Pomoc w złożeniu kompa za 5k+

Witam serdecznie, jako iż nie siedzę w temacie co do czego pasuje, co dobre co be to zawitałem tu w nadziei na pomoc
Także ten, budżet to minimum 5k i tak mysle max 6.5k ale jeśli coś fajniejszego będzie powyżej to dołożę, bez monitora, klawiatury i myszki bo je już mam. PC oczywiście do gier żeby chodziły najnowsze tytuły np Wiesiek 3, GTA 5 itp na ultra bez problemów. Do ceny trzeba doliczyć system, a i nie oszczędzać na dobry zasilacz a nie jakieś badziewie co mi spali kompa przy pierwszym kryzysie, no i grafika najlepiej GTX, nie ufam Radeonom

Procesor Intel Core i5-8600K
Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436
Płyta główna MSI Z370 SLI PLUS
Pamięć GoodRam DDR4 IRDM X 8GB, 3000MHz, CL16
Dysk SSD GoodRam IRDM Pro 240GB SATA3
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 8GB
Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB
Zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 64-bit OEM
= 6640,00 zł (koszyk)

Ewentualnie tańsza obudowa

Chłodzenie do zmiany na Mugena 5, zasilacz 550W spokojnie wystarczy

Ja mam dla Ciebie propozycję Ryzen 5 2600x. Sam jestem posiadaczem Ryzen 7 2700x (przesiadłem się z i7 7700k i była to dobra decyzja). Wszystkie gry i tak odpalam na ultra w ponad 100fpsach w full hd, ale zamiast gluta mam lut, niższe temperatury i podstawkę AM4 która jest kompatybilna do 2020 roku.

Co do chłodzenia. Zostawiam Ci chłodzenie BOX które i ładnie się prezentuje i jest wydajne i wystarczające do tego procesora.

U mnie na i7 7700k z glutem na chłodzeniu wodnym Nzxt Kraken X61 temperatury w Division dobijały do 77 stopni, na Ryzen 7 2700x temeratury na BOXowym chłodzeniu mam 65-68 stopni.

Tutaj masz porównanie i5 8600k z Ryzen 5 2600x. Pamiętaj o jednym że w 2020 roku możesz sprzedać tego Ryzena i kupić nową wersję bez konieczności wymiany płyty głównej, dopłacając do interesu może te 400 zł co teraz byś wydał na i5 8600k. Zakładam że w 2020 roku nowe wersje Ryzen będą wydajniejsze od i5 8600k. Bo już teraz różnica to koło 10% w fullHD bo w 1440p różnicy nie ma żadnej.

Link do koszyka który Ci proponuję (oczywiście możesz zmienić obudowę na tańszą lub taką która będzie Tobie bardziej pasować):

ps. Proszę nie pisać że procesor i5 8600k można przecież podkręcić. Tak ale jak chce się to robić to wskazany jest delid + naprawdę dobre chłodzenie. Inaczej temperatury będą kosmiczne. A szansa że trafi na dobrą sztukę z dobrze nałożonym glutem i bez skoków temperatury jak to ma intel są małe.

Podsumowując:

Jeśli zależy Ci tu i teraz na fpsach 100-250 to bierz Intela
Jeśli myślisz przyszłościowo i za niewielkie pieniądze (pewnie coś koło 400zł) będziesz sobie chciał zwiększyć wydajność komputera za 2 lata to weź Ryzena. A i tak będziesz się cieszył teraz grą w granicach 90-200 fps.
I nie słuchaj ludzi co napiszą ze nie wiadomo co bedzię za 2 lata. Otóż wiadomo jedno. Na bank wsadzisz w płytę AM4 nowego procka od AMD w 2020 roku. I odpowiedź jest jasna i na Intelu i na Ryzenie pograsz we wszystkie dostępne gry jak i te gry które wyjdą w najbliższym czasie komfortowo bez zacięć i innych przykrych spadków animacji.

Pozdrawiam i z góry piszę nie jestem fanem ani intela ani amd (posiadałem i5 2500k, i5 3570k, i7 4790k, i7 6700k, i7 7700k i teraz posiadam Ryzen 7 2700x i zawsze byłem zadowolony z wyników w grach, ale teraz czuję się lepiej psychicznie bo nie czuję się dymany przez intela ze z każdym nowym prockiem muszę wymieniać płytę głowną, oraz to że do procesorów za 1600 złotych ładują gluta zamiast luta).

Witam, po miesiącu wracam ponieważ kasa już jest
skleiłem z waszych rad i z bratem takie coś, pytanie czy będzie to działać wszystko ze sobą, jak tak to jutro rano zamawiam


to + https://www.komputronik.pl/product/325232/hyperx-predator-xmp-16gb-2x8gb-3333mhz-ddr4-cl16-dimm-.html ten ram (podobny jest na morele wiem ale nagle wywaliło 10dni dostawę, nie chce tyle czekać więc coś podobnego na miejscu lub z 1-2 dniem wysyłki)