Komp od podstaw

dzis juz dozbieralem cala kwote więc jeszcze ostatnie pytanie
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=285913
chodzi o karty sieciowe w tym zestawie. Czy mogą byc takie czy lepiej jakies inne ( nie znam sie na tym kompletnie )

Przecież karta sieciowa(by podłączyć kablem) jest wbudowana w płytę główną. Ciebie ewentualnie interesuje taka by działała bezprzewodowo. I tu bum szedł w wewnętrzną niż po USB. Chyba że jest konieczność

to dzieki FreeQ bo tego akurat nie wiedziałem
czyli mi potrzebna jest tylko karta sieciowa wifi tak ? mozecie cos polecic ?

nigdy nie kupowałem kart sieciowych z wifi (boje się jakości bo w przypadku laptopów naprawdę łatwo się psują …czemu nie wiem) mam 2 lapki i tylko w jednym jako tako działa a na pc zawsze kupowałem z wifi na usb ostatnio kupiłem tą https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-adapter-usb-ac600-2-4ghz-5ghz-archer-t2u-655617/ (ostatnia z tp linka trzymała mi 5 lat-nadal działa ale na lapku na którym karta się popsuła :p) także cena jest ok

jesli szukasz kompa do gier to nie kupuj procków z AMD bo to crapy na single corze, dobrze wygladały przy intelach z 4 rdzeniami ale przy 8 genracji juz wyglądają słabiutko

btw jak nie masz wystarczająco hajsu na 16Gb ramu to bym najpierw kupił jedną kość 8 GB i potem za miesiąc dokupił drugą

Powiedział co wiedział. Ale jednak mało wiedział :slight_smile:

wiedział więcej niz ty :smiley: tym bardziej ze siedzi w branzy IT a ty pewnie na kasie w biedronce

W branży IT, gdzie? W RTV EURO AGD? I po co te głupie docinki o biedronce…

Co wciskasz dzieciom gotowe zestawy na allegro po czym mówisz “zaufaj mi… siedzę w branży IT” :slight_smile:

A obecnie siedzę w domu… wiesz, dziś wolne od kasy ;).

no to podaj jakies argumenty a nie tylko ze ktos sie nie zna … żałosny jestes w tym momencie, kazdy procek intela od generacji 6 wzwyż jest rdzen w rdzen szybszy od AMD a jak koles chce kompa do gier to wiadomo, bardzo malo gier wykorzystuje w ogóle 4 rdzenie a co dopiero 6 … ale co ja tam wiem przeciez ekspert w biedronce sprzedaje kamerki po 60 zł

No tak, taktowanie rdzenia jest większe w Intelu tutaj przyznaje Ci rację bez bicia :). Natomiast technologicznie bardziej rozwojowo już tak kolorowo nie jest :). Ale co ja tam wiem, pracuje w biedronce. I by było jasne ja nie mówię że procesory AMD są lepsze do gier, bo obecnie nie są :)(ale nie ukrywajmy jest lepiej niż dobrze jak mowa właśnie o grach). Pytanie brzmi czy to wina procesorów AMD czy silników graficznych gier :)? Np CryEngine lepiej sobie radzi na AMD… i nie tylko z względu na lepsze wykorzystanie technologii HT :).

Aaaa no i sam osobiście też pod gry bym kupil Intela. Ale nazywanie procesorów AMD crapami jest bardzo dalekie od prawdy :slight_smile:

to ktora gra sobie radzi lepiej w grach zalezy przede wszystkim kto więcej posmaruje hajsu, jak gra jest optymalizowana pod nvidie to amd sie zesra jak jest optymalizowana pod amd to nvidia się utrzyma, tak samo jest z prockami. Prawda jest taka ze gry nie korzystają z wielu rdzeni 4 to max na teraz a intel core w core nie dość że ma większe taktowanie to jest mocniejszy, co z tego ze amd zawsze ma pierdyliard bitów, pamięci czy innego gówna w kartach czy prockach jak potem się okazuje ze jakość > ilość

ostatnia przewaga radeonów czy tam AMD nad nvidią była w serii X1900 jeśli chodzi o karty graficzne i w serii Athlon 64 jesli chodzi o procesory i potem już długo długo nic i długo nie będzie, teraz jak wrzucili swoje 8 rdzeniowe procki to intel od razu wrzucil swoje 6-tki i do widzenia znowu. I co teraz AMD zrobi jak juz technologicznie są ograniczeni. Intel prawodopodbnie juz pracuje nad 8 rdzeniowymi prockami które pójda na więcej niż 5Ghz i to będzie koniec w temacie