Laptop Acer czy hp do gier

Który z tych dwóch laptopów według was byłby lepszy:
HP Pavilion 15
Intel Core i5-8300H 4 rdzenie 2,3-4
HDD:1000gb
8GB RAM
Pamięć intel optane 16GB
NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB RAM
Czy Acer nitro 5
AMD Ryzen 5 2500U 4 rdzenie 2,0-3,6
HDD 1000gb
8GB ram
Bez pamieci optane
AMD Radeon RX 560X 4gb
Oba sa za 3400zl/chce laptop, a nie kompa bo potrzebny bedzie do studenckiego granka

Wydajniejszy będzie HP, ale i tak warto poszukać wersji z małym dyskiem SSD a nie tylko Optane

Hmm znalazłem jeszcze taki
ASUS TUF Gaming
AMD Ryzen 5 3550H (2.1 GHz, 3,7 GHz) 4 rdzenie
HDD 1000GB i SDD 256GB
8GB RAM
AMD Radeon RX560X 4GB RAM
Tez za 3400zl

Upewnij się że laptop jest z systemem bo dużo ofert tych modeli jest bez, a to kolejne kilka stówek (chyba że zrobisz na używanej licencji).
Druga sprawa to zastanów się czy warto w tej kwocie pakować się w nowe czy nie lepiej używane/poleasingowe.
Jeżeli nie chcesz się wk*rwiać to jak już chcesz nowy to kup z mniejszym dyskiem ale odrazu z ssd bo dadzą ci na 90% jakieś padło hdd oszczędnościowe i dostaniesz nerwicy po miesiącu.

Nadal gorszy
Jak coś, ja bym polecił

Ale sam laptop ma kiepskie chłodzenie.

Kupując laptopa to tylko z dyskiem SSD. Wszystkie HDD które są montowane to przeważnie gówniane dyski 5400 przy których po miesiącu dostaniesz szału. Dysk HDD to tylko jako magazyn danych / miejsce na gry.

lecz za HP nie przepadam - złe doświadczenia.

ewentuanie coś z della

Te ssd to jest tylko do tego zeby wszystko szybciej chodzilo o kilkanascie/dziesiat sekund?

Tylko po to i aż po to, różnica jest na prawdę spora jeśli chodzi o szybkość i komfort działania i osobiście nie poleciłbym nikomu laptopa bez dysku SSD bo prędzej czy później i tak go kupi i wsadzi.

Masz już dostępne z GTX 1650 laptopy z procesorami Ryzen 3-gen + matryca 120Hz

Jeśli chciałbyś omena to tylko z serii Omen i załatwić voucher na 400zł.

Żaden szanujący się gracz nie zainterpeluje gry na HDD, HDD tylko na filmy, zdjęcia i muzykę i backup danych.

Przy obecnych grach gdzie instalki to 40-100 GB życzę powodzenia z instalacją kilku gier na SSD :wink: oczywiście jak gra się w jeden tytuł tylko i ma się coś większego niż 120 na system to wtedy można wrzucić grę na SSD

Nie wiem kiedy Ty kupowałeś ssd ale aktualnie ceny tak spadły że kupowanie czegokolwiek poniżej 240GB jest beznadziejnie nieopłacalne. Za ~230zł masz już 480GB. Sam mam 3 dyski ssd w komputerze zawalone grami.

No aktualnie jest lepiej, ja swojego SSD jakieś 5-6 lat temu ogarniałem :smiley: więc tylko 120 na system

Słuchaj, to że ty cebulaczysz, nie znaczy że inni tak robią…
Ja osobiście mam tylko dyski SSD, nie ma takiej opcji bym przesiadł się już na HDD, lepiej te kilka stów więcej wydać na starcie i mieć komfort użytkowania, niż dokładać tak czy siak te kasę po czasie (i nerwach).

g3 ani g5 nie polecam - straszna suszarka w konfiguracji 1050ti. Kupilem G5 i oddalem po 2 dniach. Zamiast tego wzialem https://www.acer.com/ac/pl/PL/content/predator-model/NH.Q3HEP.008 i po drobnym undervoltingu jestem mega zadowolony.

Ja tam mam Lapka z hdd i nie narzekam, jedyne co bym zmienil to gtxa 1050 na cos mocniejszego i co najwazniejsze nawet nie patrzył bym na lapki z 8 gb ramu :smiley: . (Asus gl 553VD i5 7300, 16 gb i gtx 1050 kupiony około 2 lata temu)