New World✨

Hej
Od jakiegoś czasu śledze poczynania New World.Czy jesli wykupie gre na steamie to mogę grać odrazu czy zostaje mi czekanie do wiosny ??.Grałam kilka lat w aiona i było całkiem całkiem . Wiem ze już wiele osób mnie nie będzie lubić no ale … nie wiem co ludzie widza w Wow :smiley:
Mam wrazienie ze New World to coś zupełnie innego ? Może nowa miłość :smiley:

To samo mogę powiedzieć o Aionie. Dla mnie to taka biedny klon WoWa i szybko się nim znudziłem.

Wracając do tematu, to nie będziesz mogła grać od razu. Na chwilę obecną devsi sami wybierają ludzi do testów.
Sama gierka jest zupełnie, ale to naprawdę zupełnie inna od WoWa czy Aiona. Albo się ją polubi, albo nie. Ja osobiście czekam, traktując tę gierkę jako odskocznię od WoWa.

aion klon wowa xD jeszcze biedny :stuck_out_tongue: co ja czytam lol

1lajk

Chorzy fani Wow tak mają.

1lajk

Gra zapowiada się fajnie, ale czy to takie nowe? Połączenie dobrych cech conquerrors blade z Gloria victis. Z darkfallem też mam skojarzenia.

Czy jest jakiś szczęściarz co już grał i może powiedzieć więcej :D? Słyszałam różne opinie ale taki klimacik jak nawet trochę Wiedźmin <3

new world fajnie sie zapowiada, jednak teraz bardzo duzo rzeczy zostaje przebudowanych o 180 stopni jeszcze, wiec moze cos ci sie podobac a w nastepnym patchu bedzie kompletnie inaczej cos dzialac

Grałem na pre Alpha testach i dla mnie zajebiście się grało (po 8-12h dziennie , akurat luzy w pracy miałem), wkoncu coś z fajna grafika i grywalnością. Nie mogę się doczekać beta. Lubię zbieractwo i carafting a te są dość rozbudowane, tak sam housing. Teraz jeszcze dodali łowienie ryb różne wędki przynęty chczyki kilkanaście gatunków ryb. Przeczkadzal trochę globalny coulddown skili ale to już usunęli. Store też każde miasto miało oddzielne. Myślę że albo zrobią globalne albo dodadzą karawany czy coś w ten deseń . Questy były trochę nudnawe ale to pre Alpha dopracują jeszcze.

O właśnie ! O taka odp chodziło . Ktoś kto liznął tego świata i wie o co chodzi :slight_smile:
No nic będę czekac a gre sobie kupię niech leży i czeka :smiley:

Jeszcze przed premierą napewno będzie 1-3 testy, dostaniesz zaproszenie na maila jak się zakwalifikujesz. Do tej pory były 3 albo 4 ja się na jeden załapałem. Szczerze powiedziawszy jeszcze nie kupiłem swojego egzęplaża, może jeszcze jakaś promocja albo fajny pakiet zrobią to kupie. Wiem też że niektórzy narzekali na optymalizację. U mnie na i7-7700k i 1660 w 1440p w high było stabilne 40klatek dla mnie było płynnie. Optymalizację jeszcze napewno poprawia. Teraz zmieniłem monitor na 4k i kartę na 3080 jeszcze płyta i procek do wymiany i pewnie będzie powyżej 100 klatek w 4k

Jednym słowem dla dla „ wybranych” :smiley: Może może się uda . Dostałam informacje raz raz w tygodniu puszczają nowa fale wejść . Ile w tym prawdy to nie wiem :wink:

Redaktorzy mieli już kilka dostępów, nie wiem czy nie mają przy każdych testach. Jak kupisz przed premierą to masz gwarancję dostępu do bety w kwietniu. Dostęp do wcześniejszych testów jest losowany zarejestrowanych co nie kupili gry.

Jeszcze mi się przypomniało. Że pvp jak grałem było na zasadzie że ktoś cię może zaatakować jak w mieście włączysz tryb pvp (który jest potrzebny do questów frakcyjnych) nie było dropa jak się padło tylko sprzęt częściowo się psuł. Brakowało też mountów i teleportów wszędzie bieganie z buta czasem 15 min do questa. Napewno jeszcze jakieś przemieszczanie wprowadzą. I oczywiście jest brak podziału na klasy. Szkole masz z broni jak założysz łaskę to masz czary im więcej używasz laski to cwiczycz i masz dostęp do większej ich ilości itd. Jeszcze jedno co pozytywnie mnie zaskoczyło to oprawa dźwiękowa ale nie o muzykę mi chodzi. Np słychać w oddali jak inny gracz w oddali rąbie drzewo czy wali w skały. Przy dobrych słuchawkach fajny efekt gdzie po tym dźwięku możesz namierzyć takiego gracza;) W party był problem z expem ale podobno to zmieniaj, żeby dostać exp musiałeś choć raz uderzyć moba.

tylko liczyc ze sie znowu new world nie przesunie :confused: ostatnio bardzo pozno dali te info ze jednak sorry ale za rok prawie xD

osobiście wole żeby przesunęli niż maja wydać gre niedopracowaną z bugami i potem latac przez rok

1lajk

Na temat dźwięków tej w grze również słyszałam podobne opinie ptaszki itp . Na pewno w dobry sposób buduje to klimat . W sumie tak czytam co napisałeś to w tej grze nie jesteś przymuszony do niczego :wink:
Fakt przełożyli premierę ale widocznie mieli wtedy sporo powodów . Może teraz wyjdzie wszystko na czas :smiley:

Tak bo wcześniej mia to być gra surwiwalowa jakich pełno. Naszczescie postanowili iść w kierunku MMORPG więc wymaga to dużej przebudowy. Generalnie tak czuć wolność ale nie taka jak w ESO która mi nie pasuje że moby się skalują i od początku gry możesz iść do każdego regionu i tam lać moby. Tu im dalej w las tym trudniej. New world trochę przypomina wiedźmina trochę ESO trochę surwiwale. Na testach expilo się za szybko. Ale podobno przebudowali już tabele expa. Ja max zrobiłem w tydzień w 100h czy 120gry dla mnie za szybko;). Na chyba 15 leć musisz wybrać jedną z 3 frakcji dla każdej są inne questy i w pvp w obronie czy przejęciu terytorium. Sklep aukcyjny też jak dla.mnje wymaga doplacowania. Carafting jest fajny że możesz dodatkowe stary broni wylosować im dasz więcej lepszego materiału oraz jesteś lepszym craftermem tym większa na to szansa. Gniazda w broni i itemach są i kamienie trochę jak w diablo. Ostatni był jakiś konkurs na przepisy na potrawy które umieszcza w grze w craftingi gotowanie. Chyba bluza do wygrania była niewiem czy to jeszcze aktualne jest.

Ja jeszcze dodam, że gra nie jest alt-friendly, co dla mnie jest mega zaletą. Można zrobić tylko 1 postać na serwer oraz 3 na region i oby tak to utrzymali. Altoholizm imo zabija całe rpg, bo człowiek zamiast skupić się na 1 postaci, robi 43859834 altów.

Dla mnie Bajka :wink: wszystko o czym piszecie to totalnie moje klimaty … no to ten widzimy się na pewno w grze :smiley:

Jest jeszcze voice chat pod “/s” w każdej części mapy, więc nie zdziw się, gdy ktoś w środku wioski odpali np. hymn ZSRR. :slight_smile: