Po zmianie pasty komputer nie startuje

Nie wydaje sygnałów. Zmieniłem na stary procesor i to samo. Nic nie jest spuchniete

Carn, dnia 19 Wrze 2014 - 09:47, napisał:może za dużo pasty dałeś? pasty daje się mało i najlepiej rozsmarować jakimś plastikiem (karta stara płatnicza), pasta na twój procesor też ma znaczenie Ta technika jest już niestosowana (przynajmniej nie powinna być). Należy nakładać pastę termoprzewodzącą wielkości ugotowanego ziarna ryżu i nałożyć radiator, bez rozsmarowywania.

Ta technika jest dalej stosowana i powinna być jeżeli ktoś to robi prawidłowo. To że intel nakazuje nakładanie pasty na " ziarnko grochu " albo jak kolega napisał " ugotowanego ziarnka ryżu " ( chociaż ta metafora nie pasuje, gdyż ryż jest proporcjonalnie za mały do ilości nakładanej pasty ), to nie znaczy, że tak trzeba robić. Każda technika jest dobra, jeżeli się ją wykonuje odpowiednio.

Ja nakładam " ślimaka ", albo jak kto woli " spirale ". I zawsze równomiernie pasta się rozłazi po procku. Jak to mówią " Praktyka czyni mistrza ".

Co do problemu z PC.

Weź odepnij wszystko od mobo. Zostaw tylko ram oraz procka i zobacz czy ci odpali. Oczywiście zrestartuj biosa jak wszystko odłączysz.

Nic...

Hmmm.....

Ciężko, ciężko....

Bardzo prawdopodobne jest, ze padła ci płyta główna. Najlepiej by było sprawdzić na innym kompie twoje części. Wtedy na 100% byś wiedział co jest nie tak. Bo raczej wątpię aby 2 procki padły w tak krótkim odstępie. Chociaż to AMD :D Po nich można się wszystkiego spodziewać :D:D

Może ram ci padł, może zasilacz nie domaga, może robisz coś źle, ale stawiam na płytę

A pinów od gniazda procka nie uszkodziłeś przy wyjmowaniu/ wkładaniu ? Nie upaćkałeś gniazda pastą ? Albo procków od spodu ?

Nie wiem widzę, że już szukam dziury w całym :D

mogło c się zdarzyć to samo co mnie, odkręcałem wiatraczek z procka i za mocno- płyta zwalona/do wymiany ;p

Witam

Mój sprzęt :

Płyta: M2N68 AM PLUS

Karta: Radeon HD4850

Ram: 4Gb DDR2

Zasilacz: Tacens Radix V 450

Procesor: Athlon 64 x2 6000+/Athlon II x4 640

BIOS: 1804

Wymieniłem dzisiaj procesor na Athlona II. Po wymianie zresetowałem ustawienia BIOSu i włączyłem komputer. Komputer się włączył i Windows7 zainstalował nowy sprzęt. Zresetowałem komputer i już się nie włączył. Włączam i zaruszają wiatraki na 1sec, i to tyle.

Zmieniłem procesor na stary, i było to samo.

Sorki, błąd w tytule.