LOL - temat ogólny, pytania, buildy i wszytko inne

To znaczy tak... W LoLa kiedys grałem, ale to był sam początek, potem znowu wróciłem i pograłem Brandem (całkiem fajnie mi szło, tylko "papierowy"). Ezrael jest chyba do niego jakoś podobny, więc pomyslałem, ze mógłbym nim spróbować. Trzeba tylko poćwiczyć, no i jakieś porady się przydadzą . Ale w sumie to chyba jeden z trudniejszych champów w grze, zastanawiałem się jeszcze nad Malzaharem, ale on też wydaję się trudniejszy. Sam nie wiem, lubie grać dystansowcami i szukam czegoś dla siebie. A grałem już sporą ilością champów.

Sprawdź Veigara. Obszarowy stun z klatki, dobry dmg z meteora i kosmiczny dmg z ulti. Przeciwko innemu AP walisz z ulti ok. 50% HP, klatka i W to następne 30% + Q i DFG. Pewny kill. Za zabicie miniona z Q skilla dostajesz perma +1 AP, a za championa +5 AP. Dlatego Veigar only mid. Łatwa postać. Combo wygłąda tak

E>W>DFG>Ulti>Q>+1 kill :D

Veigar mi nie podpadł. Kupiłem jednak Ezreala i nie żałuję. W early jest po prostu wredny dla przeciwnika (dziś tak ładnie harassowałem LeBlanc :P) i w dalszej rozgrywce z wymaksowanymi skillami i eq też ładnie idzie. Papier co prawda, ale to da się załatwić. Pozostało mi ćwiczyć. No i muszę myśleć na kogo zbierać w nastepnej kolejności.

Zapraszam do ogladania mojego stream rankedy na wescie ~1600

www.own3d.tv/papasmerf10

Jest specjalny dział do chwalenia sie >.<

Hmm, Teemo jest najlepszy pod AD Tanky. Mianowicie składasz Wits Enda i Frozen Mallet i nikt Ci nie podskoczy (Jeżeli słabo Ci idą Cs'y przydałoby się złożyć latarnie). Teemo ze względu na swojego Blinda jest lepszy na postacie AD, co nie wyklucza że potrafi zajść za skórę również magom. Najlepiej gra się nim na solo topie. Dlaczego? Większość postaci grających na topie to postacie AD bijące z bliska czyli na starcie masz 2 przewagi (Blind i zasięg) ponad to na 6lvl twoja linia jest ungankable a na dodatek jeżeli znasz timing Enemy Blue łatwo możesz kontrować enemy junglera (Jeszcze łatwiej gdy masz latarnie). Mam nadzieję że Ci rozjaśniłem trochę Teemo. Pozdrawiam .

PS. Jeżeli chciałbyś jakiś dobry build to pisz.

Najlepszy teemo to bruiser ^^

Malady > Merki/Tabi > Phage > Wits end > Frozen Mallet > Bloodrazory > Warmog i Atma zamiast malady jesli jeszcze gra trwa ^^

Zazwyczaj kończysz grę z Malady, butami, witsem i malletem.

Najlepszy teemo to i tak bedzie AP :) (jak dla mnie)

Buty 3 potki - 2 dorany - sorcererki - WoA - Rabadon - Rylai - Morello - Hourglass.

Czasami skladam rowniez Ząb Nashora,ale to rzadko,ja lubie te Q i grzybki <3

Musze przyznać, żę AP temmo gra się najprzyjemniej. Zginąłeś - czekasz na respawn a tutaj nagle patrzysz ze nabiłeś double killa z grzyba. Wyborne. Jeszcze jak się zaspamuje grzybkami to przeciwnicy czasem wychodzą z gry :)

Zazwyczaj lepiej przeżyć walkę i pushować :) A grzyby i tak się przydają przy kontroli mapy.

Teemo bruiser nie dosyć że duży dmg to grzybami wyręcza supporta z wardami (przynajmniej w jakiejś części), ale i tak według mnie teemo ap w late jest bezużyteczny .

Czy ja wiem... jak zblinduje dobrą osobe to potem smyrga, smyrga i nawet zrobi dmg. Do tego jak postawi grzyba w polu walki i grzybek zdąży wybuchnąć to jest nieźle.

@Up Smyrga, smyrga... Ale jak zblinduje załóżmy solo topa to dojedzie go ad carry a jak nie ad carry to jungle i to właśnie działa na takiej zasadzie. A jeżeli masz dużo hp i as to nie zdążą nic zrobić jeżeli twój team odseparuje cię od przeciwnego ad carry. Mówisz że teemo AP najlepszy to też nie do końca jest prawda bo na midzie nie wygra z porządnym Nukerem, wygrać mida może tylko gdy ma postać bijącą w ręcz np.Kassadin (Chociaż też nie do końca). Co do "grzyba na polu walki" też się nie zgodzę bo mało kto myśli podczas TF żeby stawiać grzyby, ponad to stawianie grzyba trwa aż jedną sekundę, a w ciągu tej jednej sekundy zdąży dostać przynajmniej jeden efekt i hita, a że teemo ma mało hp i w twoim przypadku robi ogromny dmg z blinda jest focusowany w TF jako pierwszy e/w drugi. I tu pojawia się kolejna zaleta teemo bruisera dużo życia, mniejsze dmg - mniejszy focus. Przyznaję że teemo ad ma mniej dmg ale za to nadrabia większym AS.

@Up Smyrga, smyrga... Ale jak zblinduje załóżmy solo topa to dojedzie go ad carry a jak nie ad carry to jungle i to właśnie działa na takiej zasadzie. A jeżeli masz dużo hp i as to nie zdążą nic zrobić jeżeli twój team odseparuje cię od przeciwnego ad carry. Mówisz że teemo AP najlepszy to też nie do końca jest prawda bo na midzie nie wygra z porządnym Nukerem, wygrać mida może tylko gdy ma postać bijącą w ręcz np.Kassadin (Chociaż też nie do końca). Co do "grzyba na polu walki" też się nie zgodzę bo mało kto myśli podczas TF żeby stawiać grzyby, ponad to stawianie grzyba trwa aż jedną sekundę, a w ciągu tej jednej sekundy zdąży dostać przynajmniej jeden efekt i hita, a że teemo ma mało hp i w twoim przypadku robi ogromny dmg z blinda jest focusowany w TF jako pierwszy e/w drugi. I tu pojawia się kolejna zaleta teemo bruisera dużo życia, mniejsze dmg - mniejszy focus. Przyznaję że teemo ad ma mniej dmg ale za to nadrabia większym AS.

Teemo i mniejszy focus? Przecież to cholerstwo ma ukrytego pasywa - każdy kto widzi Teemo chce go zabić za wszelką cenę :)

A tak serio. Myślał ktoś może żeby budować Teemo nie jako klasycznego AP z różdżkami etc., ale z itemami na AP DPS? Madredy, Malady, Nashor, Wits... To draństwo naprawdę potrafi wymęczyć wroga :) a sam build AP przydaje się kiedy patrzymy na to, że jeśli jakiś squishy champ wejdzie na grzyba, to traci pół hp - w takim momencie naprawdę odechciewa się człowiekowi spacerów.

Ja i tak nie widzę sensu w grze Teemo, poza wardowaniem i blindem nie robi zbyt wiele. Poza tym nawet z timingiem blue przeciwnika musi założyć, że nie zostanie zauważony przez junglera, bo jeśli tak będzie to może złapać się na całkiem fajny gank przeciwnika (solotop może szybko zejść, niebieski zazwyczaj wędruje do mida, więc ten też jest w pobliżu)...

Ten build co podałeś może się sprawdzić w walce z tankami. A co do gry z teemo też nie widzę sensu bo trzeba przyznać że jest z tej dolnej półki czempionów.

Mam pytanie. Przypuśćmy taką sytuację. Master Yi zginął podczas działania ulta Mordakeisera. Wcześniej Yorick Stworzył ducha Mastera Yi korzystając z ulti. Duch Yoricka wskrzesza Mastera Yi. I teraz pytanie co się wtedy dzieje? Morda ma ducha podczas życia Mastera?

I drugie pytanie. Czy jeśli Yorick stworzył ducha Mastera Yi, a ten ma Guardian Angela, to podczas śmierci Mastera poświęca się ulti Yoricka, czy duch żyje, a Master się odradza z Guardian Angela?

@UP

Mózg rozjebany.

Mam Pytanie.

Chciałbym zacząć streamować i jak sobie poradzić z programem XSplit. Czy muszę wykupywać w nim dodatkowe usługi (premium itp.) czy może jest inny sposób lub program do tego?

ProGmR Zniszczyłeś system, a mój mózg muszę pozbierać z kawałków :o. A tak już przy okazji, macie jakieś porady do Wukonga? Na co powinienem zwracać uwagę, co wykorzystać i te sprawy.

@ProGmR co do pierwszego pytania, to nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że po skończonym R Yoricka dopiero Morde dostaje ducha.

Co do drugiego pytania najpierw działa R Yoricka a później Guardian angel tego jestem na 99% pewien.

Polecam Lol Mythbusters na YT.

Jeśli Morde użyje ulta w tym czasie co Yorick, to najpierw zadziała ult Yoricka, dopiero po śmierci klona pojawi się duch dla Morde.

A co do Yoricka i GA, to raczej GA zadziała, ponieważ ult Yoricka nie ratuje przed śmiercią, a GA tak.

@Down: dlatego to GA będzie miało wyższy priorytet, bo utrzymuje cię żywym na dłużej. Podobnie z ultem Zileana.

Ulti Yorica ożywia na pewien czas ale i tak giniesz...