Kilka pytań od nowego gracza!

Hot (zachodnia czesc swiata) verdant brink, auric basin, tangled deph, dragon stand

PoF: crystal oasis, desert highlands, elon riverlands, the desolation, domain of vabbi

Gold: proponuje najpierw skonczyc story. Potem mozesz farmic mape silverwastes (metoda RIBA + Chest Farm na yt znajdziesz jak to sie robi) jezeli masz dostep do dlc icebrood saga epizod No quarter i/lub Jormag rising tamtejsze meta eventy daja sporo golda tak 15g/h za mete polnocna i ok 30-40g za meye poludniowa.
Poza tym rob daily zadania codziennie to zabiera 5-10 min i daje 2g/dzien
Granie sezon pvp daje 20g za farme ost skrzyni
Dragon respon mission robiac na publiku daje fajny zarobek
Fraktale te poczatkowe tez daja co nieco
Meta eventy warto robic
Poza tym sprawdz na yt gw2 easy gold albo gw2 gold with low effort ale w wiekszosci bedziesz potrzebowac chociaz level 80 i dostep do jakis map takze eksploracja i story wskazane. Jezeli nie masz story i 80 levelu to tojest podstawa i od tego nalezy zaczac.
Co wiecej ja moge tu wymieniac sporo rzeczy tylko to nic Ci nie powie dlatego stricte farma golda warto sie zajac z czasem najpierw to co napisalem potem mounty (przynajmnuej raptor i springer rozwiniete na max ale posiadac warto chociaz podstawowe 4) potem warto pomyslec o griffonie (250golda) lub jak sie ma dostep do wszystkich epizodow lws4 nad skyscale.
Poza tym w gw2 da sie zarabiac praktycznie na wszystkim kwestia co lubisz do czego masz dostep i ile czasu jestes w stanie poswiecic.
Ja jakis czas temu zalozylem alt konto i w tydz bez farmy mialem ok 200 golda ze samego pvp
Co wiecej i imo to podstawa warto nauczyc sie korzystac z gw2 wiki. Wiem ze teraz wszystko jest w gw2 nowoscia ale gw2 wiki to cos z czego kazdy korzysta msjac 1k - 30k godzin
Poradniki do farmy golda/ascended gearu podlinkowalem w poradniku ktory Ci zalinkowalem.