Lol czy jest sens wracać po kilku latach nieobecności ?

Zagralem ostatnio w LoLa po 10 miesiacach calkowitej przerwy, gdzie te 10 miesiecy temu zagralem 3 rankedy po 6 miesiacach przerwy. Powiem CI, ze dawno nie mialem tak dobrej zabawy. Gralem tylko ARAMY, i bawilem sie swietnie.

Jezeli pytasz o Rankedy, to niestety, nie powiem Ci czy warto, bo mnie nie jara 5 minutowe robienie rozgrywki tylko po to, aby w 20 minucie uslyszec od kogos ze wychodzi bo ktos raz popelnil blad. Nie, nie, NIE
Tylko ARAMY

Jak dla mnie ta gra umiera powolna smiercia. Aktualne sezony jak i meta gry jest coraz gorsza… To nie ten lol co byl kilka lat temu gdzie naprawde moznabylo praktycznie kazda postacia w dobrych rekach ugrac kazdy mecz. Teraz co sezon jest meta na tankkow/assasinow/adc itp… przez co gra jest poprostu nudna. Synergie tak samo miedzy kilkoma postaciami a reszta w koncie czeka na kolejny sezon ktory wypromuje te stare zapomniane a zakopie aktualne i taka rotacja co sezon. Usuneli tryb gry Dominion przy ktorym bylo mnostwo zabawy, co jakis czas sa eventy okolicznosciowe co wprowadza jakis unikalny tryb gry na jakis czas. Tryb urfa tez popsuli gdzie dostajesz losowego bohatera a nie jakiego chcesz jak kiedys co mogles wybierac. Jungle pozmieniana strasznie ulatwiona. Moim zdaniem zagrac sobie 2-3 gierki dziennie to spoko ale jakos na dluzej to nie widze.

Hots lepszy

1lajk

Czy warto? Nie wiem, gram w to mimo wszystko ciągle, mimo tych zwierząt i złej atmosfery ale to już z przyzwyczajenia. Runy nowe są łatwe ale przez to każdy gra tak samo i jest monotonnie. Jakbym był nowym graczem to zdecydowanie poszedłbym na dote mimo, że dla mnie wygląda paskudnie przy lolu.

Jak dla mnie “czy warto” jest dokładnie takie same jak te 5 lat temu. Mecze z założenia budzą silne emocje i stąd we wszystkich grach zawsze ktoś jest obwiniany. Zwłaszcza w przypadku meczy z losowymi zawodnikami.

A co do zmian to zmiany jak zmiany : jedni będą narzekać że gra umiera bo nie podeszły mu ostatnie zmiany, a inny ci powie że gra cudo bo akurat na takie zmiany czekał. To samo z metą : proszę spróbować mi powiedzieć jaką metę obecnie mamy, ale bez używania przeciwieństw. Meta tanków? To co tu robi leblanc czy nocturne. Meta magów? Raczej nie bardzo bo były grane nawet zespoły full ad. Meta zabójców? Też źle bo aurelion sol, lissandra, XAYAH (ADC który jest teoretycznie zjadany przez zabójców) to także topowe picki.

To trochę jak narzekanie na buffy/nerfy. Gracze od istnienia gry sądzą że wiedzą kogo trzeba znerfić… a prawda jest taka że guzik wiedzą. Nie mają szerszej perspektywy. Bo to że on przegrywa na midzie na zoe, nie znaczy że zoe jest za silna, tylko że jesteś idiotą (bo obwiniasz grę a nie siebie) oraz że nie wiesz jak przeciwko niej grać. No ale to standard i każdy się do tego przyzwyczaił. Tak jak do tego że są ludzie co mają 1000 gier i dalej są w goldzie narzekając na los który ich przeklął i daje im noobów… a inni gracze którzy co roku wychodzą w 100 grach do platyny mają po prostu farta. 5 lat z rzędu. Przy 1/10 twoich szans. Trochę naciągana teoria, nie sądzicie? Ale są ludzie którzy w to wierzą :slight_smile:.

Generalnie grać możesz czym chcesz i jak chcesz. Jednak to już nie jest ten lol co 5 lat temu gdzie miałeś w nosie taktykę i po prostu szedłeś sie nawalać. I te zmiany są na plus. Smoki dające przydatne buffy, do tego herald jako wczesny baron który nie raz stanowi o wygranej grze. Owszem, możesz narzekać że solo będzie ci ciężko to zrobić… ale jak zabijesz 1-2 osoby to każdy z chęcią pójdzie na tego smoka :).

Ps. Dominion usunęli bodajże za długie kolejki. URFa randomowego wprowadzili na życzenie graczy (bo kazdy banował i grał tymi samymi pickami, co bylo totalnie bez sensu, bo po co faza picków i banów? skoro co mecz widzisz te same postacie na trybie który powinien być odskocznia dla zabawy jak np aram. Dlatego dobiera ci losowo postac), jungla została UTRUDNIONA, nie ułatwiona ostatnio (i to nawet zawodowi gracze przyznają, że obecnie są ciężkie czasy dla junglerów bo jak kiedyś mieli równy poziom co mid, tak teraz są 2-3 lvl w plecy, a im dalej tym gorzej).

1lajk

Daruj sobie. Gra powoli umiera. Społeczność jak była toksyczna, tak dalej jest. Jest na rynku setki lepszych gier.

Pierdolisz glupoty typowego casuala co gra blinda na tydzien. Mowisz o stalej mecie, ale chyba juz nie pamietasz jak kilka patchy temu w tym sezonie w zasadzie zrobili adc jedna z gorszych postaci i dzieki czemu bruiserzy i mage weszly na bota? Zapomniales juz chyba zmiane z crabem co takze w zasadzie usunelo tank junglerow ktorzy tak dominowali s7. I wiele wiele innych, ale op to typowy casual i tego nie widzi. Dominion? Badzmy szczerzy, wiecej ludzi gralo customowego hide & seeka anizeli tryb dla ktorego ta mapa powstala. Nowe tryby sa o wiele lepsze niz dominion kiedykolwiek byl. O, narzekanie na urfa, typowe dla casuala co poza normalkami i urfem nie gra. Wiesz dlaczego nie przywrocili jeszcze zwyklego urfa? Bo bys co gre gral z lub przeciwko hecarimowi, sonie, maokaiowi czy innym opekom co by ci sie znudzilo pewnie po 2/3 dniach gry. Dlatego przywracaja urfa jedynie randomowego.

2lajki

Smieje sie z ciebie i drwie jak mozna. mowisz o 6-7 sezonie pewnie wtedy skonczyles odpowiedni wiek do grania w lola i zaczales trenowac i ogladac wszystkie lcs i taktyki aby spelnic swoje najwieksze marzenie i zostac profesjonalnym graczem ligi legend… Nie zrozumeisz tego co pisze bo gram w ta gre od jej powstania i mam widok jak sie zmienila na przestrzeni kilku lat a to co wymieniolem to byly najwikesze plusy tej gry, Jezeli chodzi o o samego urfa kazdy chyba lubi ten tryb przynosi najwiecej zabawy i fajnie jak mozna sobie wybrac swoja ulubiona postac a nie meczyc sie kims kim nie lubimy grac. Posiadasz jakies statystyki na temat tego iel osob gra noralmne mecze a ile gralo Dominion bo w mojej opini ten tryb byl calkiem ciekawy i przyjemny do gry. Co do rankedow moja najwieksza ranga byl master tier. Pozniej przestalem grac bo gra poszla w zla strone i przestala dostarczac mi takiego fanu jak kiedys. Aktulny LOL jest gorszy niz ten sprzed kilku lat jest prostszy o wiele a dlaczego ? bo aktualne roczniki musza miec wszystko latwe i szybkie. Tworcy traktuja z gory graczy jak debili niestety takie czasy nadeszly ze konsumenci lykaja gowno i dostaja gowno. Podaje przyklad: Zmieniony system run a wrecz calkowite ich usuniecie, brak mozliwosci rozdawania punktow statystyk co za tym szlo mogles stworzyc niestandardowy tryb pod dana postac przykaldowo full boost dmmg in early ale w late bez boostow i odwrotnie… teraz sciagasz gotowy build z strony klikasz 8-9 obrazkow i grasz… “Wiesz dlaczego nie przywrocili jeszcze zwyklego urfa? Bo bys co gre gral z lub przeciwko hecarimowi, sonie, maokaiowi czy innym opekom co by ci sie znudzilo pewnie po 2/3 dniach gry. Dlatego przywracaja urfa jedynie randomowego.” A bo ty jestes pracownikiem riotu i dokladnie wiesz dlaczego cos robia i do tego jestes wyrocznia bo wiesz po jakim czasie cos sie nudzi. “Mowisz o stalej mecie, ale chyba juz nie pamietasz jak kilka patchy temu w tym sezonie w zasadzie zrobili adc jedna z gorszych postaci i dzieki czemu bruiserzy i mage weszly na bota?” smiechlem jak to przeczytalem. Jestes fanbojem tej gierki i nie potrafisz obiektywnie jej ocenic ty wypisujesz jakis swoj belkot ktory w zadnym wypadku nie pomoze autori tematu pomoc w odpwiedzi czy warto wrocic do gier. Wedlug mnie zeby sobie pograc dla zabicia nudy to spoko ale jakos maniaczyc nie ma co. Jestes trollem i toksycznym “gownem” ktore mysli ze zna sie na wszystkim i prawi swoje madrosci i wmawia swoje racja na sile bo to co ty myslisz o czyms jest tylko dobre i prawdziwe niestety uswiadomie cie ze sa tez inni ludzie i oni maja swoje zdanie i opinie. Dorosniesz to zrozumiesz poki co ciesz sie mlodoscia i nie marnuj dziecinstwa przed komputerem.

1lajk

Argument polegający na “grałem od początku gry wiem lepiej” i zwyzywaniu mnie. Mów więcej. Póki co brak jakichkolwiek przykładów popierających twoje argumenty, zresztą nawet ich nie masz. Kiedy ty mówisz o braku zmian w mecie, ja podaję ci 2 sytuacje gdzie ta meta się zmieniła i podwazasz mój argument jako “fanboy gry”. I jak mam powiedz mi na to odpowiedzieć jak napisałeś same bzdury niczym nie poparte a jedyne co ja zrobiłem to wyprowadziłem autora z błędu by twoich głupot nie czytał.

Poczekaj do końca sezonu. Wtedy rusza przedsezon I możesz sobie lvlować konto. Meta jest na postacie and I ap postacie oral jednego tanka. Jednak to wszystko pozmienia się na koniec sezonu. Więc nikt nie przewidzi jak to będzie wyglądać.Jak będziesz lvlować konto to Sam możesz ocenić cozy opłacalne jest granie. Jedyny minus to zdobywanie postaci a plus jest man event dla nowych graczy. Liga jest fajna ale grace to zwierzęta.

jak juz chcesz trollowac na forum to rob to przynajmniej jakos smiesznie i sensownie… Chyba ze taki masz styl robic z siebie debila i wmawiac to drugiemu what ever. Jestes glupi.

Ja nie wiem kto tu trolluje, chyba bliżej ci tobie do tego aniżeli mi. Póki co to ty zrobiłeś z siebie debila wypisując bzdury niczym nie poparte. Jakbyś naprawdę miał jakikolwiek argument czymkolwiek poparty to można byłoby dyskutowac, a tak zostało ci zaśmiecanie tego forum. Wracaj do blindow.

Zasadniczy problem społeczności lol’a typowej rankedowej (w sumie normale wiele się nie różnią) jest taki, że wszystkim wydaje się, że są bóg wie kim…
Na swojego tzn. “skilla” patrzysz tylko przez pryzmat swoich najlepszych gier a nie słabych gier.
Wyzywasz ludzi bo oni mają akurat słabą grę przez co sprawiasz, że twoja drużyna się jeszcze bardziej pogrąża.
Przegrywasz? Wyzywasz bo to wina twojego team’u.
Wygrywasz? Wyzywasz bo musisz komuś dowalić w swojej chwili “radości”.
Ktoś gra nie tak jak tobie się wydaje, że powinno się grać? Wyzywasz.
Ktoś gra postacią, która tobie wydaje się słaba? Wyzywasz.
Zresztą widać to także na postach wyżej.
Typowa rozmowa dwóch graczy league of legends.

Tryb meczów w league of legends jaki doświadczysz w niczym nie przypomina rozgrywek esportowych :).

Chcesz pograć?

Będziesz musiał nauczyć się przedmiotów i postaci od podstaw.
Oraz będziesz musiał się zdystansować od wszystkich ludzi, którzy są toksyczni z powodów wymienionych wyżej (polecam po prostu wyłączenie czatu).
Gra generalnie sprawia masę radości i raczej się nie nudzi. ^^
Mimo jednej mapy i tych samych spawnów w sumie wszystkie mecze wyglądają jakoś inaczej…

masz wyzje przyklad typowego gracza lola “XTroLLu” a co do reszty zgadzam sie

zostales rozjechany merytoryka 2 posty wyzej.

Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Jaka merytoryka? 2 posty wyżej masz opis community gry a ja nigdzie do tego się nie odniosłem, tylko do tego co gra sama w sobie oferuje wyłączając czynnik ludzki. Ale widzę że.dalej bez argumentów skoro jedyne co potrafisz napisać to z jakiegoś powodu najechać na mój nick jakby on w jakiś sposób przeszkadzał. Dobrze że przynajmniej się zgodziłeś z tym że zrobiłeś z siebie debila.

masz arguemnty i merytoryke

i tu tez cyk pyk czarno na bialym moje argumenty, czytanie ze zrozumieniem, ucza tego w 1-3 :smiley:

Sprostowanie : to nie argumenty, a OPINIE, bo argumenty z zasady muszą być faktami. A fakty są przeciw tobie : jakby dominion był taki dobry i popularny to by go nie usuwali, lol obecnie wymaga dużo większego skilla do carrowania niż parę sezonów temu (gram od pierwszej closed bety), zwykły urf to był rak według wielu z powodu stałych banów/picków, więc ludzie sobie zażyczyli aram-urfa i go dostali (podpowiedź : twój głos nie jest jedynym głosem), runy są zdecydowanie na plus (zawsze efekt w stylu “zabij każdego wroga przynajmniej 1 raz to dostaniesz 10% do wysysania życia” jest lepszy i ciekawszy niż “0,002% wyssania życia za 1 pkt/slot” - jak sądzisz inaczej to współczuję), co do buildu… kiedyś nawet tego nie musiałeś bo wszystkich budowałeś dokładnie tak samo, z tymi samymi itemami xD.

Ps. Nie wiem czy wiesz ale wyzywanie/obrażanie innych świadczy o braku zarówno argumentów jak i (choćby szczątkowej) inteligencji. Swoją drogą polecam kupić lustro i w nie spojrzeć - bo sam masz wiele cech które wmawiasz innym :slight_smile:

przyklad kolejnemgo nowo pokoleniowego ktory nic nie wnosi tylko ocenia moja inteligencje. Lol jest tak uproszczony bo czasy tego wymagaja czyli d*bilizm i prostota guruje nad zlozeniem i trudem. Jakby gra byla trudniejsza to by dzieciaki nie graly ktore generuja najwiecej zyskow. Mnie to razi i denerwuje ze wiekszosc gier na rynku jest crapami i jest za prosta. Twoje zdania i opinia dla mnie lol umarl kilka sezonow temu. zdecydowanie lepiej bawilem sie kiedy byly runki i stare mody gier typu urf/dominion.

niech w przyszlosci zwieksza do 20-50% co sie bedziemy bawic w takie drobne jak 10% dziwie ci sie ze grasz w ta gre od poczatku i aktualny lol ci sie az tak podoba. z sezonu na sezon jest coraz prostszy a nowe postacie sa bez balansu i na tle starych wypadaja jak bogowie kontra ludzie.

Znaczy aktualny lol jest bardzo frustrujący.
Żeby umiejętności pojedynczego gracza miały prawdziwe przełożenie na grę to gracz musi mieć naprawdę wysokie umiejętności.
Gra została zmieniona w sposób w którym powrót został ułatwiony, praktycznie nie da się jednego gracza całkowicie wyłączyć z rozgrywki (czyli np. wyprzedzić go o 5-6 poziomów, co było normą kila lat temu przy kompletnym snowballu).
Gra została w zmienioną dla całkowitych casuali… Grasz średnio, masz praktycznie takie samo przełożenie na grę jak byś grał słabo lub dobrze… Generalnie z lolem stało się to samo co w street fighterem V :P.
Przytępili rozgrywkę by była bardziej dostępna dla mas co generuje większą frustrację u oddanych graczy.

1lajk