Pytania starego nooba

ok pol roku temu engi i elek dostali swap broni poza walka :] Dlatego poza walka zeby to bylo cos bardziej kosmetycznego niz realnie mialo sluzyc w walce.

A wracajac do samego gw2 polecam w ogole zaczac gre od ustawienia opcji gry bo te moga sporo zmienic

A tu info nawet o swapie:
https://massivelyop.com/2019/12/02/tomorrows-guild-wars-2-balance-update-grants-weapon-swap-to-elementalists-and-engineers/

Ja już sobie ustawiłem pod siebie, ale jednej opcji nie rozumiem, bo albo jest tak że podnoszę “loot” osobno dla każdego pokonanego przeciwnika z okienkiem. Albo jak podnoszę zbiorowo, to od razu bez okienka (czyli “autoloot”).
Da się ustawić tak żeby był zbiorowy ale z okienkiem?

Raczej nie ma takiego czegos ale moge sie mylic gdyz ja korzystam z autolootu+autopickup i z tego co widze nie ma mozliwosci zrobic tj piszesz…ale mozge zawsze sie mylic :]

Skoro zastrzegłem sobie że pytania będą noobowskie, to spróbuję to wykorzystać.

  1. Czy są jakieś sensowne i profesjonalne ADDONY do GW 2?
  2. A jeśli nie ma to czy da się zmienić rozmiar i czcionkę interfejsu? Bo gram w rozdzielczości 4K i interfejs mam za mały.
  3. Czy do niektórych punktów widokowych nie potrzeba czasami latającego mounta?
    A teraz polecę po całości:
  4. Mniej więcej na środku krainy Kessex Hills jest taka wyspa skalista i na niej “interesujący punkt” do odkrycia. No ale biegam tam i nic nie odkrywam, czyżby zatem był pod ziemią? :thinking: ale szukałem dookoła jaskini pod wodą i nie znalazłem… :face_with_monocle:

edit//
Napisałem “mody” zamiast “addony” ale już poprawiłem. :wink:

  1. Do podstawki nie potrzebujesz żadnego mount bo jak by to wyglądało że po dodatku można tylko zrobić.
    Do mapy HoT potrzebujesz glidiera czy tam ulepszonego jakimiś skilla go dokładnie nie pamiętam.
    W razie głębokiego zdenerwowania brakiem punktu youtube pokaże jak zdobyć.
  2. Jeżeli chodzi ci o ten kwadrat to no jest pod wyspą do niego trzeba znaleść wejście i tam popłynąć.

Po kilku dniach grania podjąłem decyzje że kupię dodatek do Guild Wars 2.
Rozrzut cenowy u poszczególnych dostawców dość spory.
Polecacie jakiegoś sprzedawce? Może “cdkeys.com”? :thinking:
Kurczę, niepotrzebnie zapytałem, a jak ktoś kto mnie tutaj nie lubi, poleci mi sprzedawcę-oszukistę? :face_with_raised_eyebrow:

Ja osobiście kupuje klucze z Eneba do tej pory nie miałem żadnego problemu. Ilość zakupionych gier pewnie będzie oscylowała w granicach 30. Serwis jest chyba dostępny od 2018 roku.

@BloodyReaper
Dorzuciłem te kilkanaście złoty za wersję deluxe, to raptem kilka butelek coca-coli.

@Majki83
Możesz mi powiedzieć jak sprawdzać kiedy już można robić te cotygodniowe farmienie kluczy przez nową postać na 10 levelu?
Bo ja lubię zaczynać od początku, a te klucze pewnie się przydadzą.

No niestety ale oszukali mnie, kupiłem klucz na tej stronie eneba za 65 złoty i klucz nie działa, napisałem do supportu, jeszcze nie odpowiedzieli (ale czarno to widzę)

Dwa dni temu Zenimax okradł mnie z 50 złotych.
Formalnie to była moja wina, bo jak sobie kupiłem ESO+ na miesiąc to nie zauważyłem że “małym druczkiem” było ustawione autoodnawianie subskrypcji, więc formalnie to jest moja wina.
Ale moralnie czuję się oszukany, ponieważ zabrali mi pieniądze za coś czego nie chciałem (nie zamierzałem przedłużać ESO+ na razie, robiąc przerwę na Guild Wars 2)

Także możecie się śmiać ze starego dziada że właśnie stracił 115 zł, może komuś to poprawi humor.

Ciężko mi powiedzieć czemu klucz nie działa ja nigdy nie miałem problemu a sprawdzałeś jak kupowałeś gdzie jest dostępny i przez jaką platformę się go wprowadza. Aż się człowiekowi głupio zrobiło że polecił stronę a nie działa.

Najpierw kupiłem jeden klucz (też do wersji deluxe) na tej stronie Eneba i zadziałał. Ale potrzebowałem drugiego klucza dla kumpla, więc kupiłem drugi, też na Eneba i też deluxe i niestety ten drugi nie działa.
Support już odpisał, chcą ode mnie “skriny” a których mam im pokazać jak próbuje aktywować klucz. Ale po pierwsze, nie mam już dostępu do tego klucza ponieważ kupiłem go zanim założyłem konto na Eneba - więc nie mam go w bibliotece na koncie Eneba. Odpisałem im… ale na 99% odpiszą że przykro im, nie mogą nic zrobić i że to moja wina…

Cóż… kolejna kasa w plecy, wczoraj okradł mnie Zenimax, dzisiaj Eneba…
Poczekajcie jeszcze trochę, to niedługo wam napiszę o tym jak mnie zrobili metodą “na wnuczka”. Ludzie robią kariery, a życie jest piękne.

Eneba podobnie jak G2a to loteria, ja odpukać nigdzie nie miałam problemu, ale kupowałam i tu i tu raptem kilka gier. I co ciekawe to właśnie na Eneba też mojego znajomego oscamowali na klucz do GW2 PoF :stuck_out_tongue: Ale mu pieniądze zwrócili po bodajże 3 dniach.

Reset serwerow jest w poniedzialek jak dobrze pamietam o 9 lub 10. Wtedy mozna zrobic klucz nowa postacia (masz na to tydzien).
Najlepszym sposobem jest np granie pvp i tam z reward trackow leca tome of knowledge ktore daja Ci zwiekszenie poziomu postaci o 1 lvl.
Najszybsza droga to rasa human i w kreatorze postaci tam gdzie sie kreuje np pocgodzenie itd to wybierac srodkowe obrazki.
Tu masz pelny guide:

@Hasira
No support przestał odpisywać, więc sprawa jest już raczej beznadziejna.
Głównie chyba dlatego że jak kupowałem ten klucz - to nie miałem konta na Eneba i po wygenerowaniu klucza, skopiowaniu i sprawdzeniu że nie działa - ZAPOMNIAŁEM go zapisać. :roll_eyes: (tak wiem, to moja wina, jestem idiotą)
No a support teraz chce żebym im przesłał “skriny” jak próbuję ten klucz aktywować, więc odpisałem wczoraj że nie mogę bo nie zapisałem klucza. Już nie odpisali - więc sprawa raczej beznadziejna.

Chyba że ktoś ma podobne doświadczenia i mógłby coś doradzić.

@Majki83
Dzięki za wyjaśnienia, chętnie będę farmił te klucze, dlatego że lubię grind i farmę, jestem alToholikiem (podkreśliłem kluczową literę, żeby nie było nieporozumień :slight_smile: ) i lubię zaczynać grę od początku, więc to będzie przyjemność.
Natomiast jeśli chodzi o różnego rodzaju przyśpieszacze, to uważam że teraz w grach i tak za szybko się wszystko zdobywa (GW 2 niestety też na to cierpi). Dlatego wolę spokojnie grać, powoli delektując się grą i farmiąc różne rzeczy w swoim tempie.

Chciałbym się wszystkim pochwalić że napisałem do supportu TESO wyjaśniania w sprawie automatycznego odnawiania subskrypcji ESO+ i zwrócili mi pieniądze. :slight_smile:
Więc nie jestem jeszcze taki beznadziejny, jedną sprawę przynajmniej załatwiłem.

Teraz jeszcze poczekam do jutra czy coś odpiszą w sprawie klucza do Guild Wars 2. Co ciekawe, początkowo wydawało mi się że kwestia zwrotu kasy za ESO+ jest beznadziejna a sprawa klucza do GW2 wydawała mi się do załatwienia.
Wychodzi na to że jednak jest odwrotnie.

Z gw2 moze byc taki problem ze oni na stronie podaja miejsca zaufane gdzie rekomenduja zakup kluczy poza oczywiscie oficjalnym zrodlem.
Co do altow mam podobnie… Obecnie w gw2 mam 10 ppstaci i juz 2 kolejne wolne sloty czekaja :wink: poza tym w gw2 kazda klasa jest ciekawa a elitarne specki to poteguja dlatego musialem miec kazda klase minimum raz :wink:

@Majki83
Skoro już jesteś i odniosłeś się do kwestii altoholizmu…
Jak wygląda w GW 2 kwestia progresu poszczególnych altów. Co jest wspólne a co trzeba osobno każdym robić?
Wiadomo że poziom jest osobno, ale zauważyłem że pieniądze i inne currency + chyba achievmenty są wspólne.
Więc oprócz poziomu, sprzętu i eksploracji mapy, co jeszcze jest osobno?

Wcale sprzet nie jest osobno - kazdy item mozna bezproblemowo przerzucać miedzy postaciami.
Robiac nowa postac co musimy:
*Wbic lvl (dlatego polecalem granie pvp//wvw bo tam leci sporo tome of knowledge)
Jezeli wbijemy lvl 80 to z automatu dostajemy tyle punktow aby rozwinac wszystkie traity oprocz elitarnych specek - ale tutaj tip - o ile na mapach central tyrii 1 hero challange to 1 pkt o tyle na mapach dodatkow 1 heroe challange to juz 10 pkt

*zrobic story i odslonic mapy (jezeli kogos to interesuje oczywiscie ale nie jest to wymagane bo do kazdego contentu mamy dostep wychodzac z lokacji startowej). Poza tym dostep do map od lws 3 do sagi (jezeli konto ma do nich dostep) mozemy realizowac w dwojaki sposob - albo w zakladce story journal aktywowac konkretny quest rozpoczynajacy dany epizod lws albo mainem kupic na mapie danego epizodu lws specjalna ksiazke teleportacyjna na ta mape i dac ja altowi…

*tj wspomnialem o gearze mozna go smialo przerzucac miedzy postaciamy POD WARUNKIEM ze postac uzywa takiego samego rodzaju pancerza (heavy armor/medium armor/light armor) i moze uzywac takiej samej broni. Jest tylko garstka itemow przypisanych do postaci (kolejny tip jezeli masdzy wyglad armora z tzw cultural armora np ludzi to nie zalozysz go na kogos innego kto nie jest czlowiekiem …ale wystarczy zmienic mu wyglad na nie-cultural armor i jest git)

*Crafting - kazda postac bazowo moze miec aktywne 2 rodzaje craftingu (crafting leveluje sie do poz 500) - mozna miec wiecej na postaci ale to nie ma sensu bo sie kupuje za gemy lub mozna przypisac inny aktywny crafting (poprzedni nie straci poziomu ale bedzie nieaktywny). Dlatego po prostu warto przemyslec jakie dziedziny craftu beda przydatne dla naszej glownej klasy i np na niej je rozwinac a na alcie rozwijac dwie inne itd itd Przydatne dziedziny craftu np dla wariora/guardiana i revenanta ktore sa heavy armor klasami rozwija sie armorsmith i weaponsmith jako glowne crafty dla tych klas.

Czyli reasumujac co musisz robiac nowa postac: Wbic lvl i zdobyc gear jezeli jest to klasa uzywajaca innego rodzaju armora niz main…

Jeśli nie usuwasz mail od razu po przeczytaniu to widomość z kluczem od gry powinna tam być.

@BloodyReaper
Przysłali mi jeszcze raz ten niedziałający klucz, zrobiłem “skriny” i wysłałem im, ale na razie milczą.

@Majki83
Te “tome od knowledge” są przydatne tylko do wbicia 80 poziomu?
Czy przyszłoroczny dodatek “End of Dragons” - brzmi jak ostatni dodatek :frowning:
przewiduje nowe specjalizacje dla klas? Czy nic o tym nie wiadomo?
(miały być noobowskie pytania, więc skrzętnie korzystam) :crazy_face: