Postać

A ja mam takie pytanie czy jest jeszcze jakaś postać podobna do ilidana , masa doskoków resety na skillach piękny dmg i chyba najlepszy system unikania obrażeń (jego E jest po prostu nieziemskie nie dosyć że unikasz wszystkich AA wliczając wieże to jeszcze masz shielda jesli dasz tam pierwszy talent). A z drugiej strony jak się spisuje Tyrael bo nie miałem narazie okazji grać ani z ani przeciwko (dopiero 12 lvl w niedzielę zacząłem grać).

Kerrigan jest postacią co ma doskok, przyciągnięcie, no i kolec slow. Pięknie zbudowana na Q, (Rozdanie odpowiednich talentów da ci dwa doskoki), jest nie do zatrzymania. Przyciągnąć możesz 2-3 osoby.

Zapomniałem powiedzieć Kerigan grałem jak była w rotacji i nie powiem fajna ale to jednak nie to :) brak tej mobilności i reset na Q tylko jeśli coś zabiję coś w stylu irelii z lola a mi chodzi o postać która dosłownie lata między przeciwnikami tak jak ilidan parę AA tutaj i bach znowu reset na Q i W i do następnego papierowego carry się dobrać a jak coś idzie nie tak to tylko Q na najdalej wysuniętego bohatera lub stworka potem W i jeśli dalej cię ktoś bije to wrzucić E i pocałujcie mnie gdzieś bo i tak nie dogonicie :)

Zapomniałem powiedzieć Kerigan grałem jak była w rotacji i nie powiem fajna ale to jednak nie to brak tej mobilności i reset na Q tylko jeśli coś zabiję coś w stylu irelii z lola a mi chodzi o postać która dosłownie lata między przeciwnikami tak jak ilidan parę AA tutaj i bach znowu reset na Q i W i do następnego papierowego carry się dobrać a jak coś idzie nie tak to tylko Q na najdalej wysuniętego bohatera lub stworka potem W i jeśli dalej cię ktoś bije to wrzucić E i pocałujcie mnie gdzieś bo i tak nie dogonicie

Zeratul powinien Ci pod pasować :)

Nie ma innej postaci podobnej do Illidana. Póki co jest jedyny taki. Nie dość, że ma niezły dmg, to jeszcze nieźle robi za tanka. Do tego jego skok potrafi zneutralizować działanie stuna od Uthera, co mnie zawsze bardzo wkurza jak gram paladynem :)

Tyrael przypomina go tym, że też jest dobry w ściganiu uciekających celów. Osąd przypomina też Łowy Illidana, tylko, że ma mały zasięg. Wytrzymałość ma słabą, w porównaniu do innych wojaków, dmg przyzwoity, ale ma problem z maną, co mnie zawsze denerwuje i nie ma talentu, który by temu jakoś zaradził - po prostu trzeba oszczędzać. Fajna postać. Szkoda tylko, że druga ultimka Uświęcenie jest taka lipna (przynajmniej z losową drużną, bo w zgranej drużynie pewno się lepiej sprawdza). Może zmienią coś w przyszłości, bo talenty też ma takie trochę źle ułożone i kilka bezużytecznych, jak miał Uther, którego pięknie przerobili.

Diablo bym Ci polecił. Sam gram. Ładnie doskakuje i ogłusza przeciwnika. Potem przerzuca na drugą stronę i spokojnie można wyzerować przeciwnika. Dzisiaj udało mi się nawet wygrać pojedynek 2 vs. 1 tą postacią.

Diabełkiem właśnie wbiłem 5 lvl :) Piękna sprawa wysolować 5 gości gdy cały mój team padł i dobierali się nam do głównego budynku na low hp. Ulti + tyle dmg ile dam radę wyciągnąć padłem drugie ulti się aktywowało i został tylko ich ETC 5 sekund później się zrespiłem i go dobiłem ^^. Teraz się pobawię Zerathulem bo też jest w rotacji i zobaczymy czy daje rade.

Poszukuję meele dps z jakimś survi/escape systemem. Ten protos ze starcrafta całkiem spoko, ale jednak chciał bym coś innego.

Hmm... może Falstad albo Sonia?

Diabełkiem właśnie wbiłem 5 lvl Piękna sprawa wysolować 5 gości gdy cały mój team padł i dobierali się nam do głównego budynku na low hp. Ulti + tyle dmg ile dam radę wyciągnąć padłem drugie ulti się aktywowało i został tylko ich ETC 5 sekund później się zrespiłem i go dobiłem ^^. Teraz się pobawię Zerathulem bo też jest w rotacji i zobaczymy czy daje rade.

To nie ma takiej postaci, Hots ma mało bohaterów jak na razie.

Jest :) Zerathul mi przypasował nie ma tyle defa co ilidian ale nadrabia to mobilnością na ulcie.

@hubcert : To się zdecyduj piszesz ze chcesz "meele dps" a jako przykład dajesz ranged dps jeśli ma być meele to szukasz tego co ja :) Czyli jak na razie ilidian, zerathul za to jeśli ci się coś pomyliło i jendak chodzi o ranged to może nova ?

A mi się supporci podobają w tej grze, widać ich rolę w tfie. No i są strasznie op ;)

Poszukuję meele dps z jakimś survi/escape systemem. Ten protos ze starcrafta całkiem spoko, ale jednak chciał bym coś innego.

Illidan, Zeratul

Z odskokiem na krótki dystans: Falstad i Tychus. Survi mają, pierwszy ma tarczę jesli wyeźmiesz z talentów, a drugi ma "Pierwszą Pomoc" i ataki wysysające życie. Illidan ma wysysanko w standardzie i do tego może dobrać jeszcze Pierwszą pomoc.

A, i jeszcze Vala, ale ona jest nudna i ma...dwie kusze...tak idiotycznego pomysłu nie jestem w stanie strawić. Wysysanie życia ma niezłe.

Jest Zerathul mi przypasował nie ma tyle defa co ilidian ale nadrabia to mobilnością na ulcie.

Nie używaj tej ulty, bo jest daremna. Więzienie jest znacznie lepsze.

Do tego bierzesz podwójny Kolec spowolnienia, to żeby zadawał obrażenia AoE i to żebyś nie wychodził z maskowania i jesteś nieśmiertelny. Na 20 polecam Redukcję i masz wtedy 4 kolce i 2 Rozpłatania o ile nauczysz się tego używać odpowiednio. Moc jak cholera :)

Ostatni update nieco udupił ten build, bo drugi kolec bije za 50% obrażeń teraz, ale i tak daje rade.

Niewidzialnymi postaciami ważne jest, żeby atakować tych co maja mało HP i zawsze starać się bić mięczaków, a nie np. takiego Muradina. Podczas zbierania czaszek, czy nasion stoisz sobie niewidzialny obok kolegi i nie zbierasz ich, tylko czekasz aż wróg pomyśli, że jedną osobę będzie wstanie ubić, a tu taki wałek, bo jest was dwóch :) Podczas większych bitew, też stoisz sobie spokojnie i czekasz na odpowiedni cel, ważne żeby się nie spieszyć z atakiem. (Nova jest znacznie prostsza od Zeratula moim zdaniem)

Też najbardziej lubię supportów, zwłaszcza Uthera, którym gram najwięcej. Teraz jak go przerobili, jest jeszcze bardziej kozacki. Talent na 20, który mnie ożywia z ducha wymiata, a Dziękczynienie dzięki, któremu moge użyć 2x jakiejś zdolności znacznie podniosło jego możliwości leczenia. Talenty też ładnie poukładali. Ostatnio używam na siłę bańki nieśmiertelności i okazuje się, że jest lepsza niż dotąd sądziłem, choć Boska Nawałnica i tak jest najlepszą ultimą w grze.

@Iean A zerathul to nie protos ze starcrafta?(być może nie, bo w starcrafta się nigdy nie zagłębiałem), chodziło mi o niego nie o tassadara :D, zastanowię się nad ilidianem bo ta forma demona wygląda ciekawie.

@FieryAngel - wykańczanie niskich Hp przez całą grę zamiast czynna walka to taka taktyka tchórza i mięczaka, wiesz? Wiesz dlaczego jestem zdenerwowany? Bo niejednokrotnie zaliczyłem bezsensowną śmierć bo Pan Niewidzialny z mojej drużyny jednak zdecydował sobie stać i się przyglądać jak ginę, mimo że już sama jego obecność zaważyłaby na mojej wygranej...

@Iean A zerathul to nie protos ze starcrafta?(być może nie, bo w starcrafta się nigdy nie zagłębiałem), chodziło mi o niego nie o tassadara , zastanowię się nad ilidianem bo ta forma demona wygląda ciekawie.

I Zeratul i Tassadar to protosi ze StarCrafta :) Zeratul jest niewidzialnym zabójcą, a Tass jest wsparciem z najmocniejszą tarczą w grze.

PS. Czekam na Fenixa, najlepiej żeby siedział w Dragonie. Artanissa też dodadzą - będzie moc.

@FieryAngel - wykańczanie niskich Hp przez całą grę zamiast czynna walka to taka taktyka tchórza i mięczaka, wiesz? Wiesz dlaczego jestem zdenerwowany? Bo niejednokrotnie zaliczyłem bezsensowną śmierć bo Pan Niewidzialny z mojej drużyny jednak zdecydował sobie stać i się przyglądać jak ginę, mimo że już sama jego obecność zaważyłaby na mojej wygranej...

Mięczaka, np. Jaine można zabić nawet jak ma full HP, albo robi się to na dwa podejścia jeśli na raz się nie da. Nie koniecznie trzeba stać i patrzyć jak koledzy giną. Nova ma wabiki, żeby w razie wu odwrócić uwagę wroga od gościa, którego gonią, a Zeratul może rzucić spowalniający kolec i się ewakuować teleportem. No i oczywiście zawsze można zaatakować, żeby pomóc sojusznikowi w potrzebie. Wszystko zależy od sytuacji i umiejętności gracza.

Jednak nie do każdej walki należy wchodzić - szczególnie jako Nova - bo jak źle zaatakujesz, to już nie wyjdziesz stamtąd żywy.

Nie bierz moich, ani niczyich rad, tak dosłownie.

Ważne w mojej wypowiedzi było, to żeby nie wbijać do walki jako pierwszy, ani nawet drugi i nie atakować celów twardych jak wojownicy, czy inni twardzi zawodnicy typu Azmodan. A wielu nowych graczy na tych postaciach tak właśnie robi. Wróg nie powinien się też spodziewać ataku dlatego należy atakować z różnych pozycji, bo niewidzialni nie są niewidzialni dla dobrego gracza. I zawsze powinniśmy skupiać się na zabiciu niewidzialnego kolesia w przeciwnej drużynie, o ile taki jest, bo jak nie my jego, to on nas.

To tylko rady, nie przykazania. Dla mnie działają i to bardzo. Novą wygrałem 13 meczów z rzędu mając 0-2 śmierci w każdym, i zawsze największy dmg oraz ilością zabitych (bo niektórych ubijałem sam). Likwidacja odłączonych od drużyny mięczaków pomogła mojej drużynie nie raz, przez co mieli łatwiej zająć cel na mapie, bo wrogów było o jednego mniej. Chyba mam replaye, ale w gąszczu setek nie chce mi się ich szukać, bo to było jakiś czas temu, jak Nova była w rotacji.

edit.

Jeszcze jedno. Każdy w tej grze ma swoją rolę i inne zadania. Zadaniem Novy i Zeratula jest skuteczna likwidacja wrogich bohaterów - zwłaszcza rannych.

Jeśli wpakowałeś się w tarapaty, to sam się z nich musisz wypakować, bo te dwie postacie nie służą do takich rzeczy. Ja czasami stałem obok i patrzyłem jak koleś z mojej drużyny umierał i nie robiłem nic. Czemu? Bo gdybym zaatakował to nie dość, że on by zginął, to do tego jeszcze ja - czasami lepiej więc stać i nic nie robić. No i trzeba sobie zadać pytanie, czemu ten koleś był w ogóle w niebezpieczeństwie, bo większość takich przypadków, to po prostu brak umiejętności gracza i ustawianie się w złej pozycji.

Zgodnie z zasadą "pics or it didn't happen" wstawiam screenshoty, na których widać, że moje rady nie są takie złe i najwyraźniej działają B)

Nova (pierwszy z prawej jest zrobiony 5 min temu, cała reszta jest starsza)

3130063100_1427832789_thumb.jpg 9202756700_1427832791_thumb.jpg8275209900_1427832793_thumb.jpg

Zeratul

1993024700_1427833113_thumb.jpg

Niedawno zacząłem grać w HoTS`a. Kupiłem Valle, wbijem nią 7 lvl, ale już się trochę znudziła. Zamierzam kupić nową postać i tu pytanie do was: co polecacie? Nie ważne jaka rola w grze, ważne żeby była mocna w obecnej mecie. Z góry dzięki.