Nowy komputer

2GB VRAM na chwile obecną to zbyt mało, a komputer chyba nie kupujesz na miesiąc tylko na kilka lat.

Nowy Tomb Raider tak zżera VRAM, że na 980TI dobija nawet do 5GB, u mnie cały czas jest zużycie wynosi 2,8 GB vram, a jak ustawiłem tekstury na v.high, to już występował stuttering.

calvex czekaj bo mu tu polecają kupić ssd kosztem procka, bądź grafiki, aby mu się chyba szybciej gry uruchamiały, a to jak będą działały to mało ważne jest XD

edit

Dokładnie to samo myślę o tobie, 0 pojęcia o tym czego chce autor, a mimo to nadal się wypowiadasz i wciskasz tu ten swój SSD, co do wieku nie wiem co on ma do rzeczy, ale wystarczy wejść na profil i się zawsze możesz dowiedzieć.

Hur durr kup procka! ^_^ Nie wiem ile masz lat ale podejrzewam, że nie wiele. Taki typowy troll "nie wiem, ale się wypowiem" - myślę, że dalsza dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu. Siedź nawet najbliższe 10 lat na HDD - powodzenia. Przypominasz mi takich niereformowalnych młotów, co siedzieli na XP kilka lat po wyjściu Windows7 ;) bo po co zmieniać skoro 'działa dobrze' .

Mi się wydaje, że autor napisał ile ma pieniędzy i czego oczekuje, a wy mu radzicie kosztem procesora brać ssd, mimo tego, że łatwiej dokupić później ssd niż zmieniać procka na mocniejszy, już serio nie mam nic do dodania dla kogoś takiego jak ty, ponieważ mocno tu zajeżdża trollem, więc szkoda mojego czasu panie FratMat noname from internet 15 postów, 0 reputacji.

Zrozumiał bym jak byście mu radzili dołożyć do grafiki, ewentualnie zmiana procka, to jeszcze by uszło, ale nie takie farmazony, jak tu czytam :).

Jak by ci uleciało to ci przypomnę, że autor nie jest zadowolony z jakości grania na swoim starym pc i niestety

"Jesli wydatek ma byc przeznaczony na gry, no to tylko procesor, jako ze SSD pomaga tylko uzyskac lepsze (o ile) czasy ladowania leveli, czy generalnie danych pomiedzy etapami rozgrywki. SSD nie pomoze natomiast uzyskac wiekszej ilosci FPSow, czy poprawic plynnosci gry.", sądze, że autor tematu nie wymienia części dosyć często, więc jalepszym wyborem dla niego jest brać lepszy procek, grafę itp. niż dysk SSD

Zakładam, że ten komputer wystarczy mi na ~3lata bo właśnie tyle mam zamiar w tym mieszkaniu przebywać. Potem po przeprowadzce załatwie sobie najprawdopodobniej nowy.
Jedyną sprawą która w tym momencie mnie "nurtuje" jest ten zasilacz. 450 styknie na pewno? Czy może lepiej 500 wziąć? Dodam, że dziś składam zamówienie.
@EDIT
http://www.morele.net/zasilacz-antec-vp-500-500w-632748/
Może wymienić tamten zasilacz na ten?

Mi się wydaje, że autor napisał ile ma pieniędzy i czego oczekuje, a wy mu radzicie kosztem procesora brać ssd, mimo tego, że łatwiej dokupić później ssd niż zmieniać procka na mocniejszy, już serio nie mam nic do dodania dla kogoś takiego jak ty, ponieważ mocno tu zajeżdża trollem, więc szkoda mojego czasu panie FratMat noname from internet 15 postów, 0 reputacji.


Ty człowieku masz spore problemy z czytaniem ze zrozumieniem, na maturze będziesz miał z tym problem, współczuję. Moja rada była by dołożyć 100zł (pożyczyć od mamy, czy kolegi) i zamiast wolnego dysku HDD kupić SSD. Pozostałe dywagacje były tylko moimi osobistymi przemyśleniami, wynikającymi z faktu wpływu SSD na poprawę funkcjonowania całego komputera. Wierz mi wielokrotnie robiłem upgrade pc i zmiana procesora na lepszy nigdy nie przełożyła się na tak dostrzegalne gołym okiem efekty jakie daje rezygnacja z HDD. Więc ja OSOBIŚCIE wolałbym już wymienić mój procesor na odrobinę słabszy, niż powrócić do HDD i znowu trafić czas w praktycznie każdym aspekcie, gdzie liczy się szybkość odczytu/zapisu danych - teraz rozumiesz? Po raz kolejny powtarzam, że wypowiadasz się na temat czegoś o czym nie masz najmniejszego pojęcia ( równie dobrze mógłbyś doradzać na forum motoryzacyjnym, samemu jeżdżąc na rowerze) , siedź do końca świata na HDD - krzyżyk na drogę i kończmy tę jałową dyskusję. A że na forum praktycznie się nie wypowiadam wynika z wielu aspektów, między innymi nie lubię tracić czasu na pogawędki z dziećmi (*jak ty) którzy wszędzie byli i wszystko widzieli. Mam swoje fora poświęcone tematom poważniejszym niż gry mmo :)

To idź zajmuj się poważniejszymi sprawami, na poważniejszych forach, tam gdzie twój ssd się bardziej przyda, a nam zostaw granie w jak najlepszych warunkach, za jak najniższą cenę, j.w.krzyżyk na drogę.

Co do zasiłki to nie pomogę bo nie ogarniam firm, ale jak dopłacisz niewiele, bądź w ogóle to chyba lepiej brać mocniejszy, tylko ważne, aby nie był z czarnej listy.

Co do SSD-ka najwyżej sobie dokupisz później lepiej mieć te 1000GB niż 250GB z własnego doświadczenia wiem, że szybko brakuje miejsca.

Piszę to jako zwykły gracz, czyli jak zapewne większość na tym forum, sam zmieniałem sprzęt z E8400 i miałem określoną kwotę, dostosowaną do moich wymagań, zrezygnowałem z SSD bo wolałem dołożyć do grafiki i nie żałuję.

na 3 lata starczy. Ale weź pod uwagę lepsza grafikę, ja mowie o R9 380 4GB. Co do dysku SSD traktuj go jako dodatek który może ci ulatwic prace na PC. Nie jest on specjalnie wymagany :)

Witam. Po 6 latach mój stary złom przestał już uciągać cokolwiek więc zamierzam zakupić nowy sprzęt. Postanowiłem wydać na ową maszynę 2800zł i w tym momencie pojawia się pytanie:
Czy ten zestaw będzie odpowiedni?
http://www.morele.net/inventory/info/obtAMs/
Może nie jestem totalnym laikiem w temacie, aczkolwiek opinia ekspertów na 100% się przyda.
Mam też zapytanie czy obudowa jest odpowiednia do tego zestawu bo mam pewne wątpliwości
Z góry dzięki.