Mu Legend polska społeczność

Watpie,

 

brak pk

auto bieganie na zaznaczony pkt na mapie (ala BDO autoloop/tracker)

lvlowanie nudnymi questami

postacie w zasadzie bardzo podobne

 

 

Wyglada to jak nie udana kopia D3, a nie MU

Brak pk, a nie pomyślałeś, że niektórzy nie chcą otwartego pvp? A może nie rozumiesz dlaczego? A to Ci wyjaśnię, że nie którzy po prostu chcą ze znajomymi się pobawić, pograć, zrelaksować po pracy. A nie wku**iać na jakiegoś nołlajfa, który biega na niskich lvl i wszystkich zabija dla zabawy.

Mówisz też, że levelowanie nudnymi questami jest gorsze od stania na jednym spocie przez 5 godzin dziennie i spamowanie dwoma skillami? Ok. Niektórzy wolą grindować przez pół życia, inni wolą wbić lvl cap na nudnych questach i bawić się endgamem. Tak przy okazji, nikt Ci nie każe robić tych nudnych questów. Możesz grindować do woli :D

Postacie bardzo podobne, tak, jak się gra każda do 10 lvl. Każda postać jest inna, ma swoje plusy i minusy. Są postacie trudne do ogrania i dużo łatwiejsze. Po tym co napisałeś wydaje mi się, że pograłeś z 20 minut...

Mu Legend nie ma być Mu Online, to dwie różne gry i takie było założenie od początku. A jedynie dodano różnego rodzaju smaczki, nawiązujące do Mu Online, jak wygląd niektórych skilli, niektóre postacie, czy miejsca.

Pograj najpierw trochę dłużej w jakąś grę zanim ją ocenisz. I nie wątp, że znajdą się ludzie którym będzie się przyjemnie grało, bo już możesz takich znaleźć, którzy ograli cbt i czekają na obt.

Pozdrawiam

" Są postacie trudne do ogrania i dużo łatwiejsze. " - tiaa, jestem ciekaw gdzie aż taką rozpiętość widzisz wśród CZWÓRKI klas. No, chyba że ja o czymś nie wiem i dali w ostatniej becie drugie tyle klas. Bo z całym szacunkiem ale przy takiej liczbie postaci nie ma co mówić "łatwiejsza/trudniejsza" :P

A co do questów/grindu... i tak masz grind po wbiciu lvla i tak. A te teksty typu "chcesz to sobie grinduj, nikt ci nie broni" to sobie możesz wsadzić wiesz gdzie :). Jak chcesz to możesz grać w tą grę z jedną nogą (bez rąk), bez monitora i głośników/sluchawek, do tego na kierownicy dla graczy. Da się? Da się. Pytanie tylko jaki jest tego sens. Tak samo jaki jest sens grindowania kiedy jest to nieefektywne?

Tak samo z tym end-game nie przesadzaj, jak narazie nie pokazali nic co by oznaczało ten "endgame", zobaczymy po open becie, oby się to zmieniło :P

" Są postacie trudne do ogrania i dużo łatwiejsze. " - tiaa, jestem ciekaw gdzie aż taką rozpiętość widzisz wśród CZWÓRKI klas. No, chyba że ja o czymś nie wiem i dali w ostatniej becie drugie tyle klas. Bo z całym szacunkiem ale przy takiej liczbie postaci nie ma co mówić "łatwiejsza/trudniejsza" 

 

A co do questów/grindu... i tak masz grind po wbiciu lvla i tak. A te teksty typu "chcesz to sobie grinduj, nikt ci nie broni" to sobie możesz wsadzić wiesz gdzie . Jak chcesz to możesz grać w tą grę z jedną nogą (bez rąk), bez monitora i głośników/sluchawek, do tego na kierownicy dla graczy. Da się? Da się. Pytanie tylko jaki jest tego sens. Tak samo jaki jest sens grindowania kiedy jest to nieefektywne?

 

Tak samo z tym end-game nie przesadzaj, jak narazie nie pokazali nic co by oznaczało ten "endgame", zobaczymy po open becie, oby się to zmieniło 

Sa klasy jak Dark Lord z buławą i tarczą, gdzie przy dobrym buildzie stoisz i bijesz moby, bo jesteś praktycznie nieśmiertelny. Dla przeciwwagi masz Warmage, którym musisz być w ruchu, umieć wykorzystywać skille, inaczej leżysz po sekundzie. Klasy są 4, fakt, ale zauważ że każda klasa ma dwie rodzaje broni i gra różni się w zależności co wybierzesz. Dodatkowo, jak rozdasz punkty, jakie ulepszenia zrobisz, jakich skilli będziesz używać, wszystko to determinuje trudność i przydatność postaci. Więc tak, są postacie łatwe i trudne, czego nie rozumiesz?

Z grindem może rzeczywiście przesadziłem, bardziej chodzi mi o to, że frustruje mnie to, gra od początku miała być questownikiem, a nie grindownikiem, a ludzie na siłę wrzucają to jako minus gry, patrząc przez pryzmat Mu Online. Zresztą 90% gier mmo ma to samo założenie, albo żmudny grind, albo żmudne questy, oczywiście są wyjątki, ale rzadko spotykane. W tym założeniu questy są tylko drogą do endgamu, niczym więcej. Chyba że ktoś ma ochotę zainteresować się fabułą, bo ta też jest i jest całkiem ciekawa.

Co do end gamu, gierka ma sporo zawartości endgamowej, pvp 1vs1, 3vs3, później 10vs10 i guild wars, zdobywanie terenów, duele. Jeśli chodzi o PvE, masz dungi epickie, rifty, daily dungi, labirynt lupy. Zdobywasz lepsze eq, co wcale nie jest łatwe jak w niektórych grach, enchant eq, enchant skrzydeł, levelowanie peta, levelowanie soul levela, ulepszanie artefaktów. Więc jest co robić, a twórcy dodają kolejne rzeczy, rozwijają grę, wystarczy porównać zawartość wersji koreańskiej, do której my będziemy w tyle, zresztą jak zwykle. Jeśli wg Ciebie to nie jest endgame i dla Ciebie to mało, to ok, mi wystarcza, jak na razie bawiłem się świetnie i mam zamiar grać dalej.

Kochałem i kocham Mu Online za jedno, PK :) jak wiadomo z ową wersją? można kogoś sieknąć na spocie?

Kochałem i kocham Mu Online za jedno, PK  jak wiadomo z ową wersją? można kogoś sieknąć na spocie?

To graj dalej w Mu Online, w ML nie ma otwartego PvP :D

Mam jeszcze jedno pytanie do ludzi w temacie. Co się stało z klasą łucznika. O ile dobrze pamiętam w becie była chyba taka klasa.

Rozbudowana i zaawansowana gra... niczym mobilne MMO.

Już chyba nowe/stare Echo of Soul wypada korzystniej na tle MUL.

Mam jeszcze jedno pytanie do ludzi w temacie. Co się stało z klasą łucznika. O ile dobrze pamiętam w becie była chyba taka klasa.

Klasa lucznika będzie, jest nią elfka tak samo jak to było w pierwszej części Mu

Hahaha,

no wlasnie, 1v1 (aka duel) i 3v3, cale pvp

guild warsow nie ma w eu/na i dlugo nie bedzie jeszcze.

Dungi? Te dungi co sa to jest spam tego samego dzien w dzien, brak otwartego pvp i zamiast robic "otwarty swiat do grindu" to zrobili linear quest line, zabij, zabij, zbierz i nic wiecej - tepe questy, tylko zmuszaja biec jak bot wytyczona sciezka (dodatkowo masz jeszcze autotracker na mapie), no nic udac nic ujac.

Klasy? Jakie klasy sa 4 klasy, kazda klasa ma tego samego typu umiejetnosci (buff, burst, itd) w zasadzie poza ikonkami i slabymi animacjami niczym sie to nie rozni, komedia a nie MU ONLINE

Hahaha, 

 

no wlasnie, 1v1 (aka duel) i 3v3, cale pvp

guild warsow nie ma w eu/na i dlugo nie bedzie jeszcze.

Dungi? Te dungi co sa to jest  spam tego samego dzien w dzien, brak otwartego pvp i zamiast robic "otwarty swiat do grindu" to zrobili linear quest line, zabij, zabij, zbierz i nic wiecej - tepe questy, tylko zmuszaja biec jak bot wytyczona sciezka (dodatkowo masz jeszcze autotracker na mapie), no nic udac nic ujac. 

 

Klasy? Jakie klasy sa 4 klasy, kazda klasa ma tego samego typu umiejetnosci (buff, burst, itd) w zasadzie poza ikonkami i slabymi animacjami niczym sie to nie rozni, komedia a nie MU ONLINE

Pisałem już, ale widać że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, Mu Legend nie jest Mu Online, to zupełnie inna gra, na innych zasadach, jedyne co je łączy to uniwersum. Chcesz otwarte PvP i bicie w kółko jednego spota, grasz w Mu Online.

Co do PvP, fakt na początku zapewne nie będzie 10vs10 i guild warsów, ale na korei zostały szybko dodane, więc u nasz stanie się to samo.

Co do klas, widać, że nie grałeś dłużej żadną, pograj trochę więcej niż 10 lvl to się przekonasz.

Co do questów pisałem wcześniej i nie chce mi się powtarzać.

Pozdro, kończę temat bo jestem za leniwy żeby rozmawiać z błaznem.

Grałem na wszystkich betach jakie były i mi gra bardzo podchodzi, akurat na tle innych gier tu na endgame jest co robić, a reszta bedzie wprowadzana stopniowo, gdzies mi się obiło o uszy ze tereny z otwartym pvp tez kiedyś zostaną dodane o ile gracze będą nadal tego chcieli, ja czekam i będę grał bo obecna forma i kierunek który obrała gra bardzo mi odpowiada :)

To po co nazywają to "godną" kontynuacją legendy skoro nie ma otwartego pvp? nie ma sensu grać... :(

To po co nazywają to "godną" kontynuacją legendy skoro nie ma otwartego pvp? nie ma sensu grać... 

Bo nie dla każdego zabijanie na spocie jest rzeczą pierwszorzędną i najważniejszą w Mu Online :) Nie chcesz nie grasz, nikt na siłę Cię nie zmusza B)

Dobra, czytałem tu i tam, jest arena jak w Mu Orgin oraz być może kiedyś dodadzą to PK, wiadomo czy można pobierać już?

mozna pobrac gre po zalogowaniu sie na stronie mulegend http://mulegend.webzen.com/pl

Nie wiecie o której jutro mają być włączone serwery do gry?

9:00 UTC czyli 10:00 u nas. Tak przynajmniej widnieje przy odpalaniu launchera(pod pracami konserwacyjnymi). Poczekajmy, niech ktoś to potwierdzi, bo to tylko moje przypuszczenia :)

Na stronce funder packi kończą się równo z rozpoczęciem open bety(11 h 38 min) czyli wychodzi 3 w nocy u nas:D ale mogę się mylić.

PS: Jest jakaś grupka graczy która będzie grała:D?:p

Pewnie kilku by się zebrało :) Co Wy na to by założyć jakiś kanał na Discordzie? Mnie rano nie będzie, ale po pracy chętnie dołączę :)

Ja jestem za:D aktualnie to mam discorda gdzie będę siedział wiec jak ktoś chętny dajcie priw to podam ip.