OSRS: Gdzie ten aspekt multiplayer?

Cześć,
jako, że siedzę na L4 - a w branży MMO niezmienna bryndza od lat - zastanawiam się nad powrotem do OSRS.

Mam taką mid-levelową postać (jakieś 1.6k total). Ciągnie mnie do tej gry ze względu na najlepszą ekonomię w MMO (EVE to zbyt duży excel jak na moje). Aczkolwiek strasznie odpycha mnie fakt, że moja cała dotychczasowa przygoda z OSRS to była w sumie gra solo, prócz jakichś małych “small talks” na spotach to po prostu levelowanie poszczególnych profek.

Czy ta gierka ma jakikolwiek aspekt MMO, prócz żywego rynku? Większość minigierek jest dość martwa - przez 2 tygodnie próbowałem znaleźć ludzi na Barbarian Assault i nawet to mi się nie udało. Próbowałem dołączać do jakichś klanów, acz kończyłem na Discordach gdzie ludzie pieprzą o swoich levelach i o tym jak levelowali… Ale brak jakiejkolwiek wspónej aktywności. Czy ta gra rzeczywiście tak wygląda, czy może mam jednak zły obraz?

Pozdro!

nie wiem ile lat temu grałeś, ale jeśli nie zrobiłeś nowego konta na OSRS, to te stare konta z dawnego OSRS nie przeszły na ten nowy, tylko przeszły na Runescape 3

wczoraj albo przedwczoraj odkopałem temat o osrs bo jestem weteranem i gram od początku ,ale szczerze gra mnie trochę odrzuciła ,niby nostalgia, i bieganie po lumbridge,varrock i faladorze przyprawiło mnie o łezkę ,to dookoła wszędzie same boty ,niestety…

Ostatnio grałem z rok temu, więc 100% mowa o OSRS :wink:

Boty teraz nie latają tak na widoku, bo momentalnie zostają banowane.
Teraz się kitrają, albo po naszych nocach farmią.

Tak jak kiedyś, gra nadal jest nastawiona na grindowanie. Bossy, exp i lvle.
Jeżeli oczekujesz od gry spokoju i czegoś ciekawego, to odradzam. Community jest bardzo mocno nastawione na wydajność exp/h, taktyki na najwydajniejsze zabijanie bossów, a raidy to nawet nie wspomnę (tick perfect timing). Generalnie gra po ~70lvlu w każdym skillu, staje się drugą pracą.

W rs3 masz o wiele więcej wspólnej aktywności dungeony itd każdy klan proponuje takie aktywności jak jesteś nowym graczem :slight_smile: sama miałam okazję pograć z innymi ludźmi i przez miesiąc nawet dobrze mi się grało ale zrezygnowałam z względu na ogrom gry :stuck_out_tongue:

Serio - wiem jak wygląda OSRS i z czym się je. Pytam stricte o to czy może na high levelu istnieją jakiekolwiek grupowe aktywności?

Jedną z pierwszych aktywności grupowych jest Chambers of Xeric z FC. Ja jako noobek miło to robiłem z ludźmi od 30zl (taki gostek). Na wyższym poziomie jest Theatre of blood i The nightmare, czyli typowo kombatowe raidy/group bossy. Nie wiem czy czegoś nie dodali jeszcze bo grałem pół roku temu. Tak więc aktywności grupowych nie ma za wiele. W rs3 jest z tym trochę lepiej, ale też głównie solo. No i jest dużo tryhardowania.

@Asasello Również zapraszam na cc “30zl”. Aktualnie największy i najstarszy polski clan chat z zgraną ekipą która gra z sobą od lat. Jeśli masz chęci to znajdziesz tam kompanów do każdej aktywności włącznie z raidami. Jesli nie umiesz rajdów czy bosów to zawsze znajdziesz tam kogoś kto Cię nauczy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Jeśli chodzi o aktywności grupowe jest to głownie pvm. Zaczynając bosów typu Zalcano przez GWD az po “wymagający” kontent typu Raidy.

Co do reszty na temat nostalgii i chodzenia po varrock z masą botów to zapraszam na światy p2p gdzie botów nie zauważycie. To normalne zjawisko że w grze w której gold sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i ma do tego jeszcze możliwość gry f2p będzie ten content botowany :slight_smile:

Szkoda że nie pamiętam passów od rs3 a w sumie jak zalogowałem się na inne konto z osrs to zachciało mi się grać :smiley: ciekawe tylko na jak długo w sumie to ceny strasznie się pozmieniały