Matura ustna z j. Polskiego

Matura z polskiego to lanie wody wystarczy mieć opracowane kiążki które się wybrało na blache, nie trzeba pisać nic, robisz prezentacje, potem patrzysz na nią i samo ci się z głowy wylewa. Na lajcie można 80/90 jak nie 100% zrobić.

Mój rocznik będzie miał już trochę gorzej. :P Zwłaszcza, że są osoby, które bez żadnej podpórki w postaci prezentacji nie potrafią zbyt wiele powiedzieć. Może inaczej, dużo wiedzą, ale ciężko im to poukładać w te 15 minut przygotowywania się. Polska edukacja to jednak ssie. To jest jedyny element państwa, którego rozwój jak na razie nie wprowadził nic dobrego, tylko stado znudzonych leni, którzy po prostu się w tej szkolę nudzą i nic z nich nie wynoszą (nie mówię o wszystkich). Tak patrzę po ludziach w moim technikum i naprawdę mało komu tak serio zależy na wysokich wynikach.

Witam wszystkich ;)

Od razu do rzeczy - mianowicie stoję przed trudną pracą do napisania. Jestem "ostatnim rokiem" który pisze wypracowanie i robi prezentację na maturę ustną z j. Polskiego.

Mój temat to : "Język Internetu. Scharakteryzuj i oceń, dokonując analizy zgromadzonego materiału językowego".

Mam jakiś tam zarys ale nie wiem czy mogę zastosować wszystko (w końcu to matura z Polskiego a nie egzamin z technika informatyka ;D).

Więc mój zamysł jest taki

-Na wprowadzeniu powiedzieć że język internetu może być rozpatrywany na kilka sposobów (najpopularniejszy j. Angielski; dalej "mowa potoczna użytkowników - czyli skróty, brak znaków diakrytycznych; emotki i inne duperele; i tu mój dylemat - czy mogę wspomnieć o html itp?.);

-Krótkie wyjaśnienie co to jest język i internet;

No i jazda z główną częścią pracy czyli opisanie i rozłożenie na czynniki pierwsze tych zagadnień z wprowadzenia.

Jak myślicie czy to się uda? Jeśli macie jakieś pomysły co dorzucić/zmienić/wywalić będę za nie dozgonnie wdzięczny.

I 2 prośba - skąd zaczerpnąć ten "materiał językowy"? Jakieś fora, specjalne strony albo książki?

Liczę na waszą pomoc ;)