Nowy gracz

Witam. Własnie zacząłem grac w GW2 i na chwilę obecną gram na samej podstawce, zamierzam zakupić pierwszy dodatek HoT ( nie chcę póki co wydawac pieniedzy na kolejny, bo nie wiem ile pogram), stąd też mam kilka pytań.

  1. Czy dodatek HoT na chwile obecną wystarczy mi do swobodnej gry ( mam 30 lvl)
  2. Jaką klasa postaci najlepiej zacząć, aby się nie zniechęcic, gram warriorem póki co. Może być klasa melee bądż rdps byle nie caster. Gram głównie pve z elementami pvp. I taka prośba jakby ktoś byłt aki miły to prosze o podziały na klasy pvp jak i pvp.
  3. Czy są jakieś gildie PL na serwerze Blacktide, które przyjmują w swe szeregi “zielonych” graczy.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc:)

Też zacząłem grać (od wczoraj) i jak na pierwsze wrażenia to nawet przyjemne. W ogóle jestem zdziwiony bo masa ludzi gra na niskich levelach i nawet jakaś polska gildia już w pierwszych godzinach na czacie werbowała (jestem pod wrażeniem bo większość darmówek w porównaniu do tego jest pusta). Cały czas się coś dzieje gdzie nie pójdę to aktywują się jakieś losowe eventy itd xD. Fajnie się zapowiada i aż dziw, że wcześniej jak testowałem to mi się nie spodobało…

Witam, niby jeden dodatek wystarczy, wbijasz 80 idziesz tam odblokowujesz Hero pointy i masz elitke Berserkera u warriora, grana jest bardziej pod Condition niż power, więc zrobienie eq zajmie dłużej, mounty jednak są z Pofa niezastąpione i w większości przypadków na mapie z Hota hero pointy jest łatwiej i przyjemniej na mountach robić, no ale są i ludzie, którzy pomagają, albo znają drogi jeszcze za czasów braku mountów, albo jak ja pomagam Portalami mesmerem.
2. Wszystkie klasy są unikalne i oferują dużo, wszystko zależy od aktualnie używanej broni i postać zmienia się diametralnie, są elite spece które są częściej grane na pvp niż na pve i odwrotnie, ale jedyna klasą gdzie to jest mocno zauważalne to jest Revenant, elite speca Herald jest teoretycznie zalecana tylko na PvP, bo Renegade na pve ogólnie ją przewyższa no ale w większości wypadkach chodzi o inną broń i to nie zawsze.
I tak ostatecznie skończysz na max slotach zawalonych postaciami. Potestuj, pooglądaj filmiki z postaci i wybierz sobie ta która ma dla ciebie najfajniejszy wygląd czy styl gry. Niemal nie da się błędnie wybrać postaci, wszystkim zrobisz wszystko, aktualnie Necro chyba jedynie jest uważany za raczej słabego w pve, ale np. jego przeżywalność na Open Worldzie jest dla mnie niesamowita, gorzej z tym prawdziwym pve endgame’em tam właśnie necro już odstaje.
3. Server nie ma znaczenia oprócz WvW, chyba, że chcesz znaleźć koniecznie gildie, która walczy na tym serverze, to akurat gildia do której należę Guardian Brigade ma server wvw jako Blacktide, choć ja sam jestem na innym, zmiana to 500 gemów z tego co pamiętam, ale WvW jakoś nie biegam za szczególnie więc zostaje gdzie jestem. https://guardianbrigade.tyriaguilds.com/ Tu możesz za aplikować do gildii.

1lajk

Hej hej

Ad:
1 - tutaj masz co Ci daje ktory dodatek a jakie ograniczenia daje tylko konto f2p

Generalnie majac tylko hot nie bedziesz mial moutow i elitek z pof praz 5 skrzydla raidu i map z pof (to tak pobieżnie). Reszta ograniczen jakie miales grajac f2p zostaje zdjete.

2 - tutaj nie ma odpowiedzi jednoznacznej poniewaz do grania open world nie potrzebujesz tak na prawde zadnego konkretnego buildu da sie grac czymkolwiek. Do grania reszty opcji pve jak:
Dungeony - sa to instancje przeznaczone raczej dla poczatkujacych i tutaj tez mozna kazda klasa
Fractale - T1-T3 nie ma znaczenia wiekszego czym grasz wazne zebys kumal swoja postac, natomiast T4 wymaga juz raczej konkretnych buildow (podzialy wszelkie pozniej)
Raidy - wymagane meta buildy (ktore sa meta podam zaraz ale nie jest to sztywna lista bo zalezy od balans patchy)

Buildy raid//fractal t4 masz tutaj

https://snowcrows.com/

Generalnie w gw2 buildy dzieli sie w zaleznosci od dostepnosci go w danym dodatku lub f2p i tak masz buildy typu core ktore sa dostepne bez dodatkow, buildy typu hot i buildy typu pof.
Na raidach/fractale t4 : wyróżniamy dps (power albo condi), support (healer, bannerslave, boons dealer), tank. Jednak czasami pewne czynnosci supportowe moze wykonywac dps zalezy wszystko od bossa :]

Co do pvp sprawa wyglada tak ze w pvp masz opcje regularnych pvp//spvp (season pvp) i tournamenty 2vs2.
Buildy 2vs2 sa praktycznie takie same jak spvp czasem z lekkimi modyfikacjami.
Co wiecej buildy pvp umownie dzieli sie na:

Duelist - buildy sprawdzajace sie najlepiej 1vs1 (jak dobrze opanowany to 1vsX) co nie znaczy nie sprawdza sie w team fight :]
Support - czyli supportujacy w teamfight (healer//boon dealer itd)
Damager - najlepej sprawdzajacy sie w teamfight (czyli kompromis miedzy dps a survi) ale rowniez da rade 1vs1
Roamer - klasa “włócząca” sie po mapie- czyli do zadan specjalnych jak decap pointow czy czajenie sie i atakowanie z zaskoczenia czy dobijanie itd itd - thief jest tu wzorowym przykladem
Oczywiscie istnieja hybrydy bo jest to umowny podzial i np taki mesmer power mirage jest jednoczesnie duelist+roamer

Co do konkretnych klas moja opinia wyglada tak (piszac o zastosowaniu mam na mysli glownie raidy i fractale t4 oraz pvp chociaz tutaj umiejernosc grania>build) :

*Warrior - klasa jedna z latwiejszych do opanowania. Nie ma skomplikowanych mechanik w każdym z elitek. Jezeli chodzi o przydatnosc to 9/10 - jest w mecie raidow i fractali oraz pvp/wvw
*Ranger - klasa ktora ma spore zastosowanie dzieki elitce z hot - druid (healer), spore zastosowanie jednak nie wszedzie jest w mecie przydatnosc 7/10
*Revenant (postac dostepna tylko majac dodatek hot) - mechanicznie bardziej wymagajaca postac dzieki posiadaniu kilku stance po przelaczeniu ktorych mamy dostep do innych skilli typu utlity. Klasa ktora ma dosc srednie/marginalne zastosowanie. Praktycznie rzecz biorac jest bardzo dobra na deimosie jako HK i moze byc na dhuumie jako boonstrip. Najlepiej chyba sie sprawuje na wvw. Przydatnosc to takie 6/10
*Elementalista - niedgys meta dps ostatnio nerfie dostal troche po dupie. Ok co do mechaniki jest dosc ciekawa poniwaz spec z pof daje mozliwosc miksowania 2 zywiolow i troche to moze byc problematyczne na poczatku. Na obecna chwile nie oferuje specjalnie duzo jedynie skrzydla moze rozwinac na wvw wiec takie 6-7/10
*Mesmer - czlowiek orkiestra - meta wszedzie gdzie sie da (moze w wvw nie jakos specjalnie ale…) Mesmer dzieki swoim skillom ze specki hot jest postacia ktora odgrywa szereg specjalnych rol. Oprocz tego ze jest boonsdealerem czy tankiem czy condidps ma czesto jeszcze szereg zadan specjalnych podczas raidow. Na pvp kazdy praktycznie build jest meta lub sub meta. Mechaniki tej postaci nie sa najlatwiejsze. Przydatnosc 10 / 10
*Necromancer - dla mnie to postac najwygodniejsza jezeli chodzi o np open world dzieki ogromnym aoe i poteznym codi dps (scourge build). Jezeli chodzi o raidy/t4 to niestety marginalna postac ktorej sie uzywa praktycznie w ogole. Lepiej sytuacja wyglada na pvp i wvw gdzie postac jest w meta. Mechaniki postaci sa stosunko proste Uzytecznosc 5/10 (tylko dzieki pvp/wvw)
*engineer - znajduje ostatnio miejse na raidach, na pvp jest w mecie poza tym holo dla mnie jest bardzo miodnym buildem z nietuzinkowa mechanika ktora nie jest specjalnie trudna ale dajaca wiele funu -Uzyteczniesc 8/10
*Guarian - Niestety troche pokrzywdzona klasa dzieki temu ze jego dps jest za niski aby byl w mecie (nie znaczy ze nie mozna nim grac) dlatego rez raidy/fraki jest dosc marginalny ale pvp/wvw tutaj pokazuje swoj pazur gdzie build core potrafi mieszac (sporo skilli leczacych zdejmujacych condi) a bunker firbrand jak nikt inny supportuje team. Mechaniki core//dh sa proste natomiast firebrand wymaga juz wiekszej uwagi. Uzytecznosc 7/10
*Thief - nom dzieki ostatniemu balansowi klasa skoczyla w notowaniach - na raidach i frakach jest obecnie meta dps na small hitboxach (co za szalone czasy), a na pvp nadal w mecie a deadeye zaczyna sie rozpychac :] Mechanika postaci nie jest skomplikowana jednak jego papierowość wymaga szybkich reakcji. Zazwyczaj tej klasy nie poleca sie na poczatek a ogranie wymaga czasu i cierpliwosci, timing ta postacia to podstawa. Uzytecznosc 9/10

Tutaj mozesz dodatkowo przejrzeć buildy wlasnie na pvp lub nawet na open world (raidowe aktualniejsze sa na snowcrow):

https://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

PS - oceny powyżesz to tylko moj subiektywny odbior postaci i patrzenie na nie czesto przez pryzmat raidow czy spvp. Dla kazdego taka ocena moze byc calkowicie inna. Osobiscie posiadam wszystkie klasy i znacznej wiekszosci poswiecilem spora ilosc czasu (najmniej na thiefa). Wielu aspektow kazdej postaci nie wymienilem i sadze ze nawet nie wszystkie znam dlatego warto przetestowac we wlasnym zakresie Np ja najdluzej gralem reventantem i pomimo ze jest dosc marginalna postacia np na raidach itd to gralo mi sie ja najlepiej na open world fraki t1-t3 i na spvp dzieki dobremu dmg i dobremu survi a mechanika postaci pozwalala mi sie dobrze bawic … ba do dzisiaj jest postacia ktora jako pierwsza robie lws czy story po wprowadzeniu do gry.

1lajk

Dzięki wielkie Panowie za wyczerpujące odpowiedzi, które okazały się pomocne. Na chwilę obecną gram na HoT, ale po wbiciu 80 poziomu zakupie PoF, gram warriorem i poznaje cały świat, nie spieszy mi się specjalnie do 80, cieszę się grę na ten moment. Boosta sobie zostawie na klasę rangera, bo wedle mnie rdps, który daje największy fun. A co do gildii znajdą takową kiedy dobije achivmenty, bo większośc właśnie tego wymaga. Do zobaczenia w grze:)

1lajk