Pomoc przy zmianie napięcia procesora

Nic mi nie przychodzi do głowy.

Albo temperatury są za wysokie przy taktowaniu powyżej 2900MHz i przekraczają dozwoloną granicę, albo problem leży gdzie indziej.

Wrzuć screena z zakładek Memory i SPD z CPU-Z.

I podaj dokładny model RAM. I odczytaj wartości wyglądające np. tak 4-4-4-12 z naklejek na kościach ram jeśl są.

@edit

W specyfikacji tej płyty jest napisane, że można zmieniać wartość vcore o 50mV, czyli także na mniejszą. I tak sobie myślę, czy możesz ręcznie ustawić za pomocą + i - taką wartość ? Bo to okno co pokazywałeś to wyskakuje jak wciskasz enter, nie ?

Co do RAM to bez znaczenia, bo przecież nie zmieniasz częstotliwości FSB, pomyliłem się. Ale jeśli masz RAM typu 800+ czyli fabrycznie podkręcony do 1066 to na tej płycie i z tym prockiem musisz mieć je włożone do różnych kanałów (poznasz po kolorach slotów). Jeśli będą w slotach tego samego koloru, to mogą powodować niestabilność systemu.

Spróbuj też zresetować BIOS do ustawień fabrycznych. Najlepiej za pomocą zworki na płycie głownej. Zworka nazywa się najprawdopodobnie CLR_CMOS i jest pokazane w instrukcji gdzie się znajduje. Przekładasz ją na 10 sekund w inne położenie. Przy wyłączonym komputerze i odłączonym kablu zasialania.

I spróbuj jeszcze raz ustawić procka na 3100MHz i zobacz czy będzie działał.

Napisz też do ASUS'a jesli nic nie zadziała. Powinni coś poradzić.

Żeby to zmienić muszę nacisnąć ENTER. Niestety nie można za pomocą +/- tego ustawić. Nie wiem czy to temperatura, czy nie. Chociaż jak się przegrzewa to komp się wyłącza, a nie tylko gra.

Dzięki za pomoc.

Robiłem to przed zmianą procesora.

Niestety nie można za pomocą +/- tego ustawić

A strzałkami lewo/prawo ? Plsem i minusem na numercznej też sprawdzałeś ?

Robiłem to przed zmianą procesora.

Co ? Resetowałeś BIOS na zworce ? Powinieneś zrobić to po zmianie procka, a nie przed. Czyli po tym jak już go zamontowałeś.
Dzięki za pomoc.

Niestety ale nic Ci nie pomogłem, bo skoro nie możesz ustawić go na 3100MHz to coś dalej jest nie tak. Normalnie ten procek powinien chodzić na swoich normalnych ustawieniach na tej płycie, a póki co to nie chodzi.

Zrób resa BIOSU i spróbuj jeszcze raz, a jak nie to pisz śmiało emaila do supportu Asusa. To nic nie kosztuje, a może Ci pomogą.

http://www.asus.com/pl/support

Po prawej "Wyślij wiadomość" i opisz im problem podając model procka i płyty głównej.

Możesz też napisać na polskim forum elektroda.pl tam jest sporo speców od komputerów i elektroniki i może ktoś miał do czynienia z takim BIOSEM to prędzej Ci pomoże.

Pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

Jednak problemem była temperatura. Zmieniłem chłodzenie, i wszystko działa.

Dzięki za pomoc.

Witam

Mój procek dostaje 1,40 V, a maksymalnie powinien dostawać 1,35V. Jak mogę to zmienić? Muszę to zrobić żeby przestał mi wariować.

Zdjęcia mojego BIOSU

motherboards-reviews.com/ASUS/socket_AM3/M2N68-AM_PLUS/ASUS_M2N68-AM_PLUS_BIOS_screens.html