Problem z kablem DVI-D

Witam. Posiadam moniotor BENQ XL2411Z. W nim są wejścia DVI-D oraz HDMI. Wczoraj dokonałem zakupu karty RTX 2070 i zauważyłem, że nie posiada ona wejścia wyżej wymienionego, tylko 3x Display Port oraz 1x HDMI. Kupiłem adapter z firmy Unitek umożliwiający mi podpięcie monitora z DVI-D do gniazda Display port, jednak po ustawieniu 120Hz monitor ukazuje coś w rodzaju pixeli oraz napis w prawym dolnym rogu ekranu abym podpiął kabel DVI-D gdyż ten nie jest poprawny. Tu pojawia się pytanie czy jest kabel dual-link z wejściem DVI-D do Display port, który obsłuży 120hz bez problemu? Proszę o pomoc i z góry dziękuję! :slight_smile:

Skoro jest problem to nie lepiej przepiąć się na HDMI? Pytam z ciekawości.

Przecież z tego co czytam monitor ma wejście DisplayPort. Więc albo masz inny monitor albo zle sprawdziles. Tak czy siak jak ma wejście HDMI skorzystaj z niego. Starsze wejścia obstawiam nie generują obrazu w zakresie większym niż 75Hz.

Edit: dobra teraz czytam że nie ma. Dziwne na jednej stronie piszę że jest na innej że nie :P. Tak czy siak tylko przez HDMI osiągniesz max odświeżania generowanego przez monitor.

Z tego co wiem, HDMI ma tylko 60Hz odświeżania. przez dvi osiągniesz 144hz

Dzięki za info :fist_right:

@Astoz ma rację, powalilo mi się. Z tym że DVI to chyba max 120Hz. Ogolnie to masz teraz problem. Bo karta ma wejścia DP i HDMI. Więc jak juz to przejściówka DP na DVI.

HDMI nie ogarnia niczego

https://www.komputronik.pl/category/16650/adaptery-displayport-dvi.html potrzebujesz czegoś takiego.
Albo 1 pozycja jako kabel, albo 2 pozycja jako adapter.

Lepiej zrobisz sprzedając monitor a kupując nowy z DP i obsługą Free Sync (model współpracujący z G-sync).

1lajk

Znalazłem rozwiązanie. Adapter z firmy DELL BizLink rozwiązał problem. Dziękuję za porady, a monitor póki co będzie mi służył jeszcze przez jakiś czas. :slight_smile:
Temat do zamknięcia.