Kilka wskazówek dla nowego / pomoc

Witam forumowicze.

A więc szybko, jasno i klarownie :)

Zacząłem swoją przygodę z PoE, jestem starym wyjadaczem D2, więc.. to była tylko kwestia czasu, aby przygarnąć PoE.

Potrzebowałbym kilku wskazówek odnośnie początku gry, co zbierać jak i gdzie i po co :)

Chwilowo gram dla przyjemności - Dualist lv. 20 zacząłem w sumie wczoraj. Build? To co uważałem za słuszne wybrałem ; więc nie zdziwię się, że late game taką postacią będzie skopany.

Pierwsze z serii moich pytań - mam drzewko skilli, pick skill aplly i wszystko fajnie śmiga. Ostatnio otrzymałem nagrodę za jakiś quest, 2 Passive Refunds - o ile się nie mylę tak to się zwało. Powicie mi co z tym zrobić? Klikam i klikam po drzewku i nigdzie tego wbić nie mogę :) Wytłumaczy ktoś jak to działa?

Jaką postać mi polecacie? Przyznam, że uwielbiam Sorków - ale z tego co wyczytałem - podobne zasady jak na D2 dotyczące Ressów ich wzrostu, wraz z kolejnym poziomem trudności, prawda?

Nie znoszę Warków - typu Barbarian like a D2.. Bardziej Sork / Summoner / DPS / coś czym przyjemnie się czyści każde kolejne stage :)

Jak już pomożecie coś wybrać drodzy forumowicze, to prosiłbym również o podanie jakiegoś konkretnego buildu - najlepiej na zasadzie tego drzewka z official PoE :) Wygodniej będzie mi analizować wszystko i wnioskować.

ItemShop - istnieje tutaj? Daje dużą przewagę?

Late game - czas na nudę, czy dalszą zabawę?

Klany - istnieje tutaj takie rozwiązanie?

No dobra, a teraz część skierowana do tych ludzi, którzy będą chcieli mnie " zatłuc " wypocinami typu - Google nie bolą.

Prawda... ale chciałbym pomocy jakiś konkretnych ludzi, mających doświadczenie z owym tytułem, aby czerpać przyjemność z gry.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.