Nowy ale jednak "stary" mmorpg

Sprawdź Albion Online. Gra b2p, jednak jest trial więc nie trzeba kupować w ciemno.

Grze najbliżej do Runescape’a - jest to sandbox gdzie robisz co chcesz, a cała ekonomia opiera się na graczach. Olbrzymie drzewko rozwoju na dłuuuugi okres czasu, rozbudowany crafting, możliwość posiadania własnej wyspy, przejmowanie terenów dla gildii, wojny frakcji, masa aktywności pve (polowanie na skarby, ekspedycje solowe i grupowe, dungeony, world bossy, “Anglia” (strefa walk pvp, jest to cały kontynent gdzie wszystkie strefy są czarne - zero kar za zabicie gracza, full loot przy śmierci, można tu najwięcej zyskać… ale i najwięcej stracić)…

A ekonomia opiera się całkowicie na graczach, gdyż to gracze tworzą wszystkie przedmioty w grze. NIeważne czy to łózko by twój worker mógł się wyspać, czy twój nowy, naostrzony topór - to wszystko powstało dzięki graczom. I tez jedyną opcją sprzedaży jest rynek miasta (popularny AH), przy czym warto zaznaczyć że każde miasto ma swoje AH, więc czegoś może nie być na jednym, a być na drugim, to samo z ceną.

A w Albion jest jakiś “premium” ? Bo coś tam kiedyś czytałem, że jest potrzebne to by mieć swój domek, tak ?

A czas dla klasyków powoli wraca, o czym może świadczyć World of Warcraft Classic ^^

Nie chciałbym wyjść na pesymistę ale nie wróżę raczej sukcesu dla projektu WoW Clasic :slight_smile: to takie “kiedyś to było lepiej” tylko pytanie ilu ludzi w zderzeniu z tym co było kiedyś nie zrobi “ok mam dość wychodzę” jak to często bywa podczas powrotu do “perełek” młodości :smiley:

1lajk

A ja się nie zgodzę… WoW Clasic, będzie perełką, ale nie taką jaką mamy w tej chwili w głowie.

Jako projekt klasyczny ta gra będzie niegrywalna i umrze po początkowym hype.
To co kiedyś było standardem (czyli np czekanie 30 sekund na manę czy olbrzymie cooldowny i zabijanie 50 potworów na godzinę, 1 strzałowe pvp i masę masę innych…)

Jednak jeśli podłapią temat i po prostu zaczną rozwijać grę w innym kierunku.

To możemy mieć do czynienia z podobnym pojektem jak old school runescape, który bije rekordy popularności i jest aktualnie najlepszym “vintage” mmorpg na rynku wyposażonym we wszystko co powinno mieć mmo (pvp, hardcore bossing, rajdy, solo, dużo elementów sandboxowych, długie i trudne questy)

:slight_smile: