Prośba o porady

1. Radzilbym zaczac od 4 serii po 12 powtorzen zeby przygotowac stawy do wysilku a pozniej zmieniac ilosc powtorzen i serii dostosowujac je do siebie. Najlepiej znajdz sobie jakis program treningowy na internecie i cwicz male partie z duzymi w jeden dzien np; klata triceps,plecy biceps, barki nogi.



2. Iloscia kalorii,bialka,tluszczow,weglowodanow. W kazdym raziem mozesz napisac np na sfd i ktos ci diete ulozy lub skorzystac z jakiejs.



3. Nie masz po co brac odzywek na poczatku bo i tak ich nie wykorzystasz, ja zaczolem brac jakiekolwiek suple po 6 miesiacach treningu.



4. W sumie napisalem w pierwszym punkcie :P.



5. Odpoczywaj,duzo spij, nie trenuj codziennie do upadlego a raczej rob to z glowa, wyrzuc z diety fastfoody i ogranicz slodycze. W kazdym razie sam mam 16 lat i cwicze juz od ponad roku i wydaje mi sie, ze jest to najlepszy czas zeby zaczac cos ze soba robic :).

@umbra

jak sie nauczysz czytac a nie tylko pisac glupoty to wyczytasz w poscie autora ze chce nabrac masy miesniowej

Mam 16 lat , nie jestem gruby ale chciałbym być umięśniony i mam parę pytań :

Nie to co mi sie wydaje tylko to co jest dla niego jednym z dobrych roziwazan. Twoja wiedze o dietetyce i cwiczeniach potwierdzona papierami zostaw dla siebie. Pokaz mi gdziekolwiek swoje efekty prac "naukowych" a ja chetnie pochwale sie swoimi dodam, ze nie mam papierow zadnych. Jestem jak to napisales sebixem z podworka, ktory interesuje sie tym co lubi- sportem. Wytrenowalem w swoim zyciu wiele osob, ba! nie wzialem za to zlotowki. Nawet dosalem podziekowanie za pomoc mistrza Polski Pawla Jablonskiego. Uwazam ze to wiecej niz Twoje papiery (bez obrazy) ale teorie mam w glebokim powazaniu. Jak udowodnisz cokolwiek to zaczniemy debate tymczasem zakonczylem z Toba wroc do sprawdzania najswiezszych informacji w dziedzinie sportu, poczytaj i moze bedzie sens jakiejkolwiek rozmowy.

Jak kolega wyzej napisal rob mase 3 serie na poczatek 12-10-8 powtorzen

@Drazler cieszę się, że chcesz mnie skłonić do nauki czytania mając sam z tym problem. Prosiłem Cie w poprzednim poście o konkretne uargumentowanie proponowanego treningu. Nigdzie też nie nazywałem Cie sebixem, ani też nie śledzę twoich osiągnięć. Jedyne czego oczekiwałem to, sensowne wyjaśnienie, którego wciąż mi nie udzieliłeś.

Po prostu peklem. Muszę coś napisać, zanim chłopaka skrzywdzicie. Drazler już po Twoim ostatnim poście mogę powiedzieć, że piszesz to co Ci się wydaje, nic nie jest poparte logicznym rozumowaniem. Skoro się tak znacie, to wytlumaczcie mi oraz autorowi dlaczego proponujecie mu trening kulturystyczny. Tylko proszę o konkrety, bez odchodzenia od zadanego pytania.
@Drazler cieszę się, że chcesz mnie skłonić do nauki czytania mając sam z tym problem. Prosiłem Cie w poprzednim poście o konkretne uargumentowanie proponowanego treningu. Nigdzie też nie nazywałem Cie sebixem, ani też nie śledzę twoich osiągnięć. Jedyne czego oczekiwałem to, sensowne wyjaśnienie, którego wciąż mi nie udzieliłeś.

To może sam napiszesz jakąś opinię? A no tak, zapomniałem ,że jeżeli autor ci nie zapłaci to mu nie pomożesz, bo nie masz za dużo czasu, a jednak na posty regularnie odpowiadać potrafisz.

Czemu proponuję trening kulturystyczny? Bo kulturystyka to body building, czyli budowanie sylwetki, jakby autor napisał, że chce trenować dla siły, to bym postarał się pomóc w inny sposób, ale skoro chce rzeźbić swoją sylwetkę to trening podchodzi wtedy pod kulturystykę.

Może i kolegi bezpośrednio nie nazwałeś sebixem, ale napisałeś iż na sfd wszyscy użytkownicy to sebixy.

Zamiast czepiać się każdego jednego słowa możesz też napisać co jest źle i to skorygować, bo głównie przez ciebie nie panuje tutaj za miła atmosfera. Więc albo zacznij się wypowiadać jak człowiek, a jeżeli nie masz chęci pomocy, tylko chcesz dopiec każdemu to może łatwiejszym rozwiązaniem będzie dla ciebie opuszczenie tego tematu.

@up

popieram

@umbra

jestem uzytkownikiem sfd czyli sebixem jak to nazwales ludzi, ktorzy sie tam wypowiadaja. Gdybys mial jakiekolwiek pojecie i bylbys w temacie zrozumialbys, ze sfd to miejsce gdzie wypowiada sie wielu znanych sportowcow jaki i trenerow czy dietetykow.

Nie bez powodu forum zamienilo sie w sklep z wlasnymi produktami, ktore kupuja ludzie na calym swiecie.

Sebixy cos osiagnely a Tobie zal dupe sciska ze ludzie oferuja pomoc za darmo i chcesz komus dopiec? Za waski jestes.

Poprosiles zebym zargumentowal dlaczego polecam mu taki trening to odp. Jesli masz problem z czytaniem to nic nie poradze z grzecznosci podpowiem ze sa szkoly wieczorowe, na ktorych mozna sie nauczyc.

Ponadto uprzedzam moderatora umbra o regulaminie, ktory dotyczy wszystkich!

Witam

Mam 16 lat , nie jestem gruby ale chciałbym być umięśniony i mam parę pytań :

1. Zamierzam chodzić na siłownie od stycznia ( ćwiczę w domu co 1 - 2 dni pompki,brzuszki,hantelka ) , i mam pytania od jakich ćwiczeń zacząć jak się wdrożyć takie wprowadzenie.

2. Dieta czym się kierować w czasie układanie jej, wszelkie rzeczy które powinienem wiedzieć,

3. Co sądzicie o białku w proszku na dodatek w moim wieku ( słyszałem wiele opinii proszę o zdanie kogoś naprawdę obeznanego w temacie )

4. Plan siłowni czyli ile w tygodniu może być 5x i codziennie ćwiczyć inne partie mięśni ?

5. Wszelkie informacje które mogą być przydatne

Mam kanał na youtube narazie są tam rzeczy związane z anime ( japońskie bajki), ale ten kanał całkowicie się zmieni będe robił takie filmy po siłowni , wrażenia , moja motywacja , postępy , pomiary w np . styczniu, lutym , marcu idt. dieta itp. nazwa kanału Thever Versatile ( nie zmieni się ona do ok. 22 grudnia wtedy mniej więcej zaczne nagrywać ), nie chcę od was suba ani nic takiego bo nie po to jest ten temat ale chciałbym że jeśli po 22 grudnia będziesz miał czas wejść na niego i zobaczyć czy robię dobrze ćwiczenia udzielić mi rad bo na początku będe robił filmiki ze wszelkimi pytaniami moim, moich znajomych i widzów ;)

Z góry dziękuję :D