Metin2 pl warto zaczynać od zera?

Kolega zapomniał dodać że jest to największe siedlisko Botów w Polsce. Połowa jak nie większość graczy których tam zobaczysz to boty. Rynek jest zapchany itemami z tak zwanych oflaine graczy bo jeden człowiek na zakupionym m2bob może odpalić 12 klientów co daję nam 12 botów na jednego użytkownika. Do tego te bot zakłada konto biega szukając bosów, metinów, expi, zbiera ulepszacze sprzedaje przedmioty z ekwipunku. Nie wymaga robienia eq gdyż ma wryty speed atak, wh i inne bajery auto login no praktycznie jest wszystko a gameforge nie robi z tym nic. No i nie zapominajmy o IS bo bez niego gry nie ma no i jak ktoś teraz napisze że da radę no to tak da radę na 12 botach dziennie idzie zarobić na IS.
Ja osobiście odradzam gry na PLu lepiej wbić na prywatny serwer gdzie mimo tego wszystkiego mają lepsze zabezpieczenia czy też eventy względem globalnej wersji.
Może cię to odstraszać, ale są dwa serwery warte uwagi podobne do wersji globalnej mianowicie Valium, s2 Vesteris. Ludzi jest tam masa dziennie po 1500-2000 graczy.
Do tego jak wspominałem dobrze zabezpieczone z masą ciekawy innowacji.
Tak czy siak sam zdecyduj a jak jeszcze nie jesteś pewny wpisz w youtube fraze metin2 pl bot to zobaczysz co tam się dzieje.

3lajki

A powiesz coś więcej o tych serwerach ? Jak długą stoją jaki mają exp/drop rate no i czy planowane są resety w przyszłości bo to ostatnie zawsze najbardziej odpychało mnie od prywatnych serwerów.

A który dokładnie z tych dwóch serwerów byś polecił i jakie królestwo. Chodzi głównie o populację i najmniejszą liczbę botów.

To tak Vesteris i Valium to serwery typu medium/hard z maksymalnym poziomem 120.
Oba serwery są na długą metę bo żeby coś osiągnąć trzeba masę czasu poświęcić. Na legendarne bosy i pvp o nie co za tym idzie robisz ekwipunek pod PvPv.
Jeżeli chodzi o serwery oba mają za sobą staż ok roku w tym, że Vesteris już ok. 3-4 lat bo to drugi serwer tego teamu. Jeżeli chodzi o te resety nie ma opcji nie na tych serwerach bodajże ostatnio Valium nawet dostał ogromną aktualizacje o lvl cap 130 i nowe mapy bosy itp. Ii tam proponował bym ci zacząć. tutaj masz pomoc https://www.youtube.com/watch?v=Ov4_c1RL_Rs&t=1s
Ma on około 40 filmów z Valiuma więc żeby ogarnąć wszystko na początku polecam obejrzeć te pierwsze.

Dzięki wielkie za konkrety :slight_smile: . Chyba nawet Przekonałem się co do tych prywatnych serwerów A przynajmniej na ten moment. Jednak wizja tych botów na PLu odstrasza bardziej niż ewentualny reset serwera a tym bardziej, że zapewniasz, iż na tych serwerach czegoś takiego nie ma. Jeszcze raz dzięki.

Powiem ci,ze tez od niedawna wróciłem do metin. Na poczatku zalogowałem sie na PL ale po kilkunastu godzinach gry była strasznie widoczna niska grywalnosc, 0 czatu,pisala jedna osoba na 5-10minut. A co do prywatnych serwerow to ja wybrałęm Valium, bardzo duzo nowych osob jak i tych starszych. Za chwile wchodzi fajna akutalziacja. Boli mnie tylko to,ze np. 1 topowa gildi bije ciagle jednego bosa z ktorego wylatuje zbroja, ktora sprzedaja za złotowki a nigdzie indziej nie dropi.

Nie warto przez jeden mankament, bez kupy kasy nie będziesz miał przyjemności. Czym wyżej tym większa przepaść, zaczniesz odstawać eq skillami szarfami alchemią itp. Jeżeli nie zaczniesz wydawać regularnie kasy, to mija się z celem. No chyba że chcesz wiecznie latać BO M2 Yongbi. Niestety gra bez kasy to katorga, sam próbowałem rok i tragedia.

na poczatku sprawa nie wyglada jeszcze tak zle, poniewaz dostaje sie dzika i kostuim na start wiec tydzien mamy spokoj. I eq nie jest az takie drogie bo np jesli zbrojka i wszystkie akcesoria kosztuja ± 1 won to fajnie przejsc sie na kilka dungow i zarobiac badz samemu zrobic. Problem na wyzszych lvl gdy 1 rzecz kosztuje 100+ won a ty nie masz isa bez ktorego nie zrobisz danga z “normalnym” eq. Grałem kilka dni bez isa i zrezygbnowalem. Gdy policzysz sobie wszystkie bonusy jestes do tyłu ± z 5tys obrazen. co przy obrazanich pomiedzy 15 a 20 jest to gromna roznica w biciu bosow. Bijac w DT smierc zadajac jej po 15k obraznez zbijajac jej 20% hp jej sie regeneruje i nie dasz rady jej ubic. Ubierasz isa 20k obrazen zbiajsz bez problemu. Nie warto, szukaj innej gry i daj mi znac z checia zagram :slight_smile:

Odnośnie tematu - na PLu według mnie nie ma co grać. Boty tam są nadal obecne i będą obecne, bo GF nic z tym nie robi i raczej już nie zrobi. Sam dla eksperymentu włączyłem bota, który ogarniał mi wszystko przez 72h bez przerwy, a bana nie było widać, nawet nikt do mnie nie napisał, że mnie zgłosi, czy coś takiego. Można to porównać do serwerów Tibii, gdzie boty są dozwolone. Odnośnie serwera Valium - nie zgodzę się z użytkownikiem zaratos. Mam 35 poziom na tym serwerze, zarabiam sobie swoim sposobem i nie wydałem ani złotówki, a postać wygląda już konkretnie, do tego mam IS. Wszystko można osiągnąć w grze i nie trzeba wpakowywać ani złotówki w ItemShop, bo wszystko można zakupić na serwerze. Jeżeli miałbyś więcej pytań, to śmiało pisz na PW. Polecam Valium, bo to naprawdę solidny serwer.

Boty botami, to nie jest największy problem metina teraz. Dobra aura i czarowane chodzą sporo dajmy 7kk i co z tego skoro na riba, z jakimiś sensnownymi średnimi musisz zapłacić kilkaset kk a co ze zbroją, jakąś tarczą, eq z hp. A patrząc, że byś zaczynał to metki by ci szybko nie schodziły. Wywalili z gry jeden z lepszych zarobków czyli smocze odłami teraz są nie do handlu. Z rękawiczką w dt leciały super i dało się na tym zarobić. Teraz będzie event wielkanocny jak go nie zmienią to jednye metki wielkanocne to zbijesz na 10lvl bo z 20 wylatują małpy i licz się z tym że nie dość,że sporo biją to jeszcze stuny ci dają i ja na mouncie z eq z hp w połowie, zbroją bronią i hełmem +9 padałem. No chyba, że bawi cie zbijanie co 10 sek obstawy z małp. i metek na 30lvl był łatwiejszy eventowy pod tym względem. I tak masz niby bronie bohatera co 10lvli, ale są one na 14 dni a w perspektywnie dropka warto mieć jakąś stałą broń. Późniejsze eq jest oczywiście jeszcze droższe no i ciężko znaleść jakieś sensowne. Ja miałem plan wrócić i grać, po 2 tygodniach jak wróciłem, wprowadzili patch, że odłamki do handlu nie są. I to już straciło sens dla mnie, bo w dropienie miliona aur na eq do expa na 30 lvl średnio mnie jara. Weź pod uwagę, że jeszcze jest likan, i dla iego ku też lecą. A no i jakbyś chciał bonować eq sam to tylko zmiankami z isu, bo tymi ze szkat nie wbijesz maksymalnego bonusu.

Mnie ma sensu w to grać. Od 2007 roku to równia pochyła, masa cziterów, praktycznie brak kontaktu z supportem i czyste p2w. Na privach gra więcej ludzi niż na globalu, co nie zmienia faktu ze nie ma sensu grania na nich.

Nigdy w życiu nie graj na PL’u. Opisze krotko sytuacje, zrobili serwer eventowy (na globalu) w ktorym szybciej exp lecial wiekszy drop itp. łatwiej bylo generalnie. Po jakims czasie mielismy przeniesc sobie postacie na normalne serwery z zalozonym ekwipunkiem i alchemią (raczej wiecie co to) i co? Alchemi brak po przeniesieniu ktora byla warta w przedziale 1000-1200zł. Dział techniczny? Zero odzewu, support wysyla zgloszenie do działu technicznego i na tym koniec. NIGDY ale to przenigdy juz w to nie mam zamiaru grac niestety przez ta sytuacje. (Znajomy z ktorym gralem mial podobnie tylko w mniejszej kwocie).

A i dodam że bocilismy na serwerze eventowym na umur, 12 kont odpalonych i nie zbanowanych, a był serwer rybacki co weekend xD

Az musialem sie zalogowac zey odpowiedziec ja czytam te brednie ludzi co pisza ze boty bla bla bla. Co wam te boty przeszkadzaja niech sobie beda, w kazdym nowym mmo teraz boty spamuja sprzedaz golda i nikt nie placze.
Jesi chodz o pla polecam nowy serwer Jawa duzo nowosci szybki exp. Jesli chcesz grac znajdz ludzi lub gildie samemu szybko sie znudzi. Ze znajomymi pykamy od miesiaca po 2-3h dziennie i mamy 80+ lvle bez isa.
Jesli chodz o kasew grze na alchemii dziennie zarobic mozna ponad 100kk wystarczy poczytac na necie co i jak.
Pozniej nawet broni nie trzeba bo sa darmowe co 10 lvli.
Sam sprawdz to zobaczysz

Moim zdaniem najlepiej zacząć grać na prywatnych serwerach…
Jeżeli szukasz listy takich serwerów to polecam: https://mt2lista.pl/

Nawet nie bierz się za globala- dobrze Ci radzę! Osiągnięcie czegoś jest typpwym p2w chyba że chcesz robić w rok tyle co niektórzy w 2 miesiące. Ludzi sporo uciekło, kto mógł ten sprzedał eq. Polcam Valiuma, grałem tam od początków, serwer stabilny i jest co robić, cały czas eventy i turnieje pvp. Global został zepsuty już x lat temu a teraz jest to tylko maszynka do robienia kasy i siedlisko botów gdzie za niedługo w IS będzie dostępny (iks de) pozdro :wink:

25 startuje na valium akdemia więc każdy będzie zaczynał od 0 .

mógłbyś podać więcej informacji?
W Metina grałem kilkanaście lat temu na globalu i fajnie było by sobie przypomnieć ta grę.
Interesuje mnie Ile ludzie jest na takim serwerze prywatnym, jaki wybrać aby był jak najświeższy i czy trzeba będzie w późniejszym etapie dużo inwestować gotówki?

https://forum.valium.pl/index.php?/topic/4-prezentacja-serwera-valiumpl/
https://forum.valium.pl/index.php?/topic/31017-valium-akademia-serwer-tymczasowy/
tu masz opisane jak będzie działać akademia i prezentację serwera. Nie widzę sensu w przepisywaniu tego samego. Kolega wyżej wysłał chyba poradniki do valium.

No właśnie ja też doszedłem na taki lvl bez niczego, ale chodzi o endgame. Tam bez is i best eq zapomnij że coś zrobisz. Gra jest zepsuta i gf nic z tym nie robi. Dziwi mnie to że ci boty nie przeszkadzają. Miły początek gry dla nowego gracza, gdzie na metka rzuca się 10 botów, a ty ledwo co ruszyłem do niego.

Siemka , chetny ktos na wspolna gierke na serwerze Valium ?? Od zera jak cos ! :slight_smile: