Pytanie do fanów

Proszę o naświetlenie mi - “z grubsza”, jak wygląda oferta tzw. Item Shopu w grze. Otarło mi się o oczy, że p2w w grze nie uświadczysz, jednak, z doświadczenia wiem, że w każdej grze trafi sie jakaś “kontrowersja” w IS. Mimo, że sięgnięcie do portfela po “dobry produkt” mnie nie boli, to jednak lubię mieć “klarowność sytuacji”. Pozdrawiam i - być może - do zobaczenia w grze :slight_smile:

z doświadczenia wiem, że w każdej grze trafi sie jakaś “kontrowersja” w IS
no nie w grach z abonamentem, w FF XIV w IS masz jedynie mounty/pety/outfity, zresztą wejdz na sklep FF XIV i sam zobacz co masz w IS
Nie ma tam gearu za hajst czy dodatkowych statystyk do postaci, to nie gra F2P

“nie w grach z abonamentem”, z tym stwierdzeniem bym się nie rozpędzała… :wink: Dziękuję za odpowiedz i za radę odnośnie samodzielnego sprawdzenia IS, jednak wolę z tym poczekać, zanim nabiorę przekonania do gry (początek odrzuca strasznie), dlatego, nie chcąc się zniechęcić, proszę o opinie FANÓW. Edit: może okazać się, że będę szukać dziury w całym :wink:

Jak grałem w FF to nie znalazłem nic co by chociaż trochę ocierało się o P2W w IS ale skoro przytaczasz słowa “…“nie w grach z abonamentem”, z tym stwierdzeniem bym się nie rozpędzała…” to wskaż grę w której pomimo abonamentu pojawił się system P2W bo słowa wskazują na to, że chociaż jedną taką spotkałaś.

Nie ma nic p2w. Mowi ci to gracz z 3.5k godzin w Finalu.

Zgadzam się z przedmówcami. W tej grze nie ma P2W.

Sklep moim zdaniem jest wręcz biedny jeśli chodzi np. o mounty. Zakupić możesz m.in. skórki do wyglądu postaci, mounta, boost w fabule, boost do poziomu dla określonej klasy postaci, jeżeli nie chce Ci się jej expić, utwory muzyczne do odpalania w “gramofonie - orchestrion”, miniony, emotki i kilka innych rzeczy. Gra nie jest w żadnej mierze P2W. Większość fajnych itemków można zdobyć po prostu grając. Dodatkowo dzięki temu, że abonamentu nie kupisz za gold w grze (patrz np. WoW) tylko za realne $, społeczność jest znacznie bardziej dojrzała i przyjazna, a trolli nie uświadczysz za często.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pora pogrzebać w kieszeni i do zobaczenia w grze.

@Hawwa
Jedyne p2w w tej grze to dodatkowi retainerzy, w ramach abonamentu dostajesz takich 2, za kolejne trzeba płacić co miesiąc 2$ za jednego, gdzie maksymalna dodatkowa ilość to 6 (czyli maksymalnie można mieć ich 8). Są to takie npcty które służą Tobie jako stash, dodatkowe miejsca na makretplace jak i można je wysyłać na misję, żeby zbierały jakieś przedmioty. Co prawda nie jest to wielkie p2w ale lepiej wiedzieć o takich rzeczach. Też uprzedzę pytanie, w FFXIV masz bardzo dużo miejsca w bazowym inventory jak i jest osobne inventory na bronie i zbroje więc o ile nie jesteś hardcorowym crafterem, to nie będziesz potrzebował dodatkowych retainerów.
Mam nadzieję, że ta jedna duperela Cię nie zniechęci i zobaczymy się w grze :smile:

Przepraszam, że nie w temacie ale gdzie spotka się więcej polaków: na Moogle czy na Phoenixie?

Zdecydowanie na moogle gra więcej polaków, ale szczerze na mooglu nie ma gildii która mógłbym polecić.

Więc lepiej grać samemu czy dołączyć do jakiejś anglojęzycznej gildii, bo u mnie to troszkę słabo jeżeli chodzi o język angielski.

Większość ludzi komunikuje się bardzo podstawowym angielskim. Myślę, że nie będzie problemu :slight_smile:

Masz rację, lepiej wiedzieć, niż się zdziwić :wink:
Bardziej niż ta, jak ja nazwałeś “duperela”, zniechęca mnie to ciagłe bieganie w miastach za questami (tym bardziej, że moja orientacja w terenie jest naprawdę żałosna), ale mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej. Dziękuję za tę drobna uwagę o retainerach i do zobaczenia

Do pomocy masz dobrą mapę i kompas z celem misji więc nie będzie problemu, a fabuła jest naprawdę zacna.