Lost Vault - 🇵🇱 "Polski Shakes&Fidget" w fantasy/post-apo

Będzie symboliczny boost na XP+gotówkę, który będzie wpływał na wszystkie źródła przychodu (poza atakami PvP). Wesołych świąt!

Rozmikminilismy większość rzeczy ale jaki jest max boss lvl? Jest jakiś max przyrost boss XP?

O jakiego bossa dokładnie chodzi?

Chodzi o max lvl boosta z bossa reaktora tzn ile jest tych bossów?

W reaktorze jest 100 poziomów, a boost jest liniowy :slight_smile:

EEEEEEEEEEEE p2w po hu…

Nie no jajo sobie robię, spoko gierka, zwłaszcza że mówisz iż zajeło ci aż 3 lata by ją wydać. Pobrałem na tableta i o dziwo nie ma rozjazdów jak w niektórych nazwijmy to po imieniu - grach mobilnych AAA, więc propsy, na pewno wydam jakieś hajsy w is.

Na steam nie widzę sensu, to typowa gra idle, kto by w to grał na kompie? :wink: Level cap wynosi 100, nie planuję uruchamiać innych serwerów.

Zaskoczyłeś mnie, bo nie testuję gry na żadnym tablecie! Korzystam jedynie z telefonów (mniejszych i większych), więc mega fajnie że na tablecie się wszystko trzyma kupy.

Już jutro duży update wprowadzający nowy budynek dostarczający jajka i zwiększający siłę pupili. Dodatkowo nowe osiągnięcia i możliwość kolekcjonowania stworków wszystkich typów “wykluj je wszystkie”!

Odkąd pojawił się tutaj temat to przyrost graczy z Polski jest duży. Powstało około 10 nowych Polskich klanów. Rywalizacja jest na porządku dziennym. A co do samej gry to częste aktualizacje, najlepszy support. Oby tak dalej.

Trochę się zawiodłem. Liczyłem na dobrą odskocznię od Blood Wars, tymczasem gra jest dobrą odskocznią, lecz od Shakes and Fidget. Imo fajnie było sprawdzić :slight_smile:

Ha! Jak zaczynałem development gry kilka lat temu to jednym z pierwszych wyborów było ustalenie na czym chcę wzorować fundamenty mechanik. Shakes & Fidget, Plemiona, czy właśnie Blood Wars. To były swego czasu gry w których spędziłem najwięcej czasu i które najmocniej zapadły mi w pamięć z czasów gdy gry przeglądarkowe były na wysokiej fali popularności. Ostatecznie wybór padł jak zauważyłeś na S&F - mimo że gry się mocno różnią to nie trudno zauważyć wielu podobieństw :wink:

Ale ten czas zleciał! Pisałem o grze w grudniu 2021, mamy końcówkę lutego 2023 :smiley: Sporo się od tego czasu zmieniło, doszło dużo nowych mechanik, wszystkie znane błędy już dawno zostały rozwiązane. W ostatnim czasie gra dostała całkowity redesign z możliwością wyboru między standardową, a ciemną skórką. Z ciekawszych rzeczy które doszły we wspomnianym okresie to:

  • Arena odbywająca się 1x w tygodniu między graczami z nagrodami i pucharami
  • Drzewo umiejętności z punktami do rozlokowania
  • Budynek Wylęgarnia dostarczający jajka do wyklucia pupili i przechowujący album już zebranych stworków
  • Tryb inwazji gdzie 1x w tygodniu potężny stwór atakuje świat. Wszyscy gracze łączą siły żeby go ubić i zgarnąć ogromną nagrodę.
  • Różne rodzaje karawan z nagrodą do wyboru
  • Samouczek (tak, w grudniu trzeba było poznawać dosłownie wszystko samemu)
  • Możliwość prowadzenia do 4 postaci w ramach jednego konta
  • Kilkanaście nowych osiągnięć do zdobycia
  • Rozbudowane opcje w warsztacie
  • Tryb auto-eksploracji przyspieszający rozgrywkę
  • Nowy system run wzmacniających wyposażenie

I pewnie jeszcze więcej o czym zapomniałem od tego czasu! Plany na dalszy rozwój są, także już w nadchodzących tygodniach/miesiącach można się spodziewać kolejnych DUŻYCH zmian :muscle:

Niestety gra poszła w złą stronę. Grałem ponad rok czasu, ale jak ostatnio zmieniła się szata graficzna to od razu usunąłem postać. Gra Powyżej 80 lvl’a to straszna monotonia, ale dało się grać dopóki nie ta grafika, która niczym z rodem gier dla dzieci zmieniła tę grę w kupe.

Prawda, wielu graczom nie spodobało się przejście graficzne w nowy styl. Dlatego właśnie powstał motyw Dark, żeby zbliżyć się bardziej do oryginalnej szaty, ale mimo to ugruntować wiele rzeczy pod względem interfejsu. Sam motyw wymaga jeszcze jednak dodatkowej pracy - dopasowanie kolorystyczne, tło, zmniejszenie elementów na kilku ekranach.

best_theme

Obecnie jestem głównie skupiony na usprawnieniach rozgrywki (QoL). Często pojawiający się temat utrudnionej rekrutacji do klanów został już rozwiązany za sprawą systemu otwartej rekrutacji, a za moment wejdzie podbijanie atrybutów x10 oraz podgląd osiągnięć dowolnego gracza.
A większe funkcjonalności? Najprawdopodobniej jedno z dwóch: turnieje między klanami, bądź system towarzysza/najemnika który będzie wspomagał postać główną (nie tylko podczas walk!).