Mmo WoW'o podobne

Witam, jak w temacie poszukuje mmo, jednego z tych WoWo podobnych. Zależy mi na dużej populacji, bez dużego oczekiwania na pvp, czy pve. A i Final Fantasy nie przypadło mi do gustu.
Co proponujecie?

Bo FFXIV nie jest podobne do WoWa. A co do tematu to sprawdź sobie Rift.

Może coś w kierunku Allods? Niestety nie mam pojęcia jak obecnie wygląda populacja :slight_smile:

Allods ? P2W? Przynajmniej tak słyszałem. a Rift ponoć na serwerach świeci pustkami…

Nie ma nic takiego i raczej nigdy nie będzie. Wszystko to chińskie crapy a jeśli coś jeszcze utrzymuje się na powierzchni to jest p2w. Nie ma gry podobnej do WoW’a. Idź na prywatne serwery. Niby gra ta sama ale ilość błędów i niedoróbek przenosi nas na zupełnie „nowy wymiar rozrywki”. No i ten dreszczyk emocji co rano! Zamknęli już czy nie?

1lajk

Crusaders of Light

Co masz na myśli mówiąc “MMO jak WoW”? 99% mmo jest jak WoW bo od niego zwyczajnie w świecie wszyscy zrzynali z nadzieją, że będą tak samo popularni. Większość tych mmo juz nie zyje, albo zyje z garstka graczy badz na priv serwerach.

Ja Ci polece Black Desert, ALE ALE, nie uciekaj. Nie mam na myśli Black Desert na retailu, tylko na privie, Crimson Desert. Open beta tego zajebistego serwera zaczyna się za 2 dni w piątek. Grałem na 2 zamknietych betach i muszę powiedzieć jedno.

Goście zrobili lepszą robotę niz Kakao i warto srpobowac. Tym bardziej, ze nie musisz tam kupowac nic w IS poniewaz na poczatek dostajesz 5k pearl do wydania, a ceny wszystkich przedmiotow zostaly skrocone o 1 zero. Szybko sie expi, serwer jest w Europie, profesjonalna ekipa i zajebiste PvP (niektorzy powiedza, ze chuowe, ale to tylko dlatego, ze na retailu trzeba stracic pol zycia aby wyfarmic dobry ekwipunek na PvP, a na tym serwerze zajmie Ci to miesiac :)) Jedyne czego brakuje, to PvE, ktore jest biedne, no ale nadal jest.

Poza ta gra nie wiem co mam Ci polecic… serio, jezeli tak kochasz WoWa to idz zagraj na privie na jakims normalnym dodatku bo BfA to porazka xd

Oki, dzięki. Jeśli mam grać na privie to wolę płacić abonament dla blizzard. CoL, mobilniak z możliwością gry na pc… I ten auto tracker… Szukam pelnoprawnego tytułu na pc, mogę regularnie płacić. Wow już mnie nudzi, dlatego szukam czegoś podobnego a zarazem innego. Dwie strony konfliktu, choć trochę fabuły no i postęp postaci, który czuć wraz ze zmianą eq i kolejnymi lvl.

Z gier które ja ograłem i trochę mnie mocno pochłonęły a dłużej poza WoWem to tak: Guild Wars 2 jak ci grafika nie przeszkadza i skalowanie lokacyjne gra powinna ci się spodobać, pve i pvp bardzo dobre, można przetestować za free podstawkę. Eso nie wiem jak to wygląda obecnie ale podstawka to grosze i jeśli lubisz skyrima może się w tej grze odnajdziesz. Co do gier bazujących jakby na Wowie jedynie na myśl mi przychodzi obecnie Rift taka marna podróbka. W jakieś inne azjatyckie kopie wowa też grałem ale nie wiem czy nadal w sumie istnieją.

  1. Wowo podobnych gier było trochę, ale wszystkie powymierały xD jak chociażby rift którego trion sam zabił xD.

  2. Rogal - “nie znam się, ale na wypisuję bzdur” - WoW ani nie był pierwszym MMORPG ani też najlepszym, po prostu trafił swoim mixem w gusta graczy i fanatyków marki. Jeśli mamy szukać ojca gier"typu wow" to będzie nim najprawdopodobniej Everquest, bo to z niego grupa blizzarda zrzynała ile wlezie.

  3. BDO nie ma charakteru WOWa w zadnym calu, całkowicie inna gra, ba to nawet nie MMORPG tylko MMO z znikomymi elementami rpg.

  4. Z gier żyjących a mających jakieś nawiązania do WOW’a to już nie ma żadnych. Rift wegetuję do momentu całkowitego zabicia, Allods, podobno też nie grzeszy CCU, a Wild stara zamknęli. Możesz spróbować jeszcze Forsaken World, ale jak z ilością graczy to szczerze nie wiem bo nie zaglądałam tam od kilku dobrych lat. Jest jeszcze neverwhinter ale on niewiele ma w sobie tego czego poszukują byli gracze wowa.

Danielov dobrze prawi, jeśli jeszcze nie testowałeś, to spróbuj GW2, ma trochę elementów które lekko przypominają wowa, pomimo ze gra jest niby całkowicie inna.

Najbliżej to Rift, a jeśli nie to ja bym na Twoim miejscu spróbował jeszcze Aiona - wiem, ze to nieco kontrowersyjne porównanie, ale patrząc obiektywnie to żaden z czołowych mmorpg nie ma zbyt wiele wspólnego z WoWem - GW2, ESO, BDO, FFXIV to gry zupełnie inne. Aion też się rózni, ale z tych tych tytułów jest chyba najbliżej.

  1. Dzięki za zainteresowanie tematem.
  2. GW2 posiadam z dodatkami, kilka 80, Twilight itp :wink: dobra gra, jednak brakuje mi podziału na dwie strony konfliktu. Wiem, że jest tam dobre pvp, pve też ciekawe. Jednakże wolałbym wczuć się i myśleć, że moja walka z innymi jest częścią jakiejś wojny czy czegoś tam podobnego.
  3. BDO również kupiłem, ale gra nie przekonała mnie do siebie niczym poza grafiką, a to dla mnie za mało.
  4. Rift jest ok… Szkoda, że umiera…
  5. Ściągam Allods i Forsaken World. Zobaczę, a może akurat przypadnie mi coś do gustu.
  6. Ciągle czekam na jakieś propozycje, każdą wezmę pod uwagę :wink:

Runes of Magic było nazywane swego czasu dobrym klonem WOW’a.
Na rynku jest już 10 lat, i ma zasłużone grono graczy.
Jak wiadomo wydaje je GF, ale od ponad 4 lat również niezależny wydawca .PlayerNet Games pod nazwą Chronicles of Arcadia i tam właśnie bym polecał zacząć.
Jeżeli chodzi o ilość graczy, o znalezienie gildii czy party nie musisz się martwić.
Ogromne możliwości rozwoju postaci, duża ilość contentu, system dwuklasowy, świetny wydawca realizujący opinie graczy.
Napisz coś więcej - czego oczekujesz od gry a dam znać czy znajdziesz to na CoE.


Overview: https://playernetgames.com/games/runesofmagic-arcadia/web/invite_en

az mnie dziwi czemu nikt nie wymieniał Star Wars The Old Republic. Nie wiem jak z populacja ale mechanika gry jest łudząco podobna

Powiem Ci tak kolego to WoW;a to nawet nie siadaj, zacytuję “Of course wow is pay to win. If you didn’t get huge advantages for paying cash for level boosts, gold, etc people wouldn’t do it. They even allow and support multiboxing” Wrzuć w tłumacza jeżeli nie kumasz, ale też wytłumaczę na szybko. Wszyscy się srają tym WoWem jakby nie wiadomo co to było. Uh Uh Ah Ah płacisz abonament i nara. Wcale tak nie jest. to jest p2w, Tylko ludzie do tego do Siebie nie dopuszczają :-). Polecam GW2 właśnie wchodzi nowy kontent dla posiadaczy dodatku. Tam na pewno będziesz się dobrze bawił. Pozdrawiam !

Hej, na razie zacząłem Allods i mi się podoba. 2 strony konfliktu, różnorodność klas, grafika ok no i czuć w tym wzorowanie się na WoWie. Jeśli dojdę do end gamu i to p2w będzie w przyzwoitej cenie to może zostanę tam na dłużej :slight_smile: jeśli nie to spróbuję Runes of Magic i Forsaken World :slight_smile: GW2, Eso czy BDO sprawdzałem, sądząc że tutuly b2p(jak kupowałem gw2 to też takie było) powinny być lepsze, no ale tylko gw2 na chwilę mnie zatrzymało.
Dzięki za pomoc :slight_smile:

wow nie jest p2w, to jest p2p. Jeżeli jakaś gra dorówna warcraftowi to też mogę za nią płacić. Graj sobie w to gw ale nie gadaj głupot, że wow jest p2w XD.

1lajk