MMO z potencjałem "Fashion" (kolekcjonowaniem wyglądów eq, transmog, etc)

Hejo

Dzisiaj poszukuje gry mmorpg/semi mmo (jak for honor) w której mamy możliwość zbierania i łączenia ze sobą różnych styli wyglądu wyposażenia, broni, pancerzy, elementow ozdobnych

Za przykład mogę podać wyżej wymienione for honor w którym główną zabawę czerpię z zbierania nowych broni, grawerów, kolorów i robienie z nich ciekawych styli dla swoich wojowników i na ten wzór poszukuje gier z możliwoscią bycia hmm…charakterystycznym, wyjątkowym?
Podobały mi sie
-for honor
-world of warcraft
-guild wars 2
-warframe

reszty nie kojarze i jak coś proponujecie to troche opowiedzcie i może jakiś screen? c:

Sprawdź FFIV, tam jest całkiem przyjemna opcja możesz ubrać postać jak chcesz, kupić nawet domek i domek udekorować też jak Ci się podoba, jedna z lepszych produkcji ale niestety trzeba płacić, jest free trial do 35lvl więc się nie martw :blush: Polecam bo sam gram i jest mega dobra gierka

Najbliżej For Honor jest Mordhau który ma nieziemską wręcz customizacje pancerza.
Masz do wyboru z rzeczy które dają pancerz jedynie hełm, napierśnik oraz nogawice (Są ich 3 poziomy lekki, średni i ciężki) natomiast co do reszty tzn. Ochrona rąk, naramienniki, buty, Pas, rękawice itd. Masz sporą dowolność.
Same zaś pancerze dające staty są bardzo zróżnicowane i można robić ciekawe buildy.
Przykładowo żeby zmieścić się w punktach wyposażenia wielu graczy używa najsilniejszego napierśnika i pod Pasami/ozdobami chowa lekkie spodnie żeby gracze tego nie widzieli :slight_smile:
Jedyną rzeczą jakiej potrzebujesz do gry poza kosmetycznymi rzeczami jest broń i możesz ją kupić w chwile gry jest broń która także posiada swoje skiny.
Do tego dochodzi spora paleta barw i kolorów także z innymi właściwościami refleksji światła od nich.
Aby sprawdzić możliwości customizacji polecam Reddita:
https://www.reddit.com/r/MordhauFashion/

1lajk

W The Elder Scrolls Online w sumie cały end game polega na zbieraniu nowych styli broni/zbroi. Jak już ma się przedmioty które chciało się zdobyć do swojego buildu.

Takie konkretne zbieractwo to można uprawiać w WoWie, reszta to raczej tak okazjonalnie albo mini systemowo.

Olej FF14. Niby są stroje itp. ale to typowa chińszczyzna.

1lajk

Przede wszystkim FFXIV potem wow i teso

Niby dlaczego tak uważasz? O_o

To troll, nie dawaj mu amunicji, olewaj.

Bo stroje są rodem z Chin/Azji i nie mają NIC wspólnego z Europą?

1lajk

A tak… zapomnialem wspomniec o eso że grałem i też było ok pod tym względem.
Coś jeszcze sie znajdzie?

Póki co zerkne na FF14 bo i tak miałem zamiar i na mordhau.

sprawdz na czym polega blade and soul
rozwiązali to tak ze caly armor ktory daje staty to są tylko łączone symbole w eq postaci i nie ma nic wspolnego z wyglądem. To co masz na sobie jako ubranie to tylko kosmetyka, dropisz różne stroje, jest tego cała garderoba, ciekawe

FF XIV, ESO, GW(1), nie zawiedziesz się

Cóż jeśli chodzi o tego typu zbieractwo “wyglądu” / transmogu czy jak to sobie tam gra nazwała to masz:

  • FF XIV
  • TESO
  • GW2
  • WoW

to i tak czołówka gier w które warto zagrać bo nie liczę gier f2p bo od dłuższego czasu stwierdziłem, że w nie grać po prostu się nie opłaca, prędzej czy później i tak zaczniesz wydawać kasę na premkę / itemki z IS jeśli chcesz konkurować z topką

Z tym IS bym polemizował a tytuły które wymieniłeś zostały już wymienione przez innych a nawet…przeze mnie xd

Możesz zawsze spróbować Phantasy stara bo właśnie wyszedł na windows store i jest cały po angielsu łocznie głosami tam jest bardzo duży nacisk na fashion właściwie w end game bardzo liczy ten fashion cały. Ten Phantasy star jest za darmo jak coś. Co do blade and soul to tam też jest ten są i te stroje mają staty tego co pamiętałem.

Może Dead by Daylight? Gra osadzona w mniej więcej realistycznych realiach, więc wśród strojów masz jeansy, skórzane kurtki itd. Każda postać ma swoją “szafę”, większość ciuchów jest całkiem ładna.

Na dodatkowy plusik można zaliczyć model biznesowy gry, podstawka kosztuje coś w granicach 25-30 złotych więc nie jest to dużo. DLC z kolei dzielą się na 2 kategorie : autorskie i oparte na licencji. DLC autorskie są dostepne w grze do kupienia za punkty które otrzymujesz za granie. I nie jest to jakiś straszny grind bo nie musisz nic specjalnego robić po za normalnym graniem :stuck_out_tongue:. Z kolei DLC oparte na licencji są do kupienia tylko za pieniądze. Czemu? Kiedyś to świetnie tłumaczyli na jakimś vlogu - chętnie by dali je też za darmo, ale wtedy licencje by ich drogo kosztowały na czym by ucierpiała albo cała gra albo by było dużo mniej dlc opartych na licencji, więc wymyślili że dogadają się na odpowiedni % zysków z danego DLC. Jako że ciężko by było rozliczyć graczy którzy by kupili to za walutę z gry to jest jak jest. Przynajmniej dzięki temu mamy całą plejadę znanych i kochanych zabójców takich jak Freddy Krueger, Michael Myers, Ghostface, Leatherface i wielu innych :stuck_out_tongue:. Na osłodę powiem że te DLC są śmiesznie tanie, nawet jak na polskie standardy. Przeciętna cena DLC na steamie to 20zł, na serwisach sprzedających klucze dostaniesz je dosłownie za grosze, więc raz na ruski rok kupić sobie coś można jak się jest fanem jakiejś filmowej postaci ^^.

Przeciętne DLC daje nowego zabójcę, nowego ocalałego i nową mapę (bo są inne, nietypowe gdzie np nie ma mapy, albo jest dwóch ocalałych). Mapa jest ZAWSZE za darmo, dla wszystkich, płatne są tylko postacie. Przy czym nawet nie mając dlc możesz spotkać zabójcę z dlc, wiec nie jest nudno :stuck_out_tongue:

Jakbyś chciał podejrzeć stroje/klimat czy ogólny design to polecam popatrzeć po streamerach na twitchu, najczęściej jest tam dość duża różnorodność (bo wiadomo, każdy ma inny gust) :slight_smile:

Jest jeszcze jedno ale gigantyczny próg wejścia bo jest oparte real money ekonomy tzn entropia universe tam tęż jest fashion i to bardzo rozbudowany do tego stopnia że do niektórych lokacji nie wejdziesz bez odpowiedniego stroju.