Parę pytań o grze (początkujący gracz)

Hej, przychodzę z paro pytaniami które ponumeruje aby było mi jak i wam łatwiej się w nich nawigować.

  1. jako gracz free2play do czego będę miał dostęp i jak daleko zajdę?
  2. czy kupując najnowszy dodatek wszystkie wcześniejsze dostane za darmo?
  3. Jaki serwer wybrać i czy to w ogóle ma znaczenie ?
  4. ile średnio zajmuje wbicie max lvla?

Dziękuje za góry za odpowiedź i pozdrawiam :slight_smile:

Cześć :slight_smile:
1.Prościej napisać do czego nie będziesz miał. Dodatki pozwalają na granie dodatkowymi subklasami(przykładowo Nekromanta ma Reapera z pierwszego dodatku), możliwosć używania Auction House- to jest jak dla mnie jedyne co może zaboleć gracza f2p, dają dodatkowe questy, obszary do odkrywania, mounty(w przypadku dodatku PoF). Ogólnie jest tego trochę ale nie daje to przewagi w początkowym etapie gry. Różnice poczujesz zapewne dopiero gdy po wbiciu maksymalnego poziomu zaczniesz chodzić na fractale czy rajdy(przez to, że sporo polecanych buildów wymaga klas z dodatków).
Na samej podstawce zwiedzisz sporą część mapy, zdobędziesz maksymalny poziom, wbijesz pewnie nawet najlepsze przedmioty.
2.Nie. Są dwa dodatki Heart of Thorns oraz Path of Fire i nie da się odblokować jednego z nich za pomocą drugiego.
3.Jeśli chcesz się bawić w WvWvW to ma. Nie ma to jednak wpływu na pozostałe tryby gry(możesz be problemu grać ze znajomymi którzy utworzyli postać na innym świecie).
4.Ten max lvl niewiele daje. To ile zajmie zależy od tego jak i ile ktoś poświęci czasu. Jedni zdobędą max w tydzień, inni w miesiąc. Sam wbijałem właśnie około miesiąca spokojnie grając, zwiedzając mapkę i nie używając boostów. Myślę więc, że dłużej Ci to nie zabierze.

1lajk
  1. Wbijesz 80, porobisz dungi które są opuszczonym contentem, pozwiedzasz to co podstawka oferowała, niskie fractale (można i wyższe ale gearowanie na nie na f2p będzie uciążliwe bez laurow i ograniczeniami na marketplace). Niewiele, większość contentu (wysokie fractale, rajdy, najnowsze mapy, living story) wymaga dodatkow.
  2. Nie, musisz je kupić oddzielnie
  3. Ma to jedynie znaczenie przy wvw ale to także ma ulec zmianie, w zasadzie jeśli tym trybem się nie interesujesz to nie maja znaczenia
  4. Jak będziesz robił serduszka i story jak tylko popadnie to można i w jeden dzień.