Podwyżka cen RP

Teraz temat znowu opanowują gracze Smite i Doty, nazywając graczy LoLa fanboyami i dziećmi, po warnie za offtopa! Jak ktoś kiedyś powiedział, LoL zyskuje popularność u graczy innych moba, nawet się powstrzymać od gadania o nim nie mogą powstrzymać.

Ktoś wspomniał, że podwyższają ceny bo patrzą na Heroes of the Storm

http://euw.leagueoflegends.com/en/features/champion-mastery-hits-pbe

Nie wiem czo ten Riot, ale ciekawe, co jeszcze skopiują, chociaż może to nie kopia?

Blizzard aktualnie uznał że jest za mało golda i da go więcej od następnego patcha. Taka jest różnica że w innych grach moba aktualnie za granie dostajesz dużo więcej , w lolu aktualnie najmniej, ale im więcej błędów popełniają tym lepiej. Może w końcu ich fani zrozumieją jaka jest prawdziwa twarz tego studia. Co dostaniesz aktualnie za poziom w lolu? Inny loading screen , emotke. Dla porównania w hotsie dostajesz złoto, dostęp do rekolorów ( bez płacenia golda ani pln), możliwość kupienia ładnej skórki za złoto, oraz portret którym możesz się pochwalić że zmarnowałeś aż tyle życia na zagranie tą postacią aż tyle razy. Dużo więcej. Aktualnie lol ma coraz mniej do zaoferowania niż jego konkurenci i nawet jak ich kopiuje to daje tylko marne blade kopie tego co oferują inni. Takie są fakty.

Już kiedyś o tym pisałem, lol zaczął kopiować całą masę rzeczy, zarówno drobnostki, jak i większe elementy. Z pewnością muszą czuć na karku konkurencje ze strony Blizzarda. Nie oszukujmy się, po 5? latach na rynku, posiadanie na dobrą sprawę 1 mapy może wywołać odruch wymiotny u casuali, podczas gdy HotS dysponuje chyba 5-cioma, z czego KOLEJNA już wchodzi, a dopiero z miesiąc temu dodali jedną. Riot po tylu latach z bólem wydał ich kilka (3v3, nowe 3v3, to ze zdobywaniem i 1v1). I i tak mało kto na nich gra. + to co napisał kolega @UP, bo zgrabne podsumowanie

Najlepsze są "eventy" w Lolu. Na święta/halloween Riot dodaje kilka średnich skinów i tyle z ich strony co jest dla mnie żenadą jak na tak popularną grę. Jedyne co pamiętam to zmiana wyglądu mapy na hallween w bodajże 1 lub 2 sezonie. Wtedy może im jeszcze zależało. Ale teraz jak mają taką baze gimbów do dysozycji to po co mają się przemęczać. Nie wiem jak w Smite ale w Docie tego typu eventy, wyglądają na zasadzie że Valve dodaje nową tymczasową mapkę z eventem. Oczywiście za najlepsze wyniki dostajemy nagrody i czasami są one sporo warte.

Wy tak na poważnie? Nie wiem jak możecie bronić riotu, trzeba być zaślepionym fanboyem żeby to robić w tej sytuacji. Opowiem wam o firmie hi rez, kiedyś pewnego dnia ta firma stworzyła grę o nazwie smite , i z czasem gra stała się bardzo popularna. Jest to jedna z najbarbdziej popularnych gier moba, dzięki temu że ta gra ma tylu fanów wprowadzili w niej to, że dostaje się darmowe gemy ( odpowiednik rp) za samo logowanie, czyli jeżeli logujemy się miesiąc dostajemy łącznie 200 gemów. Skórki kosztują od 100 do 400 gemów. Czyli po miesiącu bez wydania złotówki możemy kupić skórkę lub voice pack. Hi rez może sobie na to pozwolić bo ma miliony fanów! Co się zmieniło w sprawie lola jak teraz ta gra ma miliony fanów? Podwyżki cen...

Hi-Rez nie tyle sobie na to pozwala, tylko przyciąga ludzi w taki sposób, jak potrafi - przekupiając ich. Nie to żeby gra była słaba albo ta taktyka była czymś nagannym, ale rozdawanie kasy i skinów przy każdej okazji od dawna mi pachnie właśnie w ten sposób :)

soul31 czego się spodziewasz po 15 letnich lolfagach grających w tą wybrakowaną gre?

Ciekawe jest to, że jedyny flame pojawia się ze strony graczy Doty albo Smite. Ze strony LoLa często jest zwyczajne milczenie. I to LoLowiczów nazywacie dziećmi? Przecież zachowujecie się niczym typowe gimbusy.

W przypadku Navena nawet nie chce mi się prowadzić rozmowy, bo jest tak pełen jadu (może kwestia kompleksów, sam nie wiem), że można się co najwyżej śmiać.

Nie wiem czo ten Riot, ale ciekawe, co jeszcze skopiują, chociaż może to nie kopia?

Sami pracownicy Riotu przyznali, że biorą przykład z pomysłów innych firm. Jak dla mnie jest jeden plus pod tym kątem - nic tak nie motywuje do pracy jak konkurencja, a nie oszukujmy się, LoL ma ciężki orzech do zgryzienia - utrzymanie mimo wszystko najpopularniejszej MOBA na rynku. Tak czy owak zwiększenie cen w € jest ciosem poniżej pasa, bo zarobków większych niż amerykanie nadal nie mają...

podwyzka bo dolar idzie w gore chyba to logiczne ..nie wiem z czego robicie afere.

Zadaj sobie pytanie donek, czy cena spadnie gdy dolar pójdzie w dół? Problem nie polega tak bardzo na tym że cena wzrasta - problem polega na tym jak oni próbują tłumaczyć dlaczego podejmują taką decyzję. Takie rzeczy jak straty wynikające ze zmiany ceny walut nie powinny być pokrywane z kieszeni kilentów. Pozatym nie mowa o małej firemce którą takie wachania bardzo uderzają, tylko o kimś kto ma najbardziej popularny produkt , jest to czysta i głupia chciwość, którą tłumacząc w taki sposób obrazają klientów.

Nie nazwałbym przekupywaniem czynnienie produktu bardziej atrakcyjnym w stosunku do jego konkurencji n4zArh. Produkt który się starzeje powinien własnie w taki sposób stawać się coraz bardziej atrakcyjny żeby utrzymać swoich fanów, nowo zaczynające tytuły nie mogą sobię na to pozwolić i jest to działający chwyt marketingowy. Stare produkty nie powinny stawać się coraz bardziej droższe tylko na odwrót - a lol jest bardzo starym produktem.

Co do tego jak wielki jest lol wystarczy tak naprawdę jeden screen.

bx5e6b.jpg

Podwyżki cen? nie no nie wierze... Tak minimalna zmiana w rp jest niczym i próba wywołania shitstormu z tego powodu to dziecinada.

LOCO > SMITE

up: robisz screen gdy są lcs i ludzie na to patrzą, a w pozostałych grach nie odbywa się żaden turniej, więc twój argument jest inwalidą, jak dla mnie podwyżka jest zrozumiała i spowodowana cenami w innych grach moba.

Dopóty nie podwyższą cen bohaterów za ip, mogą sobie nawet podnieść ceny rp o 100%.

Tak, Riot zapowiedział podwyżkę m.in. dla Europy - przykładowo zakup RP za 10€ będzie obecnie warty nie 1780, a 1575. Podwyżka wchodzi w życie 20 marca i raczej nie wydaje mi się, żeby Riot przemyślał tę decyzję.

Źródło: http://boards.euw.leagueoflegends.com/en/c/announcements-en/AoKE3zKs-rp-price-adjustment-in-europe