Pytania nooba

Nie.
Podczas grania aren otrzymuje się Rank pointy (odpowiedzialne za zdobywanie nowych ranków na PvP) oraz nagrody z aktywnego reward tracka.

Dodatkowo za każdy mecz otrzymujemy 10-30 silvera za mecz (w zależności od tego czy była to arena czy hot-join, oraz czy wygraliśmy czy przegraliśmy).

Gram na blacktide może znacie jakąś gildię, która gra głównie spvp i ma otwarta rekrutacje?

skoro masz jeszcze mały lvl i szukasz rodaków to przenieś się na Gunnars Hold np, blacktide wszystko przegrywa.

Witam własnie rozpoczynam swoją przygodę z Guild Wars 2 i mam kilka pytań.

1) Jak najszybciej wylevelować swoją postać? (na razie expie poprzez eventy i odkrywanie mapy ale jestem ciekaw czy jest jakiś szybszy sposób.

2) Jak zbierać gear pvp? (Nie ukrywam, że zawsze preferowałem pvp i jestem ciekaw w jaki sposób mogę zebrać potrzebne przedmioty. Czy jest to tak jak w grze World of Warcraft, że będę robił jakieś battlegroundy i dostawał honor, który wymienie na przedmioty czy będe musiał farmić dungeony?)

3) O co chodzi z tym WvW i czy istnieje jakaś sensowna polska strona, która tłumaczy taktyki i mechanike tego systemu?

4) Jak wygląda kwestia balansu klas ( Wiadomo, że zawsze niektóre klasy są lepsze a mój wybór padł na thiefa ponieważ zawsze gram tego typu klasami. Wiem, że może ktoś napisać graj czym lubisz ale z doświadczenia wiem, że są takie klasy(spece), które się po prostu do pvp nie nadają)

5) Jak wyglądają profesje i czy dają jakieś bonusy (np blacksmithing +20 do vitallity itp. )

6) Czy pvp jest ,,skilowe" (Najbardziej od tej gry odrzucała mnie uboga ilość umijętności. Zaledwie kilka takich skilli do ,,bicia" wypada kiepsko do tego czego doświadczyłem w wowie. Czy umiejętności w pvp mają tutaj duże znaczenie czy jednak przeważa gear. Jestem ciekaw czy jakiś dobry gracz jest w stanie zniszczyć kogoś w pvp kto ma bardzo dobre itemy.

7) Jakieś wskazówki/porady odnośnie gry? :)

Z góry dzięki za sensowne odpowiedzi