Polska Gildia Albion Online?

Cześć.
Czy jest jakaś aktywna polska gildia? Najlepiej z ludźmi około 30-stki, albo takimi nie drącymi ryja :wink: Nie mam chęci wysłuchiwać na discordzie darcia mordy po pracy - chcę wrócić, przysiąść i odpocząć.
Dopiero zacząłem grać, więc czyjeś doświadczenie będzie dla mnie nieocenione. Mam zakupiony jeszcze z closed bety pakiet fundatorski i miesiąc premki, więc mam nadzieję to wykorzystać jakoś. Niemniej nigdy nie grałem, kupiłem z zamiarem gry i na zamiarach się skończyło, do teraz.
Poza tym, lubię farmić żeby się odmóżdżyć, więc najprawdopodobniej będę uderzał w crafterkę/zbieractwo i próbował na tym wykminić jakieś hajsiwo. Na razie hasam w leatherze + dagger/torch t4, wyczytałem w internetach, że to dość dobre combo na ucieczkę w red/yellow zonach, więc pewnie jakiś czas przy tym zostanę.
Gdyby ktoś, coś to proszę o info.

KFC - Gildia głównie pod PVP
Corona Regni Poloniae - Gildia z sporą ilością graczy opierająca się głównie o ilość i sporą aktywność nowych graczy , pod PVE
Bursztynowy Kartel - Mała ilość graczy ale za to najbardziej ogarniętych
Reszty polskich gildii nie miałem styczności , niech ludzie piszą pod tematem głupie teksty lub nie , ale moim spojrzeniem w wymienionych gildiach mniej więcej tak jest :slight_smile:

Dzięki wielkie za info.
Ma ktoś może inside knowledge odnośnie Bursztynowego lub Corony jak to tam wygląda wewnętrznie w praktyce? :slight_smile:
Btw. czy to normalne i na porządku dziennym, że gildie pobierają sobie rake od członków na ich gwardię pvp? W ogłoszeniu kartelu jest takie info, spotkałem się z nim też odnośnie innych (international) gildii. Wydaje mi się to niezłym wałkiem.

Ogolnie w albionie starzy wyjadacze jak Bursztynowy itd. to bardzo zamknięte społeczeństwo. Nowe osoby tak naprawdę podbijają w gildii statystyki oraz podatki płacą:) Nie pomogą Ci w niczym, bo każdy ma już swoje cp. Najlepiej zbierz znajomych około 10 i załóżcie własną gildie.

Tak mi się właśnie coś wydawało :slight_smile: Well… Z tymi znajomymi jest problem :smiley: Trzeba poszukać randomów z forum :stuck_out_tongue:
Btw. Ile tu osób w pt może być jednocześnie, typowo 5?

Nie wiem jakie jest dokładne ograniczenie party, ale na pewno większe niż 5, o wiele większe. Tak samo dungi możesz robić w więcej niż 5 osób.

Co do gildii, to jest Scoiatel, które kiedyś było sporą gildią i chyba nadal jest, Corona, Bursztynowy Szlak i masa innych, ale większość to masówki albo hermetyczne gildie stworzone z ludzi, którzy już się poznali i niechętnie werbują nowych.

Sam gram w gildii Dom Grozy - mała gildia, kilku starych graczy tłumaczących co i jak, kilku nowych i kilku, którzy grali kiedyś, ale nie na tyle, by znać się jakoś na tej grze. Mamy wystarczająco graczy, by się nie nudzić i na tyle mało, by każdy został ogarnięty i nie pominięty. Także zapraszam do nas - aplikuj albo napisz do Nemfisa/Mapeta w grze.

1lajk

Crayten dostaje ode mnie order uśmiechu i mentalne poklepanie po plecach :wink: Bardzo fajna gildia.

Generalnie samą grę mogę polecić tym którzy szukają jakiegoś MMO zeby się pobawić, jest pure fun i mnóstwo grindu, oraz innych rzeczy do roboty. Pvp to miód i kwintesencja tej gry.

Ci którzy szukają gildii bezpośrednio w Albionie mogę śmiało polecić Dom Grozy. Nowi są tu uczeni wszystkiego, zabierani na pvp i dungi, można sie dorobić milionów srebra na samych aktywnościach gildyjnych. Nie ma śmiesznego rake-u dla wyssania nowych z kasy. Nawet czołówka gildii urządza eventy organizowane przez siebie z nagrodami, a ostatnio zrzekli sie hajsu zarobionego na pvp żebyśmy my - nowi - mogli więcej zarobić i piąć się po szczeblach kariery Albionowej. Tak fajnego podejścia dawno nie widziałem.

Ponoć Albion ma słabe oceny na steamie z powodu lagów, kolejek i DC, ale tym się nie sugerujcie, były ogromne lagi przez pierwsze dwa dni z powodu napływu dziesiątek tysięcy graczy, ale ogarnęli je bardzo szybko i sprawnie. Jestem pod wrażeniem kompetencji devow tej gry.

Zachęcam i zapraszam.

1lajk

Witam jestem starym graczem Ultimy Online . Gram po pracy ile tylko moge. Mam 36 lat i szukam gildi w ktora nie bedzie przejsciowa . Prosze jak ktos zna taka o odpowiedz . Dziekuje.

Witam , werbuje do nowej gildi “Scarlet Eagles” Jeżeli ktoś chce budować naszą gildie od zera to zapraszam ;D
Nick w grze : Darklek

Siema, tez polecam Dom Grozy. Dolaczylem pare dni temu i jezeli szukasz luznej atmosfery i ekipy do wszelakich aktywnosci to bedzie to strzal w 10. Mozna pozartowac, luzno pograc ale tez wybrac sie wspolnie na Pk, Hg czy inne mordercze aktywnosci.

Ogolem polecam - Spore wsparcie merytoryczne i z jajem! :slight_smile: