Mmorpg w stylu Eve

Z tego co wiem to Elyon narazie jest bardziej rozwinięty pod względem PvP, ale gra jest młoda (wystartowała w grudniu 2020) więc jeszcze dużo przed nią no i jak czytałem wczoraj o tym nad czym aktualnie pracują programiści to właśnie Craft też był na tej liście, że chcą go mocno rozbudować.

Elyon to widzę jako typoy hack n slash, grind i tyle raczej. Liczyłem na New World, ale kiepsko to wygląda pod tym względem. Raczej i tak wszystko skończy się pvp endgame i tyle. Dlatego szukam czegoś zbliżonego do Eve bo tam można nie dotykać pvp i fajnie grać - chodzi mi głównie o możliwości.
Valheim spróbowałem, ale oczy mi wypadły z tej grafy, nie dałem rady :smiley:

Perpetuum kolego. EVE W świecie mechów. Nic podobnego do EVE w świecie fantasy nie ma.

Dodam, że również jest po polsku, jeśli kogoś to interesuje.

2lajki

inna pytanie do pytanie czemu nie eve?

image

6lajków

1 Nie ma takiego mmo ani takich ludzi jak w EVE

2 Jeśli nie lubisz statków s-f/kosmosu jako uniwersum to WURM ONLIne

jest to gra na lata < rozbudowana/ content niestety mało popularna > ale godna polecenia

2 Mortal online 2 ewentulanie casual albion < czemu albion jest casual ? miałem tam przygodę pól roczna < top 1-3 leaderbord pve fame przez 3 miechy tzn że byłem top1-3 servera w ilosci expa… - to taki krótki epilog mój w tej grze - gra daje dużo fanu ale nie jest rozbudowana/ wymagająca coś jak rozbudowana dota/lol…

3 Cechy które ma Eve to utrata gearu/lotu, dowolność kierunku rozwoju, wyboru grania itd = SANBOX
Nie sprawdzając wyżej wymienonego tytułu Elyon - smiem twierdzić ze to szit tzn nie ma lot dropu z pokonanego gracza ani dowolności działań
Black desert - to nie sandbox jak wyżej + milony botów na każda czynność w grze od kupowania na markecie do łowienia ryb etc itd
Perpetum owszem sandbox i to nawet rozbudowany, baza graczy tragiczna gra miała ciężkie chwile… tzn mało kto w to gra niestety = ciężko mi ją ocenić obiektywnie zbyt krótko grałem

4 Czemu nie Eve ? rozwin to pytanie a być może pomogę… ci właśnie w eve…

5 czy moje wywody tutaj był pomocne/trafne ?

  • tak
  • nie

0 głosujących

Chodzi mi o grę stricte fantasy. Podałem Eve jako wzór ze względu na stopień rozbudowania profesji nie-pvp oraz możliwości rozwojowej gry latami.
Generalnym problemem gier jest ich płytkość. Niby można eksplorować, crafcic itp. Aczkolwiek i tak endgame rozbija się o pvp, areny , ranki itd.
Mogę zaakceptować taki endgame ale pod warunkiem, że można do niego również dojść pve / explor. itd.
Zastanawia mnie mortal online - może tam będzie wiele dróg do endgame ?
A może coś jest w developmencie co się chociaż zbliży do potencjału i długofalowości Eve?
Pozdrawiam
Bartek
PS. Rzuciłem okiem na gameplay Wurm - to jakiś żart ta grafika i poruszanie w 2021r. :smiley:

Mi wurm tez nie podszedł ale jest skomplikowany … terrra forming crafting etc… znajomi od roku budują jakaś budowle w parę osób po parę/naście h per day… :slight_smile:
Mają skile do craftu które zdobywali miesiącami i crafcą najlepsze itemki, mając zamówienia od sporej liczby ludzi biorąc za to sporo hajsu…

Dla przykładu podam ci X mmo niech będzie world of warcraft … grając tam przez np rok/dwa + czasu gdzie jesteś koksem latasz na hc i masz super gear wychodzi dodatek do gry X z kolei, i twój gear jest huu warty i progres jest od nowa.

W grach jak Eve to co zdobyłeś 10 lat temu jest nadal sporo warte a czasem i więcej niż dzisiaj. Co za tym idzie możesz jechać na wakacje, zrobić sobie przerwę od gry rok dwa ale jeśli coś w niej zdobyłeś nadal sporo znaczy i nie da się tego osiągnąć w 5 minut jeśli wcześniej na to potrzeba było dużych środków . A to oznacza że nigdy nie jest tam za późno aby zacząć grać w dowolnym momencie nawet jeśli gra ma 18 lat …jak Eve.

Dla mnie osobiście w grach liczy się full drop z pokonanego gracza daje to sporo możliwości, np, pay or die , u are hunted… XD. Ktoś ci fika to zemsta na nim ma sens można zastraszyć, nękać wymuszać, podporządkować itd. sobie gracza / graczy, organizacje. gildie etc. Zmagania w grze nabierają emocji bo to co ciułacie z kolegami można stracić lub też zyskać czyjś dorobek. Taki styl gry wiąże się przeważnie z brakiem z góry narzuconej ścieżki gry, robisz co chcesz
Przemyśl to co napisałem i myślę że znalazłeś grę… no chyba ze universum sf Eve Ci w ogóle nie leży. To moja propozycja poczekaj na Mortal online 2

Minus taki takich gier jak < mortal 2 > że ciężko im pozyskać graczy bo są ciężkie i wymagające wystarczy spojrzeć na Darkfall online… To o czym mówiłeś " płytkość" gier to dominująca cecha uwczesnych mmo. Jeśli nowa gra jest wymagająca, ciężka i rozłożona na lata gry = mało graczy = plajt = game is closed. Hardkorowe tytuły jak Eve żyją bo wyszły dekadę temu a wtedy gracze byli inni i oczekiwali czegoś innego. Te gry są bo mają wierną rzeszę ludzi którzy wciągają w nie znajomych.
Albo licz na cud że nowa gra się przebije przez casual mobile gamersów i jej nie zamkną jak przestanie dawać miliony dolców albo sięgnij po stare sprawdzone tytuły mając pewność że dostaniesz sprawdzony i dobry produkt który będzie wart spędzonych lat przy nim :).

1lajk

Pozostaje liczyć i czekać :smiley:

Rzuciłem okiem na gameplay MO2. Ta gra ma przed sobą jeszcze bardzo dużo developmentu jeśli ma być znaczącym tytułem. Na razie totalnie drewniana rozgrywka, taki symulator bardziej niż rozrywka. Zdaje się , że będzie wąskie community zapaleńców i to tyle z gry. Szkoda.

1lajk

Tak to jest jak się człowiek zrazi przy dobrym klimacie a szczerze polecam “sześcienną geometrie”

Jak by Wrum było po Polsku to bym coś tam pograł ale nie porywa jakoś … nie poczułem polotu .

To napisze tak ultima online ma to tego co szukasz tylko trzeba ogarnąć priv no chyba że chesz te 10 odlców płacić za oifciala i wykupić dodatki albo runesacpe albo dark fall jak najnowszą edycje. A co do eve to powstała bardzo dawno temu i jej publiczność dorastała razem z nią i nie którzy fani mają prawie dorosłe dzieci które grają w tą grę co rodzice i te dzieći mają swoje dzieci które też zaczynają też grać w tą grę więc nie ma takiego mmo jak eve w fantasy. Jak sam nie zrobisz to nie będzie albo za ryzykuj poszukaj czegoś na kickstarter i wesprzyj i licz na cud.

Myślę, że kwestią czasu jest powstanie takiego współczesnego, dobrego graficznie sandboxa. Parę lat temu liczyłem na Blizzard , że pójdzie tą drogą. Mają świetny Lore i grafikę ładną a zarazem niewymagającą cudów od kompa. Może jakiś ambitny następca WoWa pojawi się za jakiś czas.
Co do ultimy online, to po zagraniu w Cyberpunka człowiek nie wraca już poniżej pewnego poziomu graficznego. Mamy 2021r. , silniki UE4 dostępne szeroko itd. Eve mimo że graficznie prosty, to jak miły dla oka.
Póki co widzę posuchę w nowych tytułach.
Powiedzcie jakie tytuły na przyszłość rokują dobrze? 2022 raczej

Blizard to lewicowe sc… jak Ty sobie wyobrażasz od tej firmy tytuł sandboxowy ? Robią dobre gry od lat ale jak się przyjrzysz ich grą to co zobaczysz ? Jakikolwiek tytuł który chodź trochę byłby hardkorowy/sandobxowy/ i dont think soo ? Nie oni są już na drodze ku upadkowi poszli w lewą stronę a lewa strona ma to do siebie ze zjada się sama < patrz na strajk pracowników z hasłami "womens voice matter " blizard się teraz skupia na robieniu trans npcow, usuwaniu nie poprawnych politycznie name npcow z gier oraz sporem z pracownikami którzy chcą więcej tenczy :smiley: >

Btw grafika w grach sandbox i mega rozbudowanych to mało istotny dodatek, tam liczy się comunity i klimat a tego nie zrozumiesz i nie poczujesz jeśli takowa gra cię nie wciągnie. Czekając na grę z ue4 + czy tam innym wykoksanym silnikiem graficznym chodź trochę tak rozbudowanym jak Eve/ Wurm/Ultima /Tibia/Darkfall… to się nie doczekasz. Coraz więcej gier będzie na smerfony < smartfony >, gry będą upraszczane i multiplatformowe = 0 hardkoru chciałbym widzieć rozbudowany tytuł ja na 34 cali monitorze + macra myszka klawiatura vs jakiś typ na komórce XDD kurła ;p np pvp w albionie ciekawe by to było :D.
Najlepsze cechy mmo to jeden server lub jak najmniejsza ich liczba aby gra żyła o każdej porze czasowej. Jak się przyjrzysz nowym grą to tam servery pojawiają się jak rydze po deszczu < btw dziś dwa kosze nazbierałem > . Ma to na celu wydojenie ludzi z hajsu w szczurzej pogoni na topke servera.
Jak lód ciemny odkryje że został wydojony z milinów dolarów a twórcy poza nowymi serverami nie wiele do gry wprowadzają to gra upada a na drugi dzień pojawia się kolejny next gen mmo za miliony dolarów który upadnie za rok dwa :slight_smile: ale jest na niego hype dzięki reklamie i tak to teraz rynek mmo wygląda. Nie zdziwiłbym się jakby twórcy New worlda tak hucznie zapowiadanego w dzien premiery oznajmili że już tworzą New world 2 z wgl kosmiczną grafiką.
Jeśli w grę którą gram od 10 lat +, twórcy owej gry mi oznajmiają że tworzą drugi server lub tez pracują nad Eve online 2 to w ten sam dzień gra upada, na pewno dla mnie i moich znajomych.
Możesz zerknąć na No man Sky lub dual universe … nie obrażając cię lecz jeśli warunkiem jest grafika to nie należysz do tego typu ludzi … tzn nie zagłębisz się w grę i jej klimat (lore), to tak jak z kobieta plastkiem… fajna na raz może dwa ale weź się z nią ożeń :smiley:

1lajk

Wiesz, kiedyś tak nie było z Blizzardem to było prawo marzyć :smiley: Wiele spraw się zmienia w czasie, skoro mogli zmienić się na gorsze to i powrót jest możliwy - zobaczymy co czas pokaże.
Nie zgodzę się , że grafika to mało istotny dodatek. Jeśli spędzasz wiele godzin nad stworzeniem przedmiotu w grze, to oczekujesz chociaż jego wyglądu i detali - inaczej to zlewa się w jedną masę pikseli różniących się tekstem wyświetlanym. A jak inaczej określić wymogi przeciętnego gracza aniżeli chociaż korespondujące z obowiązujacymi standardami graficznymi? Pewien minimalnie akceptowalny poziom na dany czas trzeba reprezentować. Zaniedbanie tej sfery mówi o kiepskich możliwościach studia robiącego grę. Nie kupuję argumentu, że to jest niepotrzebne. To zawsze jest duży plus.
Gdzie zbierasz rydze? Ja chyba nigdy żadnego nie znalazłem:/ Jakiś specyficzny typ lasu?
Grafika musi być co najmniej niezła bo inaczej zaniedbujesz ogromną rzeszę graczy którzy jej potrzebują. Tak, można sobie tłumaczyć taki stan , że “oni nie należą do ludzi zagłębiających się w lore”. Nie zmienia to faktu, że pieniądze są potrzebne i takie niszowe gry bez grafiki umierają zbyt szybko. Chyba, że chcemy do końca życia odpalać heroes 3 z kumplami.
Nauczmy się, że jeśli mam za coś płacić, to mam prawo oczekiwać również przyzwoitej grafiki.
Wiedźmina robiło studio z co najwyżej średnim budżetem - można było zrobić ładny graficznie? No można. Poprzeczkę podnośmy a nie opuszczajmy.
PS. To co , odkupienie grzechów CDP i Wiedźmin 4 - MMO ? xD

Shroud of the Avatar też sandbox,kosmiczne sandboxy z odrobiną survivalu to np The Repopulation i Stars End.
PS. Prosperous Universe

Ziom… lok at Tibia/ultima/runescape… > grafika marna, gry od chyba 20 lat na rynku … i nadal przędą DOBRZE… i pewno kolejne 20 maja przed sobą…
Las na rydze ? wyjdź z z domu w las XD ja byłem w > podhale >gorce.
Eve na full detalach ma piękną grafikę więc zapytam jesio raz WHY NOT EVE ?


mój ulubiony trailer kwint esencja sanboxów … zawarta w paru słowach :slight_smile: poczuj ten klimat !.

Archeage był by dobrym wyborem tylko No tam już niszowo populacja jest.

Jakbym szukał sf to bym nie szukał, to chyba proste :slight_smile:
Grafika marna mnie odrzuca, są pewne granice, piksele mnie nie jarają.
A w las wychodzę z 20 lat , wcale rydze wszędzie nie rosną :d