MMORPG Z Dobrym pvp

Albion Online jest B2P z częściowym systemem P2P. To znaczy kupujesz grę i możesz grać kiedy chcesz ale w grze występuje system premium (możliwość kupna za walute w grze) bez którego gra jest raczej nieopłacalna. Status premium na chwilę obecną nie jest problemem dzięki Daily Bonusom jeśli grasz z 30min dziennie

może neverwinter ? pamiętam że ciekawe było pvp

Nie wiem czy masz jakieś doświadczenia z World of Warcraft, ale myślę, że wpasowałby się w twój gust. Zwłaszcza wczesne dodatki. Jak wersja retail jest płatna, tak community na serwerach prywatnych (z oczywistych powodów nie mogę ci tu żadnego podać) jest bardzo rozbudowane. Masz 2 frakcje, World pvp, Battlegroundy, Areny, reputacje do wbijania. Jest co robić. Jeżeli Cię zainteresowałem to pisz PM, pomogę coś znaleźć.

Chyba w to gralem. System 2 klasowy?

W neverwinter online PVP jest martwe. Brak balansu, skopany system dobierania graczy, pay to win. Istnieją gildie ukierunkowane na PVP ale bez wkładu finansowego nie licz, ze coś na PVP ugrasz. Najczęściej dobierze cie do meczu z takimi graczami, którzy zdejmą cie na hita, ty nawet ich nie draśniesz. Nie polecam, bardzo się rozczarujesz.

1lajk

Najlepsze PvP jest w C9. Tylko, że nikt już chyba w to nie gra…

Win 7 32 bit xD
Zatkało mnie. Polecam Tibie, jest jeszcze saper.

Polecam Albion Online, system pvp hardcore. Większy, niż w Tibii 7.4

Może widzisz 1 raz XD?

A co do Albiona. Tam po śmierci tracimy całe eq? tak jest wszędzie czy tylko na niektórych serwerach lub w wyznaczonych miejscach/strefach?

Tylko wyznaczone miejsca i strefy, ale tam w sumie jest najwięcej surowców i expa, więc prędzej czy później będziesz tam latał :slight_smile:

Black Desert Online. Chyba, że wolisz gry, w których PVP kończy się na klikaniu 1, 2, 3, 4, 5 i przełączaniu targetów Tabem/myszką :slight_smile: niestety, ale masz kiepski sprzęt…

Hmm Wiele osób wspomina o Black Desert Onile. Jednak zastanawia mnie pewna kwestia. Słyszałem wiele razy że ta gra jest p2w. Ostatnio nawet podpytałem znajomego który grał dawno temu i sam mi to potwierdził. Nie widzę zbytnio sensu kupować gry a następnie płacić aby dogonić ludzi którzy sa w stanie wywalać regularnie pieniądze na rzecz zdobycia przedmiotów w szybszy sposób.

1lajk

Jest p2w, bez 5 petów nie masz nawet co startować do poważnej gry. Do tego value pack co miesiąc to praktycznie obowiązek, sloty do ekwipunku jeśli chcesz robić coś więcej niż grind, tak samo waga, która nawet w grindzie na części spotów jest niezbędna. Do tego dochodzą zwiększone rachunki za prąd, bo grę najoptymalniej trzeba mieć odpaloną 24/7, gdyż tryb afk nie działa offline. Prawda jest jednak taka, ze chciałbym zmienić mmo, ale nic innego nie ma. BDO ma ogromne minusy i spore p2w, ale nadal jest najlepszym mmo na rynku. O ironio. Jeśli chcesz zacząć grać to na start powinieneś przygotować sobie około 200 zł. Powinno starczyć na jakiś czas. Z drugiej strony mam przegrane już dużo więcej niż 500 godzin aktywnie, więc można przeliczyć tą kasę na godziny spędzone w przyjemny sposób

@edit Zapomniałem o braku balansu jeśli chodzi o stopień trudności danej klasy oraz o wpływie liczby fpsów na zachowanie naszej postaci. Więcej fps = postać ma szybsze animacje, co przekłada się na zauważalnie większy dps oraz większą przeżywalność

1lajk

Eh trochę głupoty gadasz, albo dawno w Tibie nie grałeś. Aktualnie gra ma zajebisty gameplay jeśli chodzi o PVE ale PVP w niej kuluje i to bardzo bardzo mocno, kiedyś owszem PVP w tibi nie miało sobie równych ale teraz praktycznie nie istnieje. Jeśli chodzi oczywiście o globala, bo na otsach zawsze można śmiało jeszcze pograć dla pvp. Jeśli chodzi o pvp to całkiem fajne jest w WOWIE, choć moim zdaniem brakuje tam trochę lepszej balansacji między klasami ale i tak PVP w wowie wciąga i to bardzo.

Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Po tym co przeczytałem to chyba opisałeś najgorszy horror gracza :d straszne p2w na słabym sprzęcie(mówię o moim przypadku).

Co do wowa. Czy ktoś z was mógłby napisać mi na pw trochę info o priv serwerach ? Chciałbym jakiś sobie znaleźć i spróbować swych sił w tym legendarnym już mmorpg.

Tak trochę jakbyś kupował hamburgera dostawał samą bułkę później dopłacać za wszystkie składniki i jeszcze opłacać każdy gryz :smiley:

1lajk

@Turan:
24h/dobe to koszt mniejszy niż abonament do wowa? Dobry żart. Przy obecnych cenach energii elektrycznej koszt 24h pracy kompa z zasilaczem 500W to około 7 zł. W skali miesiąca przy komputerze włączonym cała dobę codziennie daje nam to kwotę ponad 200zł. A od stycznia będzie dwa razy drożej

To nie jest tak, jak piszesz :rofl: Komputer zużywa tyle prądu, ile akurat potrzebuje. Raczej nikt nie ma włączonego komputera z oc, żeby grzał na pełnych obrotach 24/7 i pobierał cały czas 500W +. Nawet przy mocnej konfiguracji sprzętu, jak przeglądasz neta/oglądasz filmy, to wychodzi mniej niż 100W. Przy graniu (oczywiście zależy wszystko od gry) ok. 200W.
Poza tym jak narzekasz na ceny prądu w Polsce, to możesz się wyprowadzić do Libanu/Chile, gdzie przez większą cześć roku masz prąd za darmo (dobry pomysł, jak ktoś chce się bawić w kopanie kryptowaluty :grin:), ew. do Hiszpanii, gdzie jest 3 razy więcej słonecznych dni niż w Polsce i zainstalować panele słoneczne.
Sorry za offtop :slight_smile:
Pytanie do autora tematu, czy nie myśli o tym, żeby zmodyfikować pc i po prostu cieszyć się z każdej gry, na jaką ma ochotę? Dobry sprzęt można już mieć za naprawdę niewielkie pieniądze, zwłaszcza teraz w okresie świątecznym i poświątecznym, kiedy ludzie wyprzedają używane pc/podzespoły bo wymieniają na lepsze, więc można trafić na fajne okazje. Ewentualnie robić stopniowo upgrade, ja to bym pewnie zaczęła od procesora i płyty głównej.
Sama na razie gram na zintegrowanej grafice, bo mi kilka dni temu padła karta graficzna w laptopie, fpsy nie powalają, ale jest jakieś 40 w Aionie xD. Paradoksalnie w szafie stoi desktop i7 6700k, gtx 970 (nawet taką konfigurację można teraz znaleźć za mniej niż 3k pln) i kurzy się od ponad roku, bo tak bardzo kocham swój laptop, ale chyba wyciągnę na święta, bo mnie szlag bierze, że mam problemy z zaznaczaniem myszką czegokolwiek w grze :confused:

Jeśli chodzi o samo pvp, to z tych gier, które grałam to chyba najlepsze jest to w B&S. Lubiłam też kiedyś pvp w Aionie, za tą dynamikę i trzeba było naprawdę ogarniać swoją postać, ale teraz jest takie p2w, że szkoda mi czasu na robienie pvp tylko po to żeby się denerwować.

łap najlepsze PVP lepszego nie znajdziesz bić się możesz z każdym praktycznie wszędzie.