Początkujący gracz wowa

Witam.

Już dawno słyszałem o tej gierce, lecz nigdy nie miałem okazji w nia zagrać. Ostatnio pobrałem sobie priwa, by zobaczyć jak to wygląda i mi się bardzo spodobało.

Chciałbym kupić wowa ze wszystkimi dodatkami, lecz nie wiem jak za to się zabrać. Jakby ktoś mógłby mi wytłumaczyć, ile by wyszło pieniędzy, oraz jak to zrobic możliwie jak najtaniej. Kolega mi wspominał coś o jakiś chestach, ale zupełnie nie wiem o co w tym chodzi. Streszczając się, chcę kupić wowa ze wszystkimi dodatkami + tą przepustką bym mógł grać. Ile mnie to wyniesie?

Drugie pytanie jest odnośnie osób ile gra, czy warto teraz wejść so gry, oraz jaki serwer ma najwięcej graczy.

Musisz mieć Battlechest (zbór wszystkich poprzednich dodatków + 30dni gry na start) kosztuje ok 30zł oraz najnowszy dodatek Legion. który kosztuje aktualnie ok 120zł.
Potem subskrypcja kosztuje:
30 dni 13 Euro
90 dni 36 Euro = oszczędzasz 3 Euro
180 dni 66 Euro = oszczędzasz 12 Euro

Graczy zawsze jest bardzo dużo i zawsze jest z kim grać, WoW jest zawsze jedną z najlepiej zaludnionych gier, a w okolicach wyjścia dużych patchy lub dodatków serwery pękają w szwach.
Jeśli zależy Ci na graniu z polakami to serwer Burning Legion raczej.
Jeśli zależy Ci na PvE nie koniecznie z polakami to polecam Twisting Nether, Tarren Mill, Outland.

Rozumiem, że ten Batllechest jeśli go kupie to dostane cała gre ze wszystkimi dodatkami oprócz Legion? A Legion później dokupie? Są jakieś strony np z kliczami, by ten dodatek kupić jak najtaniej, jeśli tak, to jakie polecasz?

Póki nie wbijesz 100lvl nie przejmuj się Legionem. Kup battlechesta, masz google to poszukaj - albo oficjalnie od blizza (oficjalnie trochę drożej wychodzi). Z battlechestem będziesz miał 30dni gry i wszystkie dodatki prócz legionu, oraz póki co możliwość wbicia maksymalnie do 100lvl. Na początku wbicie 100lvl długo zajmuje, dlatego zakup Legionu obecnie opłacałby Ci się tylko jeśli chciałbyś od razu zboostować jakąś postać do 100lvl - z zakupem dodatku jest darmowy boost. Jednak jako świeżemu graczowi nie jest to polecane. Ponad to, jeśli interesuje Cię w 90% polski serwer to wybierz burning legion, poza nim, niekoniecznie z polskim community, najbardziej zaludnione są obecnie Outland, Silvermoon oraz Draenor - sam gram na tym trzecim.

Okej rozumiem, a ten battlechest to jest wraz z grą podstawową?

Tak, Battlechest zawiera cały content od classica do warlords of draenor.

Ok, dzięki wielkie :smiley: a co powiecie o kupnie battlechesta na keye.pl?

kup sobie ze strony Blizzarda jak chcesz, 15 euro kosztuje
https://eu.shop.battle.net/pl-pl/product/world-of-warcraft

W battlechescie masz zawarte 30 dni abonamentu, dodatek Legion abonamentu nie zawiera
Grasz sobie na battlechescie, wbijasz 100 lvl i kupujesz Legion

Ja osobiście polecam rejestracje i wbicie 20 poziomu na TRIALu
https://worldofwarcraft.com/en-us/start?utm_term=wow%20trial&adv.n=Blizzard%20POLAND&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=39379812856&utm_campaign=MEC_745911065&gclid=EAIaIQobChMI0sDs2bLD2QIVyb_tCh0ArAClEAAYASAAEgIINfD_BwE

Dopiero po wbiciu 20 lvl, logujesz się tutaj https://www.blizzard.com/pl-pl/ i prawy górny róg
i aktywujesz tam battlechesta wklepując zakupiony cd-key lub kupując z ich oficjalnej strony

co do wyboru serwera to jeśli chcesz grać z Polakami po stronie Hordy to serwer Burning Legion, jest tam najwięcej polaków
Ewentualnie Defias Brotherhood, po obu stronach konfliktu są Polskie gidlie

Abonament do WoWa najlepiej kupuj sobie na Allegro, wpisz “WoW Prepaid” to znajdzesz

A jeśli chodzi o ten najnowszy dodatek. Gdy sobie go kupie, tzn preorder to dostane Legion za free?

Czasami Legion nie jest już w Battlechescie ? Jeżeli nie jest to wkrótce będzie bo już można zamawiać nadchodzący dodatek

No własnie ja battlechesta kupiłem już, teraz chodzi mi o ten dodatek najnowszy, czy jak go zamówie w preorderze to dostane Legion?

@sebek123hg
Chyba jeszcze go nie ma w battlecheście, ale masz farta bo akurat znalazłem promocję na legion.
https://www.cdkeys.com/pc/games/world-of-warcraft-legion-pc-standard - tylko zmień walute na GBP

Po zalogowaniu się na koto trial bardzo często pokazuje się promocja na 50% za Battlechest czyli 7,5 euro (około 31 zł) jak masz w banku drogie przewalutowanie to możesz znaleźć na alledrogo za jakieś 35+ zł

Legion możesz za to kupić po czasie (przed dodatkiem Battle for Azeroth trafi do Battlechesta, czyli każdy go dostanie za free kto ma podstawową wersje WoWa, ale nie wiadomo kiedy) natomiast abonament w postaci karty prepaid 60 dni też na alledrogo za jakieś 90+ zł a z czasem co jakiś czas za gold w grze 30 dni

Czekajcie, bo jeszcze nie ogarniam wszystkiego. Czyli każdy dostanie dodatek Legion wkrótce, mimo że go nie kupiłem? Czy bede musiał kupić battlechesta? A ten dodatek w preorderze go nie dodaje? To chyba bardziej sie oplaca juz kupic ten najnowszy dodatek niż inwestować w stary.

Zapyaj na forum Battlenet czy kupienie preordera BFA doda Ci do battlechestu Legion, jeśli nie to musisz wybrać albo kupić teraz legion, żeby grać, albo czekać (prawdopodobnie do jesieni) aż Legion wejdzie w battlechest i kupic wtedy + BfA

Jakieś około dwa miesiące przed premierą dodatku poprzedni trafia do Battlechesta. Natomiast aby kupić nowy dodatek trzeba mieć chyba konto z dodatkiem legion inaczej nie wejdzie. Kupienie bfa nie doda legionu.

Po prostu kupujesz battlechesta za 35 zł i masz w tym miesiąc gry. Grasz sobie na spokojnie i kupujesz legion przy około 100 poziomie (bo ten dodatek odblokowuje zawartość powyżej 98-100 poziomu) lub nie kupujesz bo zajmie ci to na tyle dużo czasu(4-6 miesięcy), że zdąży trafić do battlechesta. Można również kupić battlechesta i legion skorzystać z boosta i przeskoczyć od razu na endgame(nie polecane dla nowych graczy).

A ja mam takie pytanie trochę od czapy? Zrobili coś w końcu z tymi questami? Chodzi o to że questy(żółte/złote wykrzykniki) były widocznie na mapie/minimapie tylko gdy byliśmy w ich pobliżu, co zniechęciło mnie o gry ponieważ nie lubię pomijać questów. =P

Znaczniki pojawiają się na mapie tylko, gdy są to albo questy główne albo ważne jak chcesz wiedzieć, jakie questy są do zrobienia znajdź sobie addon do tego np (nie uzywalem nie wiem jak dziala):
https://wow.curseforge.com/projects/quest_completist

Wystarczy kliknąć w minimapę i ustawić “low level quest” czy jakoś tak. żadnych addonów nie trzeba.

PS. Ojć, właśnie kupiłem 2M prepaida no i kurde nie ma tego, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Co dziwne to było. Właśnie kojarzę że nazywało się to tak jak wymieniłem.

PS2. PPM na minimapie i zaznacz Trivial Quests. Gotowe :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dziękuję bardzo za pomoc =3