Komputer za 6900

Sam zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/9YNvcQ/

Dałem i7... mimo iż BARDZO wątpliwe jest że go wykorzystasz T.T

A kolejne kwestia już bym wolał brać 2dyski 1TB aniżeli 1dysk 2TB, ale to ja.

A tutaj peryferia (co nieco zmieniłem):

http://www.morele.net/inventory/info/VCYQZ/

Myślałeś nad kartą dźwiękową? Czy chcesz wewnętrzną a może zewnętrzną?

Bo nie chcesz nam chyba napisać iż będziesz jechał na integrze?

Jeszcze jedna kwestia aby na pewno wykorzystasz Avermedie? Bo tak to 300zł wtopisz T.T

Reszta kasy pozostaje na monitor... a jaki? Kwestia czego oczekujesz....

EDIT:

Divum pamiętaj iż matryce IPS mają praktyczne zerowy input lag w przeciwieństwie do TN'ek i VA więc to też nie do końca tak jak piszesz...

Osobiście do gier/filmów wolał bym VA/IPS aniżeli TNke z racji iż mają lepszą paletę barw i kąty widzenia.

Oczywiście warto zaznaczyć iż TNka TNce nierówna tak samo i z innymi matrycami.

http://www.morele.net/inventory/info/UdEVG3/

Northren@

Tutaj z vapor x 290x

@Xardunek, jak już to biała wersja tej obudowy :P

rozwiń co nie tak z monitorem twoim zdaniem? Jak wezmę 290X to juz nie Vapora X i wtedy będzie się bardziej nagrzewać.

Nie. Wszystkie niereferencyjne modele chodzą dość cicho i są dość chłodne. Poza tym każda firma ma swoje technologie chłodzenia i Vapor X to tylko jedna z wielu. Zobacz sobie np Asus R9 290x OC, albo kartę od Sapphire.

Poza tym i listwą Twój zestaw podoba mi się. Inni mówią, że jest słaby, albo mało wydajny, bo każdy ma przecież inne preferencje i doświadczenia z komponentami.

ja mam IPS z 8ms (prawdziwe 8) i wszystko działa jak trzeba nie ma ŻADNEGO smużenia

@down, jak bierzesz avermedię to i7 jest kasą wydaną w błoto IMO

Dalej prowadzę wewnętrzną walkę o to czy wybrać i5 lub i7

http://www.morele.net/inventory/info/EcEkoA/

tak wygląda mój zestaw z i5 bez filer itemów typu monitor itd.

Zestaw Xardunka jest bardzo spoko tylko w nim jest zwykła r290x, a u mnie vapor. U niego i7, a u mnie i5.

Przez vapora mój zestaw droższy o 170zł około.
Myslicie, że warto by było wywalić vapora?

jeśli renderujesz i stremujesz i7 jak najbardziej , jeśli nie to strata Talarów.

Ja bym ten zestaw sobie dobrze przemyślał pod każdym względem. Nie jest wiele wydajniejszy od takich za 3 - 4k a pieniężnie (8k+) ocierasz się o Intel - E który jest ze 30% mocniejszy.

i5 =

gry (1 gra odpalona) + TS + Przeglądarka + Muzyka + Fraps na HDD

i7 =

gry (1 lub więcej gier odpalonych) + TS + 2x Monitor np. + Muzyka + Twitch(stream)* lub obróbka obrazu

Stream = min. ramy CL9 1866 poleacne lepsze np. i internet

min. http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/geil-ddr3-16gb-2x8gb-1866mhz-black-evo-potenza-cl9,40969.html

lub lepsze

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/gskill-ddr3-16gb-2x8gb-2133mhz-tridentx-cl9,34877.html

Internet potrzebujesz :

a) wysoki Upload np. lepszy jest UP/Down 10mbit/10mbit niż np. 100mbit down/2up min. rozsądne przy opóżnieniu lekkim to 6mbit uploadu, ale w związku z częstym problemem wykorzystania 100% łącza zaleca się 10+ uploadu

I teraz tak, jak będziesz miał mocniejsze ramy i ten internet, to wtedy sobie ładnie postreamujesz, na i5 nie będziesz mógł tego robić komfortowo, czyli jeżeli jesteś tylko graczem grającym na 1 monitorze idź w i5 jak będziesz robił cuda niewidy, renderingi albo grał np. na monitorze i oglądał film+ streamował to bierz i7(żeby ten Hyper Threading miał jakiś sens, bo inaczej to na dobrą sprawę to to jedno i to samo)

Karta mhm, jak najlepsza - ale ja bym na Twoim miejscu poczekał (jak bierzesz na raty, tzn. nie szastasz gotówką) na nowe geforcy i radeony, przy okazji jak co roku spadnie cena ramów która jest obecnie bardzo wysoka więc wydasz tyle samo, a w zestawie będziesz miał kartę o 15-30% lepszą.

@DivumHerold

+1, i7=stream, render to samego Frapsa wystarczy bez spadków wydajności drugi dysk i tyle w temacie.

@MistycznaPanda

Dividum dobrze Ci doradził a Xerdunek złożył lepszy osprzęt i zestaw.

Ewentualnie dodam, że za i7 przemawia bazowe 4.0 i Turbo do 4.4 Co w zasadzie uważam że pozwoli Ci podnieśc procek na chłodzeniu za 200zł do 4.8Ghz, biorąc pod uwagę że jest chłodniejszy od i7 4770k a tamtem chodzi na 4.3-4.6 zależnie od stocka. :)

WSTRZYMAJ SIĘ Z ZAKUPEM, NIE BĄDZ POCHOPNY BO

Core i7-5930K (nowe haswell refresh wychodzą 14 września, akurat zbiegną się z nowymi kartami w październiku a składasz kompa na raty, to poczekać 1.5 miesiąca na nową serię CI się opłaca przy tym budżecie).

A tak generalnie to słaby moment wybierasz (akurat generalnie są takie w składaniu sprzętu, to jest na przełomie kiedy wychodza nowe DDRy a do 4eczek już niedaleko :) )

Cena tego Core i7-5930K?

i7-5930k wszytko super... ale to EXTREME liczm inimum 1400zł.

Do tego płyta za 900zł minimum i drogie ramy DDR4.

Quaku a jak czytam te twoje posty ty specjalisto... a zresztą co się będę rozpisywał

WIECIE LEPIEJ T.T

Chyba czas skończyć udzielać się na tym forum,

czytaj jedynie pw, szkoda czasu i nerwów.

*Ręce mu opadają *

Na i7 - 5930k z takim budżetem nawet nie patrz bo spali ci oczy.

Ogólnie to dużo pisania a mi się nie chce. Możesz wpaść na TS to ci powiem co i jak .

Quaku oczywiście nie zawiódł i poszedł pełną mocą xDD

Edit:


Xardunek przy cenie procesora to ja raczej bym zamienił jedynkę na dwójkę xD

Xardunek! Nie martw się, bardzo mi pomogłeś.

Aczkolwiek wydaje mi się, że zamiast r290x vapor - x

Wezmę zwykła r290 vapor - x i najwyżej podkręcę :)

Divum ten najtańszy będzie za 1400/1500 dopiero te wyższe będą w granicach 1800 i 2500.

Wiadomo będą i lepsze plyty ale... my nie o tym :P

Ram tanszy niebedzie do czasów Skylake'ów czyli 2015/2016 więc jeszcze trochę poczekamy...

NIECH AMD coś robi! Bo intel dyma nas jak chce!AMD WRACAJ!A nie wróć... ja ponoć FANBOY intela (według forumowych "speców"), hahahah.
Divum ten najtańszy będzie za 1400/1500 dopiero te wyższe będą w granicach 1800 i 2500.Wiadomo będą i lepsze plyty ale... my nie o tym Ram tanszy niebedzie do czasów Skylake'ów czyli 2015/2016 więc jeszcze trochę poczekamy...NIECH AMD coś robi! Bo intel dyma nas jak chce!AMD WRACAJ!A nie wróć... ja ponoć FANBOY intela (według forumowych "speców"), hahahah.

5930k to środkowa półka czyli bankowo ze 2 i pół bolca

1400 to za najsłabszego 5820k

Okej. Panie i Panowie tutaj moje wypociny końcowe.

http://www.morele.net/inventory/info/X3WMUT/

R290 vapor x < nie chce brać r290x. Podkręcę i wyjdzie na to samo.

Xardunek, nie biorę 8Gb ramu ponieważ komp robiony z myslą o next genach, a tam ram może sie przydać.

Monitor mysle, że dosyć dobry czas reakcji 2ms

Głośniki te co wczesniej miałem (po prostu bardziej mi się podobają).

Ten, a nie inny zasilacz poniewaz nie chcę wejść na 7000 zł, chcę być poniżej.

Co myślicie? :P

Specem nie jestem, ale dla siebie radeona bym nie wziął, miałem dwa w stacjonarce, jeden w lapku, żaden nie działał poprawnie.

Divum...

Myślę o czymś innym a pisze co innego

Oczywiście miałem na myśli 5820k ze będzie kosztował te 1400/1500 (tak jak pisałem ten najtańszy).

Czemu taki zasilacz? Kiepski... jak przy takim zestawie.

Inne rzeczy też do zmiany... zresztą trzymasz się swojego "recami i nogami" więc pewnie wiesz lepiej

Ja się odmeldowuje, gdyby ktoś coś chciał to PW.

Ewentualnie TS baz Skype... ale pierw trzeba powiadomić mnie na PW :D

Nie trzymam się swojego tylko nie chcę by był to w pełni zestaw skłądany przez kogoś, sam chcę mieć również wkład i udział w wybór części.

Dobre wybrałeś komponenty, ale np. nie odpowiada mi 8gb ranu, czarna obudowa i tamte głośniki.

Ja zrobię tak samo jak Xardunek .

pw , skype , Ts . bo nie mam więcej tuszu w klawiaturze :D

Zestaw tam ci ogarnę i wytłumaczę dlaczego to a nie inaczej.

Meh, zauważyłem że nie ma sensu pytać ludzi o pomoc bo jak zrobię coś inaczej niż oni radza od razu leci obraza.

Tak cięzko jest zrozumieć, że kiedy ktoś coś poleca i już wkładam to do swojego zestawu to musze poświęcić coś

co może bardzo chciałem i nie bardzo mi się to widzi i staram się pójść na kompromis.

Komputer już złożony tak czy siak.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Siema

Skończyłem skłądać kompa, teraz dozbierać brakujące grosze i kupuję!

http://www.morele.net/inventory/info/qvFZjH/

Co sądzicie? Co byście zmienili na moim miejscu i dlaczego?
Komputer do hard gamingu, renderowania w sony vegas, streamowania.

Zastanawia mnie tylko czy wystarczy 650W zasilacz, ale coś myslę że na styk byłby 550 i w tym przypadku to jedynie rezerwa.