Kilka szybkich pytań - nowy gracz

  1. Czy w aion jest random dungeon finder z nagrodami po zrobieniu?
  2. Najszybszy sposob na expienie? Będę grał z kumplem. A tutaj chyba długo wpada level?
  3. Jakie klasy polecacie dla nas, do gry w party?
    Tank/heal?
  4. Golden pack wymagany?
  5. Jest raf?

1.Niema
2. Do 53 questy złote i ciemnoniebieskie po 53 do 62 bt solo/duo. po 66 rep questy
3. Zależy co chcecie robić ale templar + cler to już właściwie pt ^^
4. Raczej tak (najgorsze są ograniczenia handlu)
5.Niema

Dzięki,
Jak będę chciał grać templarem, A później zmienię zdanie na gladiatora to będę mógł zmienić? Generalnie chodzi mi o coś podobnego do dual spec, szybką w zmianę między tank A coś.

Brak dual speca i robiąc questa na klasę na 10 lvlu patrz uważnie co klikasz, żebyś nie pomylił się i nie musiał robić drugi raz postaci.

Ok, dzięki za odpowiedź.
Gladiator to typowy dps bez możliwości tankowania? A templar to pewnie 100% tank?

Glad chyba mógł offtankować, a templar miał dodatkowe supportowe skille coś takiego.

A jeżeli o samą przydatność postaci i w pve/ pvp lepiej wybrać glada?

Glad to typowy male damage deler w pvp, najmocniejsze aoe w grze. templar to raczej support jego zadaniem na grupowym pvp jest raczej chronić clera/ sm-a bodyguardem (przyjmowanie obrazen na siebie) lub nie dawać żyć przeciwnemu clerowi co nie znaczy ze templar mało bije ^^. Nie zmienia to faktu że na mass pvp jesteś ostatnim targetem ze względu na swoja puszkowatość (np iron skin [-50% obrazen]) . Jeżeli miałbym grać solo to zdecydowanie wybrał bym glada :stuck_out_tongue: templar za dużo solo potków zjada na farmie. Ale jeżeli miałbym grać cały czas w pt to bym się zastanowił . (Btw z dobrym clerem to i sorc wszystko wytankuje xD takie tam moje przemyślenia z czasów przed aionem v 4)

Ja mam problem z wyborem. Najczęściej gramy, że on heal/ dps ja tank/ dps z racji potrzebny tych osobników na instach. Gramy po 2-3h dziennie max i nie lubimy czekać :). Głównie pve ale na pvp również lubimy wpaść. Wiem, że tutaj nie ma tzw. Dual spec. Miałem zamiar grać templarem ale nie wiem czy nie lepiej gladiatora wybrać - ponoć on jest offtankiem i ma swoje miejsce na instach A templar mało efektywny będzie. Może inną klasę wybrać np. Zaklinacza lub Strzelca? Możecie coś doradzić jaki duet najlepiej stworzyć pod pve i pvp z klerem na dłużej?

jeżeli chodzi o tankowanie instancji, to gladiator potrzebuje trochę więcej doświadczenia i gearu niż templar z racji tego, że nie posiada takich agro skilli trzyma na sobie bossy głównie dzięki dps-owi tak więc jak z początkującym gladem pójdzie trochę mocniej ubrany inny dps to albo będzie musiał się mocno hamować z dps-em albo będzie sam tankować :P. Fajnie sie tankuje gladem pod duale (sztylet + maca ) można trochę pomijać animacje tak jak sinem, tylko że taki zestaw z kolei na pvp niema racji bytu. nie będziesz wiedział co wolisz jeśli sam nie zagrasz jednym i drugim ^^

1lajk

Dzięki duszek,
Wybralem glada i mam zamiar kupić mega starter pack. Pytanie czy warty zachodu ale kosztuje 40 zł.

Ps. Lepiej jak kumpel wybierze typowo kleryka czy kantora. Kantor ma buffy i heal, pytanie czy ten heal wystarczy na insty i pod pvp z gladem?

Jesteś aktywnym graczem może na serwie barus?

zakładam że pakiet o którym mówisz to ten.

"Zawiera następujące przedmioty:

  • [Jakunerk] Skrzynia ze Szlachetną Zbroją Daevaniona
  • [Jakunerk] Szlachetna Skrzynia z Bronią Daevaniona
  • [Jakunerk] Skrzynia ze Zbroją Szalonej Grendal
  • [Jakunerk] Skrzynia z Bronią Szalonej Grendal
  • [Jakunerk] Skrzynia z Akcesoriami Zdobywcy Iluzji (wymaga poziomu 10)
  • Pakiet Wzrostu Postaci (14 dni; brak możliwości handlu)
  • Normalne Serum Wzrostu I (dla poziomów 10-19) (x10)
  • Normalne Serum Wzrostu II (dla poziomów 20-29) (x10)
  • Normalne Serum Wzrostu III (dla poziomów 30-39) (x10)
  • Amulet Verdina VII (można użyć do poziomu 65 włącznie) (x5)
  • [Klub AION] Złoty Pakiet (30 dni)
  • Jajo Prześmiewczego Jefi
  • [Jakunerk] Butla z Gazem z Cudownym Serum Wzrostu (21 dni) (do maks. poziomu 64; co 20 godzin daje Cudowne Serum Wzrostu; łącznie maks. 25 serum)
  • [Jakunerk] Skrzynia ze Świecącymi Piórami Władcy (30 dni) (wymaga poziomu 10)
    Capra (30 dni) (wymaga poziomu 10)

Parametry Capry (30 dni):

  • szybkość poruszania się: 12
  • szybkość sprintu: 14
  • szybkość lotu: 16
  • zużycie punktów lotu na sekundę: 11"

powiem tak, tak naprawdę potrzebujesz gold packa ale go można nabyć za 15zł/ allegro lub 130kk w grze, pierwszego gp jednak lepiej kupić za pieniążki realne gdyż z limitami sprzedaży dość trudno zarobić na pierwszego. reszta itemków z tego pakietu tylko ułatwia expienie do 66 lvla czy jest to warte wiecej niż kolejny goldpack kwestia dyskusyjna. Czasem na grupie fb aiona można odkupić czyjeś konto z załadowanymi GoldPackami i ponad rocznym czasem owego po dość absurdalnej cenie (mniej niż 200zł) a potrafi być tam 80/80gp. co do Chantera/ w polkskiej wersji aka kantor do podstawowych instancji dobry chanter wystarczy z tymże trzeba pamiętać że nie posiada on skilli zdejmujących debuffy tylko czysty heal i trzeba pamiętać że jak gladek w tym momencie zgubi agro może być kaplica chanter nie zabardzo nadaje się do leczenia aoe (posiada tylko jeden taki skill z długim cd) tak naprawde wiekszość instancji może wytankować każdy dps przy dobrym healu ale nie przy każdym healu instancję może wytankować każdy templar ^^

nie aktywnie nie gram już w aiona dla mnie gra straciła sens po wprowadzeniu systemu glory (system który na rangę wymaga aktywnośći na siege o DANYCH GODZINACH CODZIENNIE a nie umiejętności grania pvp) i dochodzi do absurdu że z rangą generała biega osoba co zbiera za każdym razem wpiernicz 1v1 od 1 star oficera xD

Duszek, dzięki za pomoc. Wybiorę glada, A kumpel klera.