Notebook do 5500 zł

Unikaj też dysków 5400 RPM, zwłaszcza jeśli grasz w MMO. Taki dysk to tylko na magazyn danych. Sam kiedyś miałem 5400 w swoim staruszku (padł) i wstawiłem 7200. Rożnica zauważalna, zwłaszcza w takim WoWie.

I nie słuchaj opinii, że Lenovo i Acery są "grzejnikami na prąd". Jeżeli laptop ma denny i nieprzemyślany układ chłodzenia to bez znaczenia jego marka, zawsze będzie się grzać. To prawda, że kadłubki Clevo oferują chyba najlepszy stosunek ceny do wydajności i jakości, aczkolwiek i one mają wiele modeli, gdzie układ chłodzenia opiera się tylko na pojedyńczym ujściu powietrza, więc proszę, nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora, bo nic na świecie nie jest tylko białe lub czarne. Osobiście posiadam dwa egzemplarze gamingowe, jeden od Acera, drugi od Lenovo i oba mają podwójny układ chłodzenia, który w obu przypadkach sprawuje się bardzo dobrze, bo nie uważam, aby temperatury w przedziale 70-75 stopni przy mocnym obciążeniu były karygodne, czy też złe i nie sądze aby jakikolwiek model z Clevo miał niższe wyniki w produkcjach typu Witcher 3 na Uber w FHD, czy innych. Pewnie zjawią się ci, którzy powiedzą, że 70 stopni to dużo - owszem, ale są to temperatury skumulowane w miejscach, w których raczej dłoni się nie trzyma, więc tego nie odczuwamy.

Jakieś 3 lata temu miałem Acera bodajże M3 581-TG, który potrafił grzać się do 90 stopni i powyżej przy GTA 5 i jakoś się grało, bo mimo słabej architektury jednak tych temperatur się nie odczuwało, a był to bardziej model przypominający Ultrabooka swoją konstrukcją. Co prawda zmarł po niecałych 4 latach katuszy, ale służył dobrze.

Dobrze prawi @Gajwer - unikaj konfiguracji z GTXami posiadającymi 2/3GB VRAM, skoro możesz mieć 4/6GB. Co do dysku 5400 RPM - mam takie na gry, które odpalam rzadziej, reszta na SSD i faktycznie - szału nie robią, wczytywanie za pierwszym razem w niektórych gierkach trochę trwa, więc 7200 RPM powinno być priorytetem obecnie.

unikaj, nie unikaj - jak mówiłem, jeśli będę mógł podpiąć swój stary dysk (5400), to już jest to bonus, bo oszczędzi mi to trochę czasu i zabawy. Jednak nie jest to dla mnie priorytet. Nie będę odrzucał ofert tylko dlatego, że "ja już mam dysk!!!!1".

Co do chłodzenia, to faktycznie wolałbym, żeby nie stopił się w czasie użytkowania i żebym nie dostał blizn pooparzeniowych. A jeśli będzie można z niego spokojnie i wygodnie korzystać, mimo tego że na "wydechu" będzie można piec kiełbasę, to jest to tylko bonus (a i ciekawy punkt przy spotkaniach towarzyskich) :)

Mówiąc już poważnie - weźmy na przykład wspomniane przeze mnie MSI GE62 Apache Pro i Lenovo Legion Y520-15 - oba są promowane między innymi hasłem o "najlepszym systemie chłodzenia", a jak poczytać opinie, to MSI ma ten układ niewydajny i podobno grzeje się niemiłosiernie, Lenovo to, jak wspomniane wyżej, grzejnik na prąd. Nie wspominając już o tym, że te opinie często sobie nawzajem zaprzeczają. Clevo trochę się boję zamawiać, głównie z tego powodu, że pierwszy raz o nich usłyszałem, ale marka jako taka opinie ma głównie "niezłe". Podoba mi się jeden model (konkretnie https://www.ceg-hardcorecustom.com/product/clevo-n957kp6-6th-lga1151-ddr4-nvidia-gtx-1060-vr), ale odstrasza mnie kompletny brak jakichkolwiek recenzji.

Jednak jeśli miałbym wybierać (a coraz bardziej czuję potrzebę, gdyż męczy mnie już podpinanie osobnego monitora do laptopa - to trochę zaprzecza idei laptopów), to prawdopodobnie między tymi trzema - Do MSI będę musiał dokupić najmniej rzeczy, Lenovo ma lepsze parametry, Clevo bardziej podoba mi się wizualnie, plus mogę go "dostosować pod siebie" przy zamówieniu (co też odpowiednio wpływa na cenę).

Jak Ci się nie spieszy albo masz dodatkową kasę to w sumie nic lepszego w Polsce na tą chwilę nie znajdziesz.... http://sklep.hyperbook.pl/laptop_customization.php?products_id=26360 Nowe procesory intel coffe lake ekran g sync w przyszłości można dokupić ramu a nawet wymienić grafike .... tylko cena zaporowa choć w przeciągu 2 -3 miesięcy spadnie w końcu z 1000 zł podatku od nowości tu jest ;)

To ja się choć raz wtrące :P - polecam od nich lapka https://xtreem.pl/3-laptopy-dla-graczy#/producent-smart7/cena-4273-6305 [o ile ci nie przeszkadza napęd na usb (nie wbudowany) ] to masz tam ceny względem produktów dobre no i dobrą jakość (sam używam 1 z tej marki od roku, i sie sprawuje bez problemowo wciąż=] ).

@Andrzejef Hej,

Tutaj masz video z otwierania tego lapka na kadłubku

Clevo n957kp6

Jest jeden układ chłodzenia widoczny, drugi jest pod klapką schowany. (3 coolery w sumie?)

Tutaj masz opinie osoby która kupiła:

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=100036

@EDIT:

Ogólnie teraz ceny są bardzo wysokie - bo idą święta, Zaczekaj do stycznia/lutego gdzie ceny spadna i zaczną się poświateczne obniżki.

Ogólnie lepiej brać ten kadłubek: CLEVO P751TM2-G jeżeli zejdzie poniżej 1200 Euro - a może zejśc bo mają takie promocje na stronce:

Aha i jeszcze jedno jeżeli nie najważniejsze - stronką na facebooku zarządza POLAK:

https://www.facebook.com/CEGHARDCORECUSTOM/?ref=br_rs

Napęd na USB - nie, nie przeszkadza, o ile zostaną jeszcze wejścia na mysz, słuchawki (mam USB, ponieważ lenovo nie miał wejścia ma jacka od mikrofonu) i jeden awaryjny, na przykład na pendrive, chociażby w ramach przejściówki, na przykład z USB typ C (w tak zwanym najgorszym wypadku, kiedy będę "potrzebował" mieć to wszystko podłączone na raz). Plus, tutaj kolega przekonuje, że wbudowany upośledza chłodzenie. Więc wiesz - wolałbym, ale się nie upieram. Zwłaszcza, że ze wszystkich trzech jakie wymieniłem, tylko MSI ma wbudowany :)

A druga rzecz - trochę mi się spieszy - za jakiś tydzień wyjeżdżam na święta, wracam do siebie dopiero po nowym roku. Monitora ze sobą tachał nie będę.

I znowu o tym Clevo - podoba mi się na tamtym forum, jak na filmiku koleś oddycha głośniej, niż pracuje komputer :)

EDIT: Dobra, nie było pytania - wyhaczyłem ofertę zanim zdążyli ją uaktualnić :D

W wypadku tych preorderowych (bo mimo, że sam kadłub jest droższy, to całość wyszła taniej, bo windows jest w cenie) - jak on tam ma napisane 46-48 calendar week, to oznacza, że dostępny będzie dopiero za rok, dobrze to rozumiem?

A pytam tutaj, bo od lekko licząc pół godziny moje pytanie wisi na ich live support czacie

EDIT2: Ok, zamówione. Dzięki wszystkim za pomoc :)

Hej,

rzecz smutna, padł mi ekran w laptopie, serwis mówi, że nic z tym już nie można zrobić. W związku z tym, moglibyście polecić jakieś notebooki (najlepiej do gier), które spełniałyby także poniższe wymagania?

- Cena 5000-5500zł (po wstępnym przeglądzie taki mi wyszedł kompromis między ograniczonym budżetem, a konkretnymi wymaganiami)

- Napęd optyczny (mam sporo płyt, których czasem słucham, plus mam też sporo gier na płytach)

- Matryca matowa, lub antyrefleksyjna (z powodów oczywistych)

- Nie HP (mam sporo złych doświadczeń z HP-kami) i raczej nie Lenovo (ten co padł mi teraz był Lenovo, i padł po zaledwie dwóch latach)

- Raczej bez systemu operacyjnego (z tego co widziałem większość wchodzi z Win10, co dla mnie jest jednoznaczne z formatem)

Osobiście myślałem o ASUS ROG Strix GL753VE albo MSI GE62 Apache Pro. Jeśli więc moglibyście się jeszcze wypowiedzieć i o nich, byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki.