Nowy gracz tibii - wybór serwera


#9

Bardziej poszedł bym w open pvp, z kolei taki priv nie wiem czy będzie dla mnie odpowiedni ze względu iż jestem totalnie zielony w Tibii :smiley:


#10

Priv jest bez najmniejszego sensu, bo nigdy nie będziesz miał takiej frajdy jak na globalu. Poza tym te wszystkie privy mają hype przez krótki czas, a potem umierają lub zostaje kilku graczy na krzyż.


#11

Czyli jeśli interesuje mnie luźne granie na zaludnionym serwerze powinienem wybierać pomiędzy Anticą i Vunirą.


#12

Jeśli na Open PvP, to tak. Chociaż nie wiem, czy dobrą grę na Open PvP można nazwać “luźnym graniem” :stuck_out_tongue:


#13

Dreszczyk emocji musi być :smiley:


#14

Klasa jaką wybiorę ma tutaj duże znaczenie? Czy jest jakieś wskazanie na daną klasę dla nowych graczy?


#15

Mag i druid sporo kosztują. Do 100+ lvla nie zrobisz nigdzie profitu i dobrego expa na raz. Będziesz expił gorzej i zarabiał gorzej od najta czy palka jeśli nie masz pieniędzy na tzw. “waste”. Jednakże jeśli masz to mag jest zdecydowanie najszybciej expiącą postacią - przynajmniej przez pierwsze miesiące gry. Na knighta i palka do spokojnego grania wystarczy offline training. Na początku dość wolno expią. Knightem od 100+ zaczyna się względnie szybki exp. Palek troszkę szybciej ze względu na silny single target więc można z odpowiednimi trikami wcześniej bić jakieś silniejsze mobki.


#16

Ścigać się z nikim nie mam zamiaru, zależy mi aby ciekawie i fajnie się grało daną postacią, zarówno solo jak i w party :slight_smile:


#17

Se zrób i potestuj - kłopot wielki. Serwer to samo. Im mniej graczy to tym lepiej exp leci. Będziesz się pchał na mega zaludniony serwer typu Antica to wolnego spota na oczy nie będziesz widział. Lepiej iść na coś, co ma 200-300 graczy. Nie więcej.


#18

Nie wiem jak to tutaj wygląda i też nie chcę zaczynać “n” razy gry od początku, dlatego wolę poradzić się osób które trochę spędziły przy tej grze.


#19

Jeśli masz zamiar ładować hajs w Tibia Coiny żeby mieć stały zapas run i potów, to zdecydowanie sorc. Jeśli masz zamiar co najwyżej kupować pacc i nic więcej, to jako dla nowego gracza polecam palka. Dosyć szybki i przyjemny exp bo możesz bić lepsze moby dużo wcześniej niż inne klasy i mieć z tego fajny profit.


#20

Tez zaczynalem gre na Securze i szukam kogos do wpolnego expienia. Odezwij sie PW jak masz ochote.


#21

Cześć, będę zaczynał tam grać aczkolwiek na dniach i zapewne będzie to gra 1-2h dziennie w godzinach wieczornych :smiley: jeśli Ci odpowiada to możemy coś zagrać.


#22

Nie ma problemu. Moj nick w grze Old Avangard. 23 lvl bodajze. Podaj tu swoj nick albo odezwij sie w grze :slight_smile:


#23

Jak by co będzie Wicked Opset i będzie to zapewne palek, chyba że coś mi się zmieni i zrobię druta :stuck_out_tongue:
PS Dziękuję wszystkim za wypowiedzi oraz pomoc.


#24

Jeśli już chcecie grać na Optional PvP, to Damora jest lepszym wyborem od Secury.


#25

Jednak pozostanę przy antice :slight_smile:


#26

To Ty zostajesz przy Antice a ja na Securze gram :yum: no i tez mam palka tam :grin:


#27

@opset
Kilka wskazówek i podpowiedzi: PACC musisz mieć żeby w ogóle czuć jakąkolwiek frajdę z gry w tibijke:) Polecam na start Antice, żaden inny serwer. Dużo początkujących graczy właśnie tam zaczynało/zaczyna i to się nie zmienia. Na każdym poziomie znajdziesz ludzi do party:). Teraz kwestia profesji - czy będziesz miał siano na tibia coinsy - nawet początkowy jakiś pakiecik z allegro - da Ci ogromnego boosta w grze. Więc na początek - jak najbardziej polecam wydać parę złotych na coinsy, aby poczuć całe piękno tibijki:D. Jeżeli kupisz coinsy na start - to sorc, jeżeli nie - to palladyn. Drut odpada, bo w party będą wymagać od Ciebie zbyt dużo - leczenie(a tego trzeba się nauczyć - tak jak i knight’em - blokować, dlatego te klasy odpadają). Sorcem dużo frajdy z gry, bo szybko leci exp - i szybko nauczysz się grać solo jak i w party. Palladyn solo ciekawy - ale czasem nużący. Jeszcze kwestia samej przeżywalności dla nowego gracza - sorcem będziesz padał częściej niż palladynem:).

Ja już nie gram w tibie od kilku lat, ale śledzę co się dzieje - z sentymentu:)

Powodzenia:)

PS. sorcem do 14 levla darashia - mother of scarab lair (14 lvl bo utani hur-szybsze bieganie,a na 12odblokowujesz levitate-potrzebny do questa Meriana), potem robisz sobie dostep na wspomnianą meriane[(gargoyle cave) (po drodze bierzesz questy na gargoyle, zolwie i tarantule-“Killing_in_the_Name_of…”)] i tłuczesz pomalu do 28levla, potem wjezdzają thunderstorm runki - 2 levle wbijasz i masz już gfb :slight_smile: w tedy albo dalej tam, albo spike(kazordoon). I tak zabawa gfb do 45poziomu. Od tego poziomu zaczyna się ciekawie bo masz dużo mozliwości solo expa - jak i w party - jesteś bardzo przydatny bo robisz gigantyczne dmg z sd jak i run obszarowych :).
A jak już masz pallka - to go po prostu wrzuć na offline training i pograsz nim w przyszłości, jak już będzie coś więcej robił :smiley:

To tyle na start:) miłego!


#28

Jako stary wyjadacz tej gierki nie polecam w żadnym wypadku serwera Antica, może i gra tam najwięcej ludzi ale też najwięcej durnoty. Dla nowych graczy, którzy dopiero uczą się grać odradzam serwer z tak dużą populacją ludzi i także odradzam serwery typu Open pvp. Chcesz się uczyć gry idz na jakiś optional najlepiej Damora, lecz od siebie dodam jeszcze, że najwięcej nowych graczy zaczyna nie na żadnej Antice tylko na Securze, jest to najstarszy serwer optional pvp i z reguły jest tam najwiecej typowych “rpg” graczy, gra tam trochę mniej ludzi niż na Antice ale za to więcej niż na każdym innym europejskim serwerze także. Priorytet to optional pvp dla nowego gracz i polecam albo Damore albo Secure właśnie. CO do profesji to nie bierz żadnej magicznej ponieważ są to trudniejsze profki w ogarnięci i łatwo nimi się umiera. Na początek polecam Paladyna.