Komputer do CS GO

jak nie jak tak ?? odpal bf 3 na monitorze 60 hz i miej 150 fps przy wubuchach, będziesz miał 4 różne klatki nakładane na siebie - https://www.youtube.com/watch?v=jVAFuUAKPMc

Nie wydaje mi się żeby Shmirelowi chodziło o to, że tearing nie występuje, a raczej o to dlaczego ludzie chcą mieć te 200+ fps. Osobiście, kiedy gram w jakąś grę, to pierwsza opcja jaką wyłączam przy wstępnej konfiguracji to vsync. Okazjonalny screen tearing jestem w stanie zaakceptować, ale input lag towarzyszący graniu np. w cs'a przy 60 fps jest dla mnie nie do przełknięcia (mój monitor nie wspiera żadnych nowych technologii typu gsync itp.). Ludzie grają na high-endowych maszynach w cs'a w rozdzielczości 800x600 z low detalami tylko dlatego, że niezależnie od ilości modeli / "particli" na ekranie mogą być pewni natychamistowej reakcji ze strony komputera i stabilnej gry.

No i wiadomo skąd to globalne ocieplenie, skoro tyle osób gra w to "coś" na 200fps

No i wiadomo skąd to globalne ocieplenie, skoro tyle osób gra w to "coś" na 200fps

I właśnie dlatego zostało wynalezione coś takiego jak chłodzenie cieczom.

I właśnie dlatego zostało wynalezione coś takiego jak chłodzenie cieczom.

co nie usprawiedliwia tego, że aby zasilić te komputery na 200+ fps i chłodzenie wodne, trzeba najpierw wyprodukować tą energię. Co prowadzi do spalania większej ilości węgla/gazu czyli zwiększenia efektu globalnego ocieplenia.

60hz monitor wyświetli max 60 fps, jeżeli masz 60 hz monitor i np 140 fps to masz "screen tearing" - link https://en.wikipedia.org/wiki/Screen_tearing , przy szybkich akcjach będziesz miał rozjechany ekran i po to to się włącza v sync by karta wyświetlała tyle klatek ile monitor ma hz by obraz był normalny.

To wiem. Dlatego dziwilem się czemu CS miałby działać inaczej :)

Co wy chłopy dupcycie to ja nie mam pytań. Podam nawet tak głupi przykład, że aż mi siebie szkoda. Grałem na 100 fpsach przy monitorze 60 Hz a u kumpla na 200 przy tym samym monitorze.(pół roku temu, teraz już sprzęt mam i o nic się nie martwię). O niebo lepiej się grało, ale zaraz pewnie eksperci wmówią mi, że to placebo ;)

Tak jak pisałem wcześniej. Do dobrego feelingu gry w CS'a trzeba mieć 2 razy więcej klatek w grze (stabilnie) niż odświeżania ma monitor. Chodzi o brak input laga, czyli tego co opisywałem wcześniej (opóźnienie myszki i klawiatury w stosunku do gry), ale najwidoczniej ludzie nie znający się na sourc'ie i specyfikacji tego silnika łapią za klawiaturę i piszą głupoty. I żaden z d*py wzięty ekspert nie udowodni, że jest inaczej, bo tak działa silnik tej gry. Tak jak ktoś wstawił post Nothinga bodajżę z twittera. Narzekał na <200 fps, bo przy monitorach 120 Hz to jest za mało! Gra się niekomfortowo. Tak samo przy monitorze 60 Hz niekomfortowe jest granie <120 fps. Jak ktoś wyskoczył tutaj jeszcze z przykładem BF'a to myślałem że wywrócę się na plecki ze śmiechu. Chłopy, gość napisał wyraźnie, że zależy mu na cs'ie, gdzie tearing nie występuje, jeśli skonfigurujesz grę poprawnie. Komenda fps_max o której również wspomniałem w poprzednim poście. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości "ekspertów".

Pozdrawiam.

Co wy chłopy dupcycie to ja nie mam pytań. Podam nawet tak głupi przykład, że aż mi siebie szkoda. Grałem na 100 fpsach przy monitorze 60 Hz a u kumpla na 200 przy tym samym monitorze.(pół roku temu, teraz już sprzęt mam i o nic się nie martwię). O niebo lepiej się grało, ale zaraz pewnie eksperci wmówią mi, że to placebo Tak jak pisałem wcześniej. Do dobrego feelingu gry w CS'a trzeba mieć 2 razy więcej klatek w grze (stabilnie) niż odświeżania ma monitor. Chodzi o brak input laga, czyli tego co opisywałem wcześniej (opóźnienie myszki i klawiatury w stosunku do gry), ale najwidoczniej ludzie nie znający się na sourc'ie i specyfikacji tego silnika łapią za klawiaturę i piszą głupoty. I żaden z d*py wzięty ekspert nie udowodni, że jest inaczej, bo tak działa silnik tej gry. Tak jak ktoś wstawił post Nothinga bodajżę z twittera. Narzekał na <200 fps, bo przy monitorach 120 Hz to jest za mało! Gra się niekomfortowo. Tak samo przy monitorze 60 Hz niekomfortowe jest granie <120 fps. Jak ktoś wyskoczył tutaj jeszcze z przykładem BF'a to myślałem że wywrócę się na plecki ze śmiechu. Chłopy, gość napisał wyraźnie, że zależy mu na cs'ie, gdzie tearing nie występuje, jeśli skonfigurujesz grę poprawnie. Komenda fps_max o której również wspomniałem w poprzednim poście. Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości "ekspertów".Pozdrawiam.

Czytaj idioto bo innych słów nie można użyć, pokaż mi gdzie jest tam coś zawarte na temat fps.. internet dla takich osób jak Ty powinien być zakazany do 20 roku życia.. a każde odpalenie przeglądarki wymagało by przejścia testu

https://developer.valvesoftware.com/wiki/Source_Multiplayer_Networking

Czytaj idioto bo innych słów nie można użyć, pokaż mi gdzie jest tam coś zawarte na temat fps.. internet dla takich osób jak Ty powinien być zakazany do 20 roku życia.. a każde odpalenie przeglądarki wymagało by przejścia testuhttps://developer.valvesoftware.com/wiki/Source_Multiplayer_Networking

Słuchaj buraku. Zwracaj się z szacunkiem do drugiej osoby, bo nie pochodzisz chyba z obory, prawda? Zgaduję, że przeczytałeś cały ten jakże długi (użycie ironi) post na temat silnika? Myślisz że rozpiszą Ci wszystko w tych kilku zdaniach? Szczególnie, że ten lag input jest stosunkowo niski bo wynosi jakieś 3-4 ms przy strasznie niskich fps'ach. Poczytaj o tym na internecie, pooglądaj filmiki. Doszkól się na temat Counter Strike'a i silnika na którym bazuje. Zresztą o co my się kłócimy. Na tej twojej stronce jedyne co powiedzieli o GO to jakaś wzmianka o tickrate. Działa to tak, że sygnał z myszki i klawiatury leci do komputera, komputer musi to przetworzyć, a następnie wysłać do gry, gra musi to odczytać. I tu się zaczyna cała zabawa. Im stabilniejszy jest silnik i im więcej klatek na sekunde generuje tym szybciej odczyta Ci ten sygnał. Oczywiście jest to tak niska wartość, że prawie nieodczuwalna, ale jednak występuje. Znając życie 90% z was którzy pieprzą za przeproszeniem głupoty nigdy w życiu nie miała szansy porównać gry na prawdziwym sprzęcie w porównaniu do swojego crapu i gada od rzeczy, że 60 klatek przy 60 hz'owym monitorze to idealna wartość i więcej nie potrzeba. Guzik prawda.

Swoją drogą zauważyłem na tym forum całkiem ciekawą zależność. Im większym jesteś bezczelem i im więcej rzeczy negujesz tym większe poparcie masz u ludzi. Ciekawe.

A

Słuchaj buraku. Zwracaj się z szacunkiem do drugiej osoby, bo nie pochodzisz chyba z obory, prawda? Zgaduję, że przeczytałeś cały ten jakże długi (użycie ironi) post na temat silnika? Myślisz że rozpiszą Ci wszystko w tych kilku zdaniach? Szczególnie, że ten lag input jest stosunkowo niski bo wynosi jakieś 3-4 ms przy strasznie niskich fps'ach. Poczytaj o tym na internecie, pooglądaj filmiki. Doszkól się na temat Counter Strike'a i silnika na którym bazuje. Zresztą o co my się kłócimy. Na tej twojej stronce jedyne co powiedzieli o GO to jakaś wzmianka o tickrate. Działa to tak, że sygnał z myszki i klawiatury leci do komputera, komputer musi to przetworzyć, a następnie wysłać do gry, gra musi to odczytać. I tu się zaczyna cała zabawa. Im stabilniejszy jest silnik i im więcej klatek na sekunde generuje tym szybciej odczyta Ci ten sygnał. Oczywiście jest to tak niska wartość, że prawie nieodczuwalna, ale jednak występuje. Znając życie 90% z was którzy pieprzą za przeproszeniem głupoty nigdy w życiu nie miała szansy porównać gry na prawdziwym sprzęcie w porównaniu do swojego crapu i gada od rzeczy, że 60 klatek przy 60 hz'owym monitorze to idealna wartość i więcej nie potrzeba. Guzik prawda.Swoją drogą zauważyłem na tym forum całkiem ciekawą zależność. Im większym jesteś bezczelem i im więcej rzeczy negujesz tym większe poparcie masz u ludzi. Ciekawe.

A Ty masz dostęp do source silnika że cały czas jesteś utwierdzony w tym co mówisz?, dla mnie chwalisz się że rodzice dali Ci pieniążki na nowy komputeł, pokaż mi jakikolwiek temat w internecie potwierdzony przez valve gdzie jest tak jak mówisz.. sam w sobie silnik co Ci jest winien? identyczny jest w cs source i nie ma tam takich problemów także wiedza z samej gry a zasady działania protokołów wysyłanych pakietów to dwie inne rzeczy

Działa to tak, że sygnał z myszki i klawiatury leci do komputera, komputer musi to przetworzyć, a następnie wysłać do gry

dla ciebie to jest tickrate? XD

Tickrate jest to częstotliwość z jaką jest odświeżany serwer, jest podawany w Hz. Chodzi tutaj o to jak często serwer odświeża (aktualizuje) pakiety. Czym mniejszy tickrate tym większe są opóźnienia. Mówiąc najprościej tickrate to częstotliwośc aktualizowania pakietów danych które są wysyłane do serwera, która wyznacza opóźnienie serwera. Oprócz opóźnienia serwera jest jeszcze opóźnienie sieciowe twojego łącza (ping), które jeszcze dodatkowo zwiększa opóźnienie w grze.Żebyś lepiej mógł to zrozumieć podam przykład:serwer jest ustawiony na tickrate 20 Hz i związku z czym ma opóźnienie, dajmy na to, 100 ms, twój ping wynosi, dajmy na to, 50 ms (w dwie strony - od twojego komputera do serwera i z powrotem), czyli jeśli trafiłeś kogoś pociskiem z karabinu to pakietem danych, jest przekazywana informacja o tym trafieniu, ta informacja dociera do serwera z opóźnieniem 25 ms, następnie serwer zalicza trafienie i aktualizuje pakiety po 100 ms i w efekcie między tym co widziałeś u siebie na komputerze, a tym co widział serwer było 125 ms opóźnienia, następnie serwer wysyła do ciebie informację o trafieniu, która dociera po następnych 25 ms i informacje o trafieniu dostajesz po 150 ms od trafienia które wykonałeś fizycznie na swoim komputerze (oczywiście jest to wersja uproszczona, bo w rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane).Ogólnie, to czym wartość tickrate jest większa tym lepiej, ale jednocześnie zwiększa to obciążenie serwera i może powodować przez to lagi. 

https://youtu.be/Nyt4BqNNNfY

Kończę ten bezsensowny spór z tobą gdzie masz 0 wiedzę a potrafisz tylko grać chodź w sumie tutaj też mógł bym się sprzeczać

Reasumując jeżeli gram na tv który ma tak czy siak softwerowo podbite odświeżanie na 1000 hz w cs będzie potrzebować aż 2000 fps aby być pro playerem jak ty?

Co to za OFF TOP.

Monitor mam 144HZ z mozliwoscia boostowania do 244

Co do FPS, w cs odgrywa duza role. Gram bardzo duzo, moja obecna ranga to Global Elite. Gram bardzo duzo na ESL 1v1 i roznice miedzy osoba z dobrym a zlym sprzetem znam. Mam przegrane ponad 5000h i prosze mi nie wmawiac ze to w CS GO nie ma roznicy. Jestem bardziej obeznany, gralem na swoim sprzęcie i na sprzęcie od kolegi (100x lepszy) i roznica jest kolosalna.

Wiec wracajac do tematu prosilbym o pomoc. Napisalem temat ze che miec stale tyle i tyle FPS wiec po co ten OF TOP?

A A Ty masz dostęp do source silnika że cały czas jesteś utwierdzony w tym co mówisz?, dla mnie chwalisz się że rodzice dali Ci pieniążki na nowy komputeł, pokaż mi jakikolwiek temat w internecie potwierdzony przez valve gdzie jest tak jak mówisz.. sam w sobie silnik co Ci jest winien? identyczny jest w cs source i nie ma tam takich problemów także wiedza z samej gry a zasady działania protokołów wysyłanych pakietów to dwie inne rzeczyDziała to tak, że sygnał z myszki i klawiatury leci do komputera, komputer musi to przetworzyć, a następnie wysłać do grydla ciebie to jest tickrate? XD Tickrate jest to częstotliwość z jaką jest odświeżany serwer, jest podawany w Hz. Chodzi tutaj o to jak często serwer odświeża (aktualizuje) pakiety. Czym mniejszy tickrate tym większe są opóźnienia. Mówiąc najprościej tickrate to częstotliwośc aktualizowania pakietów danych które są wysyłane do serwera, która wyznacza opóźnienie serwera. Oprócz opóźnienia serwera jest jeszcze opóźnienie sieciowe twojego łącza (ping), które jeszcze dodatkowo zwiększa opóźnienie w grze.Żebyś lepiej mógł to zrozumieć podam przykład:serwer jest ustawiony na tickrate 20 Hz i związku z czym ma opóźnienie, dajmy na to, 100 ms, twój ping wynosi, dajmy na to, 50 ms (w dwie strony - od twojego komputera do serwera i z powrotem), czyli jeśli trafiłeś kogoś pociskiem z karabinu to pakietem danych, jest przekazywana informacja o tym trafieniu, ta informacja dociera do serwera z opóźnieniem 25 ms, następnie serwer zalicza trafienie i aktualizuje pakiety po 100 ms i w efekcie między tym co widziałeś u siebie na komputerze, a tym co widział serwer było 125 ms opóźnienia, następnie serwer wysyła do ciebie informację o trafieniu, która dociera po następnych 25 ms i informacje o trafieniu dostajesz po 150 ms od trafienia które wykonałeś fizycznie na swoim komputerze (oczywiście jest to wersja uproszczona, bo w rzeczywistości jest to bardziej skomplikowane).Ogólnie, to czym wartość tickrate jest większa tym lepiej, ale jednocześnie zwiększa to obciążenie serwera i może powodować przez to lagi. https://youtu.be/Nyt4BqNNNfYKończę ten bezsensowny spór z tobą gdzie masz 0 wiedzę a potrafisz tylko grać chodź w sumie tutaj też mógł bym się sprzeczać Reasumując jeżeli gram na tv który ma tak czy siak softwerowo podbite odświeżanie na 1000 hz w cs będzie potrzebować aż 2000 fps aby być pro playerem jak ty?

Przepraszam bardzo za tak niekulturalne pytanie, ale czy ty jesteś pierdolnięty? Dyskusja nigdy ze zeszła na temat tickrate'u, a ty wyskakujesz z takim czymś. Użyj mózgu, błagam. Co do twórcy tematu. Specyfikacje masz w pierwszym moim poście oraz podesłałem Ci ją na PW. Nie używaj 144 Hz, bo to niestabilny pic na wodę, przy którym najlepszy snajper ma problem cokolwiek ustrzelić. 120 jest idealnym odświeżaniem do cs'a.(przy okazji odpowiedziałem na bezsensowne zdanie kolegi wyżej dotyczące tv) Pozdrawiam Cię serdecznie i mam nadzieję, że w końcu podejmiesz decyzję :P

Poszukuje sprzętu do CS GO aby miec minimum te 250 FPS nie mniej.

Obecnie posiadam taki "BAJER"

Procesor: AMD FX-6300 Siz-Core Processor 3.50 GHz
RAM - 8,00 GB
DYSK Zwykly - 1 TB
Grafika - GeForce GTX 650 Ti
Plyta Glowna - MS-7641
Prosilbym o pomoc