Komputer od 3,5 do 4 tyś

Witam wszystkich.
Brat poprosił, abym pomógł mu złożyć kompa do grania za 3,5 do 4 tyś. Można prosić o pomoc??
Czy opłaca się teraz kupować kompa, słyszałem o zwiększonych cenach z powodu kopania krypto-waluty.
Dziękuje za góry za wszelką pomoc

Karty graficzne są tylko drosze z powodu koparek i niektóre modele ciężko dostać oraz zasilacze 1000 W. Ale odpowiadając na twoje pytanie opłaca się składać lepiej nie będzie.

Wzrosła cena nie tylko kart graficznych, ale również i RAM. Będzie coraz gorzej.

Ogólnie patrzyłem na ten zestaw https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2018?page=0,8
Tylko czy sie opłaca?? Czy lepiej złożyć cos lepszego za ta samą cene.

kartę graficzną dobra tylko zmieniłbym na tą od MSI . dysk ssd od flare 128 GB dysk w tej samej cennie ale nie porównywalnie lepszy , mocniejszy zasilacz 600W ale z tej firmy tak to reszta jest git

Dzięki za odpowiedź, a jakie chłodzenie najlepiej kupić do niego??

Arctic frezer 13

Myślę że cały ten szał na te koparki dopiero opadnie po roku, a raczej czekać tyle nie chcesz więc im szybciej teraz kupisz tym więcej zaoszczędzisz, bo ceny jeszcze troszkę pewnie w góre pójdą.

Szal na to będzie dopóki do puty bitcoin jak i inne kryptowaluty nie spadną na wartości

No zauważyłem, że jak narazie szał jest i w efekcie ceny poszczególnych elementów, strasznie poszły i to jest słabe ; /

Temat do zamknięcia komputer zamówiony.
Dziękuje za wszelkie porady.

Bitcoin od dawien dawna jest, a jego wartość nie ma tu nic wspólnego z koparkami pamiętam jak bit za 60k był :). Po prostu stały sie bardziej popularne, a ludzie myślą że zbiją na tym kokosy tak na prawdę jest to mało opłacalny interes dla prywatnej osoby aktualnie. Pootwierały sie małe grupy które prowadzą takie magazyny jak juz zaopatrzą sie odpowiednio to cena sie unormuje

Szczerze powiedziawszy komputery były opłacalne do kupienia w listopadzie 2017r. gdzie nie było podbite ceny przez bitcoin oraz “świąteczne promocje”. Ja za swojego ZOTAC 1080 AMP EXTREM zapłaciłem 2300zł gdzie teraz stoi 3000+ co jest po prostu nie realne na nasze budżety zwykłego kowalskiego. Z doświadczenia oraz analiz jakie w wolnym czasie prowadzę kupowanie w tej chwili komputerów jest nieopłacane przez kryptowaluty i długo nie ujrzymy normalnych cen. Przede wszystkim Chiny muszą wycofać się z owego programu co nastąpi pod koniec 2019r. który zapowiadał premier Chin Li Keqiang. Kolejną sprawą jest to że mediaspołecznościowe jak facebooku, youtube itp robią ogromnego hype na bitcoin gdyż za tym stoją największe firmy świata. Ogólnie mówiąc NIE KUPUJ KOMPUTERA TERAZ BO STRACISZ NA TYM WYDAJNOŚĆ A PRZEDE WSZYSTKIM NIEPOTRZEBNIE PIENIĄDZE.