Powrót do świata mmorpg :D

Siemanko wszystkim.
Po dość dłuższej przerwie postanowiłem powrócić do wspaniałego świata mmorpg. Niestety nie wiem w co bym mógł zacząć grać ?? w nowy tytuł?? jakiś stary(ograny) tytuł??
Może na początku wymienię gierki, w której już grałem:
*Wow - całkowicie ten “król mmorpg” mi się nie spodobał, prawdopodobnie sam klimat gry był nie dla mnie i nie mam zamiaru dawać mu drugiej szansy.
*BDO - świetny system walki i piękny świat lecz wieczny grind nie leży w mojej naturze oraz brak instancji też jakoś mi się niepodoba.
*Tera - świetny system walki, klimat który pokochałem całym sercem, piękny otwarty świat. Zrezygnowałem ponieważ z jakiegoś powodu mi się znudziło, prawdopodobnie z powodu małej liczby graczy oraz prawie martwym pvp, które też było świetne.
*KurtzPel - po prostu to nie to.
*Vindictus - tylko instancje -- i po za tym nie ma ta gra do zaoferowania, w sumie system walki był ciekawy i dobry.
*Archeage - świetny klimat, piękny świat, strasznie rozbudowana gra, pvp <3 modzio, system walki mimo że target był dość dynamiczny, wiele możliwości od handlu morskiego po uprawę roli(grałem na prywatnym serwerze).
*Guild Wars 2 - jakoś nie dla mnie .
*ESO - nie moje klimaty i ten system walki.
*Skyforge - pograłem może z tydzień i odpuściłem nie pamiętam dlaczego.
*Metin 2 - bo to metin xdddd.
*Blade & Soul - ciekawy system walki oraz świat
*Phantasy Star Online 2 - świetna gierka mimo zamkniętego świata.
Inne mmorpg, w które grałem lecz nie będę już ich opisywał:
*Rift, Mu, Lineage, DFO, Star Wars: The Old Republic, Aion, Neverwinter, WildStar, Nostale.
Gra której poszukuję ma zawierać:
*otwarty świat
*ciekawe pvp i pve
*rozbudowany crafting
*ciekawy świat, w którym coś się dzieje różnego rodzaju bitwy między frakcjami itp.
*częste eventy organizowane przez wydawców
*ciekawy system walki nie musi być taki jak w bdo/tera
*żebym nie musiał wydawać dużo kasy żeby coś osiągnąć
Troszkę zastanawiałem się nad ff14, lecz sam nie wiem oraz nad powrotem do Archeage lecz tym razem na oficjalnym serwerze, lecz słyszałem wiele rzeczy o nim -
-. Proszę podawać również inne tytuły oraz krótki opis do nich dla czego warto w nie zagrać :smiley:
Z góry dziękuje za pomoc.

FF14 ma dobre pve za to słabe pvp, pobierz i przetestuj sobie, do 30 jest chba za free.

Też czegoś szukam. Od zamknięcia Devilian, jakieś półtora roku temu w nic nie grałem. Ciągle coś pobieram i sprawdzam, ale dupa. Jak coś znajdziesz ciekawego i będziesz potrzebował kompana, to daj znać :wink: Od 2008 roku gram w Cabala i Dekarona więc Grind nie jest obcy, a zazwyczaj grałem solo w MMORPGi. No i przestałem sam grać w BDO ze względu na brak progresu i End Game bez sensownego końca. Ostatnio pobrałem Tere, wszedł spory dodatek, może się skusisz. A co do innych gier… hmmmm raczej teraz nic ciekawego nie ma i w tym problem.

Co do tery posiadam ubraną postać na serwerze Killian jakby co :smiley: oraz posiadam co nieco wiedzy na temat gry.

Pozwolę sobie skopiować moją wypowiedź z poprzedniego tematu którą dodałem tam dosłownie kilka minut temu. Temat dotyczy bardziej gier stricte PvP, ale może znajdziesz tam też coś dla siebie ^^

https://forum.mmorpg.org.pl/t/mmorpg-z-open-world-pvp/118201/36

1lajk

Ja wlasnie neverwinter pobieram. Gralem w to kiedys i pamietam ze fajnie bylo, poza pvp ktore ssalo :d A przestalem grac bo sie gildia posypala :frowning:

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że jesteś wypalony grami typu mmorpg czyli wow, ff czy archeage.
Miałem to samo, odnalazłem się w survival ach.
Spróbuj survivali, najlepiej ze znajomymi.
Ja zacząłem od Arka, skończyłem na Conan exiles. Spróbuj tych gier na steam ale najoeiej s kimś. Jak nie przekroczyć 2h to mkzeszz grę zwrócić.
Najmniej hardcorowy survival dający przyjemność online to Conan exiles, najbardziej hardcorowy to Ark lub jego niedoszły klony atlas. Wybieraj :wink:

Jeśli szukasz gry z Twoimi wymaganiami, zapoznaj się z Albion Online. Bardzo rozwinięty crafting, masowe bitwy PvP, ekonomia budowana przez graczy. W tej grze na każdym rogu czai się gracz który chce odebrać Ci twój gear (tak, jest tracenie przedmiotów przy śmierci). Premium kupisz po pierwszym tygodniu gry za walutę IG.

Tez zaproponuje Albion Online. Nie spelnia moze idealnie twoich wymagan (swoja droga nic ich prawdopodobnie obecnie nie jest w stanie spelnic:p) ale skoro nie grales powinienes sprawdzic. FF tez powinienes obczaic. Albion jest f2p, FF ma trial wiec nic cie to kosztowac nie bedzie.

Ja tam polece Albiona jezeli pvp
a jak pve to dungeons and dragons online lepszego nie ma

1lajk