Polska społeczność Haven & Heath in nutshell

Dla niektórych to widzę wysoka kwota ale dla takiego np Niemca to z godzina roboty... Jakby cena wynosiła na nasze powiedzmy 10 zł to podejrzewam żadnego płaczu by nie było...

Poziom inteligencji tych ludzi jest poniżej krytyki, oni tylko zachęcają twórców do pozostania przy tym założeniu P2P(f2p w przypadku tej gry, który jest oferowany nie ma racji bytu w tej grze). Powinno się pisać rzeczowo żeby zwątpili. To tylko 2 ludzi, którzy próbują zarobić na czymś co wcześniej porzucili i tutaj należy mieć wielki ból d*py.

Dawno temu przestali rozwijać Haven & Hearth na rzecz Salem, z którego mieli żyć, Haven miał zostać, ale moderacja tej gry ograniczała się do restartowania serwera praktycznie. Gra była zlagowana i w ogóle, ale ludzie ją lubili i żyli z tym. Kiedy Salem okazał się być niewypałem, a wydawca porzucił ich projekt, jorb z koleżką postanowili wrócić do Havena i go odmłodzić. Tak też zrobili, ale w dzień premiery postanowili zbić kokosy na produkcji, którą olali.

Największym problemem Salema było to, że to była ich wizja gry, a nie produkcją, która interesowała graczy. Teraz powrócili na stare śmieci i jeszcze próbują narzucić swój porządek. Za to mam do nich największy ból d*py. $15 to jest kwota adresowana pod rynek ameryku. W ogóle nie przemyśleli swojego cennika pod kątem międzynarodowym.

PS. Dodam jeszcze, że Jorb jeden z deweloperów płacze w poście dot. shopu, że ta gra tak go pochłania, że nie może podjąć się pracy; ale tak jak mówie, wcześniej Haven nie był rozwijany, był zlagowany, zbugowany, nie było supportu. Było tylko restartowanie serwera, to faktycznie pochłania cały dzień.

Nie chodzi o samą kwotę która i tak jest za duża mimo wszystko ale o to że ludzie czekali ponad 2 lata na grę i nie było słowa o żadnych płatnościach. Ponad 20 osób na TSie, czekamy pol dnia na start... BUM strona stoi i można grać! Wchodzimy w zakładkę "storę" i pierwsze co ktoś powiedział to że twórcy nas trolluja. Rozumiecie? Czekacie na grę 2 lata i się okazuje że trzeba za nią płacić mimo że twórcy nawet o tym nie wspomnieli wcześniej? Na ich miejscu wstydziłbym się spojrzeć w lustro.

Dobra tak odbijając troszkę od tematu...
Wczoraj dodałem do exception site list adres tej gry... Dzisiaj pomimo, że ten adres znajduje się w wyjątkach java nadal blokuje mi dostęp do uruchomienia gry. Macie jakieś pomysły?

@

Wczoraj gra się uruchamiała, tylko serwery nie były jeszcze gotowe.

@

Już sobie poradziłem, pobrałem na nowo klienta gry.

Jorb już mięknie, ale upiera się, że płatności nie usunie. Ten pajac uważa, że jego gra miesięcznie nie kosztuje $15 tylko $6, bo jak zapłacisz za rok z góry to po podzieleniu tej kwoty na 12miesięcy właśnie $6 wychodzi. Ten gość mnie czasem przeraża xD . Swoją drogą ciekawe jest to, że tak bardzo skłania ludzi do zapłacenia za rok z góry. Po takim numerze jaki odwalił nawet jeśli bym zarabiał 1400 dolców miesięcznie to bym mu nie zapłacił $50 z góry za 12 miesięcy. Nie wiem kto mu doradził podążanie taką ścieżką, ale gość wydaje się teraz bardzo niesłowny. Cały czas utrzymywał atmosferę koleżeństwa, dostępności na forum, a tu taki psikus :) . Teraz jeszcze bezpośrednio mówi, że komu nie pasuje niech spada na drzewo.

Poczuł zielone i bzika dostał.

Jeżeli gracze z krajów wschodniej europy nie zapłacą to gość będzie miał problem. Większość od zawsze stanowili ruscy, Polacy i ukraińcy.

Malgoth ja również przez całe te 2 lata zaglądałem regularnie i odliczałem dni. Poinformowałem już znajomych o tym, że gra startuje, jaka to jest fajna, jak fajni są developerzy i w ogóle; a teraz d*pa. Rozumiem, że chce hajs za to co zrobił, ale w takim razie niech zrobi b2p za te $15. Mówi, że pracował 2 lata i nie dostał dolara, więc b2p powinno zaspokoić jego potrzeby. Głupio się tłumaczy. Jak ja komuś zrobię instalacje elektryczną to nie pobieram potem abonamentu za położone kable, tylko dostaje wypłatę jednorazowo za wykonane prace.

Takie pytanie, poswiecil sie ktos i kupil? Jak wyglada gra? Po screenach i gameplay wyglada jakby przeniesli gre na silnik salema... jak na 2 lata to troche slabo.

Można wypróbować za darmo. Masz 48 godzin czasu gry na miesiąc, każdy kolejny miesiąc 12 godzin. Sama rozgrywka nie jest ograniczona.

Ja to bym nawet kupil ten czas w grze a nie abonament za 15$ gdybym tylko potrafil znalezc sie ze znajomymi, lecz skoro mam poswiecac xxx godz tylko po to zeby sie znalezc (a raczej nie) to jak mam poznac jak kolwiek ta gre i czerpac z niej przyjemnosc??

P.S. Jak ktos zna dobry sposob napiszcie, ja chetnie dolacze do ekipy, ktora bedzie chciala dalej grac pomimo oplat (polecam ten okres miesiecznego grania za 15$ przy 5 godz dziennego grania wychodzi prawie 5 miesiecy gry, wiec 3$ za miesiac :) )

do kasacji

Pół forum właśnie tak wygląda...

...