Pytanie do fanów


#1

Proszę o naświetlenie mi - “z grubsza”, jak wygląda oferta tzw. Item Shopu w grze. Otarło mi się o oczy, że p2w w grze nie uświadczysz, jednak, z doświadczenia wiem, że w każdej grze trafi sie jakaś “kontrowersja” w IS. Mimo, że sięgnięcie do portfela po “dobry produkt” mnie nie boli, to jednak lubię mieć “klarowność sytuacji”. Pozdrawiam i - być może - do zobaczenia w grze :slight_smile:


#2

z doświadczenia wiem, że w każdej grze trafi sie jakaś “kontrowersja” w IS
no nie w grach z abonamentem, w FF XIV w IS masz jedynie mounty/pety/outfity, zresztą wejdz na sklep FF XIV i sam zobacz co masz w IS
Nie ma tam gearu za hajst czy dodatkowych statystyk do postaci, to nie gra F2P


#3

“nie w grach z abonamentem”, z tym stwierdzeniem bym się nie rozpędzała… :wink: Dziękuję za odpowiedz i za radę odnośnie samodzielnego sprawdzenia IS, jednak wolę z tym poczekać, zanim nabiorę przekonania do gry (początek odrzuca strasznie), dlatego, nie chcąc się zniechęcić, proszę o opinie FANÓW. Edit: może okazać się, że będę szukać dziury w całym :wink:


#4

Jak grałem w FF to nie znalazłem nic co by chociaż trochę ocierało się o P2W w IS ale skoro przytaczasz słowa “…“nie w grach z abonamentem”, z tym stwierdzeniem bym się nie rozpędzała…” to wskaż grę w której pomimo abonamentu pojawił się system P2W bo słowa wskazują na to, że chociaż jedną taką spotkałaś.


#5

Nie ma nic p2w. Mowi ci to gracz z 3.5k godzin w Finalu.


#6

Zgadzam się z przedmówcami. W tej grze nie ma P2W.


#7

Sklep moim zdaniem jest wręcz biedny jeśli chodzi np. o mounty. Zakupić możesz m.in. skórki do wyglądu postaci, mounta, boost w fabule, boost do poziomu dla określonej klasy postaci, jeżeli nie chce Ci się jej expić, utwory muzyczne do odpalania w “gramofonie - orchestrion”, miniony, emotki i kilka innych rzeczy. Gra nie jest w żadnej mierze P2W. Większość fajnych itemków można zdobyć po prostu grając. Dodatkowo dzięki temu, że abonamentu nie kupisz za gold w grze (patrz np. WoW) tylko za realne $, społeczność jest znacznie bardziej dojrzała i przyjazna, a trolli nie uświadczysz za często.


#8

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pora pogrzebać w kieszeni i do zobaczenia w grze.


#9

@Hawwa
Jedyne p2w w tej grze to dodatkowi retainerzy, w ramach abonamentu dostajesz takich 2, za kolejne trzeba płacić co miesiąc 2$ za jednego, gdzie maksymalna dodatkowa ilość to 6 (czyli maksymalnie można mieć ich 8). Są to takie npcty które służą Tobie jako stash, dodatkowe miejsca na makretplace jak i można je wysyłać na misję, żeby zbierały jakieś przedmioty. Co prawda nie jest to wielkie p2w ale lepiej wiedzieć o takich rzeczach. Też uprzedzę pytanie, w FFXIV masz bardzo dużo miejsca w bazowym inventory jak i jest osobne inventory na bronie i zbroje więc o ile nie jesteś hardcorowym crafterem, to nie będziesz potrzebował dodatkowych retainerów.
Mam nadzieję, że ta jedna duperela Cię nie zniechęci i zobaczymy się w grze :smile:


#10

Przepraszam, że nie w temacie ale gdzie spotka się więcej polaków: na Moogle czy na Phoenixie?


#11

Zdecydowanie na moogle gra więcej polaków, ale szczerze na mooglu nie ma gildii która mógłbym polecić.


#12

Więc lepiej grać samemu czy dołączyć do jakiejś anglojęzycznej gildii, bo u mnie to troszkę słabo jeżeli chodzi o język angielski.


#13

Większość ludzi komunikuje się bardzo podstawowym angielskim. Myślę, że nie będzie problemu :slight_smile:


#14

Masz rację, lepiej wiedzieć, niż się zdziwić :wink:
Bardziej niż ta, jak ja nazwałeś “duperela”, zniechęca mnie to ciagłe bieganie w miastach za questami (tym bardziej, że moja orientacja w terenie jest naprawdę żałosna), ale mam nadzieję, że z czasem będzie tylko lepiej. Dziękuję za tę drobna uwagę o retainerach i do zobaczenia


#15

Do pomocy masz dobrą mapę i kompas z celem misji więc nie będzie problemu, a fabuła jest naprawdę zacna.