Możliwości jakie mam w WoW'ie

Faktycznie niektóre RAJDY są bardzo trudne (mowa oczywiście o Mythic) - nie mogę niestety wypowiedzieć się o HFC bo nie grałem. Ale HM czy BRF to jednak były dobre walki w porównaniu do Pand czy Cata. Tectus w HM czy Imperator to przecież tak męczące walki, tyle się dzieje 102% skupienia - a moment pierwszego killa to była istna symfonia krzyków wrzasków i gratulacji. Dla tego momentu kiedy progresowany boss po 50+ wipach w końcu ginie warto grać PVE.

Jeżeli angielski nie jest żadnym problemem warto zagłębić się w HISTORIĘ gry. Nie pomijając żadnego questa, gdzie jest ich 16281 łącznie. Pomińmy jednak daily oraz side questy dla przeciwnych frakcji. Zostanie nam ich około 10tyś! To naprawdę sporo, a większość lokacji ma zazwyczaj od 70-130 questów. Do tego dojdą nam znajdźki typu książki z których także możemy co nieco się dowiedzieć oraz realne opowiadania czy nawet komiksy (wszystkie można kupić lub znaleźć w zatoce *wink wink* )

Strona twórców addonu Polskich questów / Sam addon

No i oczywiście zostanie nam także WALKA PVP która przynosi ze sobą honor i chwałę! Czy to PVP zone, battleground, areny lub walka w otwartym świecie - wygrywa sprytniejszy lub szybszy.

O wierzchowcach, zabawkach i innym zbieractwie nie wspominam. Nie jest to główny aspekt gry a tylko dodatek dla bardziej zaangażowanych.

Przez te pisanie o WoWie coraz bardziej chce mi się wrócić xD

WoW jest ekstremalnie duży, musiał bym cały dzień pisać Ci co możesz robić i jakie masz możliwości, wymienię więc tylko kilka z nich, właściwie te które sam praktykuję i sprawiają mi frajdę. Najważniejszą rzeczą którą WoW stoi są raidy, zarówno te stare jak i nowe. W starych możesz znaleźć masę rzadkich wierzchowców, przedmiotów którymi możesz zmienić swój aktualny wygląd, petów które możesz kolekcjonować lub sprzedać - Twój wybór, kosmetycznych zabawek, osiągnięć i wiele innych. Nowe raidy stanowią wyzwanie i są źródłem przedmiotów które są paliwem napędowym progressu Twojej postaci, do tego dochodzą osiągnięcia które staną się nieosiągalne po wyjściu następnego patcha i są wyznacznikiem Twojej umiejętności gry. Garnizon nie do końca jest tym czym miał być, rzeczywiście stał się więzieniem w którym przebywam między raidami, jednakowoż jeśli w WoW'a wcześniej nie grałeś to zapewniam że garnizon nie będzie Cie więził - zawsze znajdziesz coś ciekawego do roboty. Fabularnie WoW jest monstrum, żeby prześledzić i zrobić wszystkie questy trzeba siedzieć miesiącami przed komputerem, jeżeli jesteś fanem ciekawych historii fantasy to WoW może wbić Cię w fotel na wiele miesięcy samymi zadaniami. To samo tyczy się dungeonów i raidów. Jako doświadczony gracz i osoba która betatestuje Legion z czystym sumieniem mogę powiedzieć że dodatek wygląda nieziemsko dobrze, world questy są świetne, system mythic dungów działa wyśmienicie. Legion ma szansę i zadatki na świetne rozszerzenie, ale czy przeczucia okażą się prawdziwe przekonamy się dopiero za jakiś rok.

Mówisz o Brawler Guild i farmieniu repy dla Bizmo?

 

Do roboty w grze jest bardzo dużo rzeczy, szczególnie dla nowych graczy, ja tutaj jedynie rozwinę to co zostało podane

 

Questy - naturalnie jak w większości gier i tutaj pojawiają się questy. Jest ich ogrom, ale po cata wszystkie trzymają super poziom, więc jak ktoś lubi fabułę, to jest kilka addonów zmieniających okienko od samych zadań i można wyśmienicie się bawić wiele godzin.

 

Rajdy - z pugiem (losowymi ludźmi), z gildią, warto zawsze. Wyzwanie, troche frustracji, ale na to nastawiona jest gra więc trzeba spróbować.

 

Pvp - jest raczej martwe, jest specjalna mapa, ale sprowadza się do biegania hordą ludzi i nie robienia praktycznie niczego. Arenki są ok

 

Zbieranie mountów - o tak, tych w grze jest dużo, część po prostu ma 100% szansy na to że wypadnie, część jakieś promile. Są też takie za achivmenty, więc jest sporo do roboty. Pierwsza setka może być sporym wyzwaniem dla nowego gracza.

 

Zbieranie petów - nie tylko biegają za tobą małe stworki, ale także można nimi walczyć. Coś na kształt pokemonów, trzy ataki kamień papier nożyce jeżeli chodzi o ich działanie. Fajna sprawa, naprawdę można się wciągnąć.

 

Zbieranie zabawek - wszystkie małe rzeczy, które zmieniają nasz wygląd, robią coś ciekawego, stawiają np beczkę z piwem dla wszystkich. Jest tego od groma

 

Crafting - jest martwy i upośledzony w aktualnym dodatku

 

Robienie achi - tak, tych jest od groma i dają różne korzyści. Od zwykłego uśmiechu za włożony trud, po tytuły, mounty, zabawki, wszystko.

 

Brawler Guild - miejsce gdzie walczysz pve z bossami. Trzeba poznać strategię, walczyć w odpowiedni sposób. Konkretne wyzwanie, ale nagrody też są. Takie jednoosobowe rajdy, bardzo fajne.

 

Alty - jak w każdej grze pozwalają pograć inną klasą, pobawić się w troche inny sposób

 

Zbieranie przedmiotów - wraz z legionem wejdzie szafa, coś gdzie znajdować się będą wszystkie napotkane przez nas przedmioty. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej ubrać naszą postać, dopasować ją do tego jak chcemy żeby wyglądała, a i nie trzeba będzie składować itemów w specjalnym miejscu za które się dotychczas płaciło. Szafa będzie też jedna na każdą postać.

 

Repa - dla wytrwałych, zazwyczaj można za nią kupić ekskluzywne mounty, czy zabawki, tabardy. Jak ktoś lubi, to why not

 

Gra też daje pole do popisu w RP, ale ze znanych mi gildii to tylko anglojęzyczne - polskich nigdy nie szukałem, może gdzieś tam są.

PvP w WoWie Martwe? Chyba nigdy nie przeczytałem tak durnowatej opinii Like EVER.
WoW ma w dalszym ciągu najlepsze pvp jakie MMORPG obecne na rynku moga zaoferować i nie jest martwe.
Są Battlegroundy jak i Open World Pvp + Ashran więc jeżeli nie masz pojęcia na dany temat to sie nie wypowiadaj :)

 2 raidy ktore po 3 dniach sie zna na pamiec i rzyga nimi bo 0 wyzwania - a nie, przepraszam. Jest jedno - uzbierac (tzn kupic bo nie oplaca sie zachodu na farmienie) wymagany gs.

Po tym jednym zdaniu oczywistym jest że nie masz najmniejszego pojęcia o czym mówisz i powinno się zignorować całą twoją wypowiedź.

Wymagany gs? Ost raz słyszałem o gs'ie na liczu hahaha jak sie rajduje z rrf'a z pugiem na normalu to fakt latwo I nudnie ;))) pozdrawiam wszystkich takich znawcow jak Ty

GS - GearScore przecież był ustawiony w dodatku Wrath of the Lich King - teraz jest coś takiego jak iLVL =.=

Cały @Loor niby coś wie ale i tak źle :D

Siemka. Jestem ogólnie dość wybrednym graczem MMO i ostatnio nie mogę nic znaleźć dla siebie, więc zakupiłem Battlechest'a w WoWie. Chciałbym zapytać o to, jakie właściwie możliwości daje mi ta gra? Bo robienie w kółko questów mnie nie satysfakcjonuje, a chciałbym porobić w niej coś kreatywnego. Mógłby mnie ktoś jakoś nakierować na wszystko? Gram na Burning Legion, Horde, nick: Niietzsche
:)