Pytanko czy Opłaca się wracać?

Gra dla nowych jest zajebista, dla starych po prostu nie ma co robić. Jak ustawisz sobie ekonomie i pozdobywasz wiedzę to tak naprawdę zostaje Ci grindowanie jeśli to lubisz lub life skille, bo tak jak tu w/w osoby pisały topki nie dogonisz jeśli chodzi o PVP. Tzn 600 gs jest łatwo zrobić w ciągu 3-4 miesięcy na nowym końcie jeśli wiesz co robić, ale jeśli chodzi o ogranie postaci no i poziom caphrasów w sprzęcie robi różnicę w PVP. Ja grałem na 4 kontach tzn wracałem 4 razy do gry i gra już kompletnie mi się znudziła. Powiem Ci tylko jedną rzecz, jeśli chcesz grać w BDO, to kup sobie tylko value packa i namiot reszta jest nieporzebna. Nie potrzebujesz petów, strojów, wagi i innego badziewia, bo najlepiej zarabiasz na markecie. Reszta jest dla zabawy. Szkoda tylko, że ludzie płaczą o p2w, a mózgu do pomocy brak.

Jeżeli nie doszedłeś do endgame w tej grze to warto natomiast jeżeli masz to już za sobą to osobiście odradzam, polityka wydawców jest rakiem dla tej gry rozdawnictwo itemów dla nowych graczy aby szybciej trafili na ścianę grindu 24/7 lub wydawania $$$ powoduje że nawet jeżeli chcesz grać spokojnie bez ładowania w tą grę kupy hajsu twój progres staje się pozbawiony jakiegokolwiek sensu (czemu? a no bo to co ty wyfarmisz casualowo po kilka godzin w tygodniu wszyscy dostaną za darmo w kolejnym evencie ) jest wiele lepszych tytułów dla osób lubiących grind jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na pw.

Ja w samym Lineage 2 mam spędzone kilkanaście lat i mówię że BDO jest P2W.

Zapomniałeś dodać że większość nowych “I PLAY FOR FUN” nie przestrzega zasad nie pisanych które jeszcze 2 lata temu były przestrzegane!
Wbijanie się komuś na spota i odrzucanie dueala bo teraz nie traci się nic jeśli gracz cię zabije. A kiedyś tak nie było bo inny gracz który został PKowany, tracił expa 1%, do tego rozdawnictwo for free bo przez swoją politykę wydajemy nową postać która jest op. Firma potraciła dużą ilość graczy!
Karma bombowanie na porządku dziennym też odstrasza starych graczy wbijają się tobie we dwójkę na spota i zabijają mobki w sumie to ty czyścisz salę na Aakman a typy we dwójkę kończą pierwszą grupkę, i nie zejdą tobie ze spota bo ciul oni też mają prawo tu bić. Taka osoba przechodzi na inny kanał i to samo nie wytrzymuje odpala się i nagle okazuje się że jest tyle na ujemnej karmie że odrabiać musiał by przez 6h dziennie przez tydzień czasu grindując. Oczywiście pojawiają się wybawcy czyli fałszywe psy i z którymi to niby byłeś w dobrych stosunkach, ale i tak oni cię ubijają żeby zyskać przewagę. Pisząc na global czacie że to przez takich jak ty gra traci graczy bo gnoją nowych.

@Ama napisał Ci wszystko.
Reszta to bełkot.
Więc sie zastanów czy wydajesz kasę i się bawisz pełną gębą, czy grasz na darmozjada bardzo powoli robiąc progres

Niech Admin przypnie to na samą górę, resztę postów trzeba usunąć i temat do zamknięcia.

Ty właśnie jesteś z tych co g… więdzą. I co to za tekst, że reszta postów do usunięcia. Cenzor się znalazł.

Wszystko ok i ze wszystkim się zgodze, prócz tego, że w tej grze zarobić silver jest banalnie łatwo bez p2w. Ja mając value packa zarobię w godzinę wiecej, niż Ty z ls, aegrisem i gearem 620+++ i 5 petami t4 siedzą na sycrai czy tam stars endzie. Więc nie trzeba za dużo wydawać na grę.

Z darmowych przez ostatnie pół roku były 2 albo 3 duszki, którymi możesz ulepszać każdego peta poza smokiem. Z różnych eventów z darmowych boxów można było wydropić jeża, marmota albo pingwina. Także spokojnie można 1-2 pety na T4 z 100% szansy wbić w ciągu roku. Chociaż nie widzę powodu nie zainwestować w grę która choćby teraz jest za free, choćby tych 150zł. Pierwsza bardziewna triple A produkcja tyle kosztuje.
Nic nie można kupić na MP z pearl itemow xD serio gówno wiesz o grze i to nie obraza a stwierdzenie faktu. W zeszłym tygodniu zakupiłem na luzie premium kisleev na sorce, preorder 2 dni tylko wisiał. Co do petów z mp kolejne XDDDDDD Desert fox z tego co widzę jest najczęściej wystawiany i był sprzedany choćby dziś o 15:13 tak samo dziś był marmot czy otter. Kilka innych które specjalnie dla ciebie sprawdziłem, były wystawiane w przeciagu ostatnich 3 dni.
Nie pociskaj o fanbojostwie, bo jedyne co chciałem udowodnić to twoje kłamstwo. Wnioskuję, że niewiele wiesz o grze i jesteś z grupy ludzi pokroju heheheehniek i ten hacośtamman, mało wiesz a udajesz znawcę.
O tej całej reszcie pierdół które na temat p2w pisałeś się nawet nie wypowiadam, bo szkoda mi czasu, do ciebie i tak to nie dotrze za żadne skarby. Dowodów na to że nie trzeba jakiś wyimaginowanych kwot inwestować i za 100zł można sobie wystarczająco życie ułatwić, a dalej to jest mniej jak cena fivy sprzedawanej co rok xD czy kwota 2-3 miesiecznego abonamentu w Wowie czy FF14.

W Wowa jak ktoś płaci abonament po opłaconym drugim miesiącu to zwyczajnie nie ogarnia gierki. Każdy kto chociaż trochę zakręci się za zarobkiem to już po pierwszym miesiącu będzie miał sporą część na Tokena. Ludzie już od dawna w większości abonamentu nie opłacają, bo farmienie golda to nie jest taki wielki problem jeżeli wiesz co gdzie i jak, nawet po starych instancjach i mountach przebieg gwarantuje sporą ilość :stuck_out_tongue:

Jest jeszcze więcej oczoj…ch skilli i nadal króluje IS. A poza tematem BDO mi się źle kojarzy - prócz gry jest to też skrót od “Baza Danych o Odpadach” tam to jest dopiero magia (NIE JEST TO GRA :D) pełno bugów zawiera i jest bardzo nieintuicyjne…

1lajk

Haha nie no następny znawca xD 300fps? Uświadom mnie skąd taki monitor masz do wyswietlania tylu fps-ów? Pewnie niebotyczne pieniądze musi kosztować monitor z odswieżaniem 300Hz xD oczywiście wiesz że monitor nie wyświetli wiwcej fps jak jego odświeżanie?
Jak ja uwielbiam takich hArDcoRoWycH gamerów co o sprzęcie/elektronice mają pojęcie jak świnia o niebie. Już do tego nie będę wyciągał tematu czasu reakcji/zadzialania bo widze kolega z tych speców gdzie spadek pinguno 1ms to dla ciebie kolosalna różnica i pewnie jeszcze jesteś w stanie to wyczuć… w przwciwieństwie do twojego oka czy układu nerwowego.
Pewnie tym sobie przegrane usprawiedliwiasz? “Un miał 300fps a ja tylko 144, a do tego wahania pingu na poziomie 2ms”.
Tak swoją drogą znajomy ma kompa drewno gdzie ledwo stałe 30-40 fps podczas walki wyciąga a monitor ma 60Hz i wiesz co regularnie bierze udział w siege gdzie w swojej gildii jest w topce pvp graczy. Z resztą na rbf jest w top 3 a jak był event pvp na arsha to w top 10 się załapał. Także pociskaj dalej te bajki o fps ach xD

Jesteś typowym przykładem kapusty z tego forum. Naucz się czytać i napisz co chociażby napisałem o podstawowych oufitach w mp (tak twój super outficik, jest noszony przez każdą sorce w grze). Resztę z "XDDD’ zostawiam bez komentarza, bo odjęło mi szare komórki. Serio, polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
P.S 285 ap 348 dp, grając głównie pvp - no mało się znam.

1lajk

Czy ty w ogóle grasz w tą grę, czy jednak trollujesz? Jakie topki? Topka w RBF? To są tam jakieś rankingi na koniec meczu? Gadka o układzie nerwowym, lmfao.

Typowy przykład fanboya i kapusty zarazem na tym forum.

To pewnie jeden z tych frajerów co przegra duela o spot i karma bombuje, i potem woła tego swojego kolegę lub kolegów.

Nie ma co dalej drążyć tematu. Gra dobra dla nowych graczy. Dla starych takich jak ja to już przeszłość. Ograna w każdy mozliwy sposob (prócz barteru, bo to nudne).

nie warto, sądzę że pomogłem pozbyć się z twojej głowy tego głupiego pomysłu jakim jest granie w tego Crapa.

Prawda jest taka, że aby grać komfortowo to należy te 400zł w IS’a wrzucić (szczególnie na początku gry gdzie dostaje się fajne kupony z przecenami). Grając systematycznie to te 400zł powinno wystarczyć “na całą grę”. Problemem może jedynie być waga, którą zakupuje się do każdej postaci z osobna - więc warto zastanowić się kilka razy czy dana klasa jest “tą jedyną”.
Kolejna rzecz to pety - dostaje się ich za darmo dość sporo lecz jak wiadomo to każdy dąży do Tieru 4. Komplet T4 z petów darmowych jest nie realny ( chyba, że ktoś będzie grał kilka lat). Z marketu można pety zakupić ale to RNG - jeden kupi dwa pety w ciągu jednego dnia a drugi nie kupi nic przez dwa miesiące. Wysokość tieru i jego przydatność to zwykła parabola tj. na samym początku gry 5 petów T1 w zupełności wystarcza. Wyższe AP to lepsze spoty a co za tym idzie więcej mobów się mieli, więcej trashu leci więc im wyższy tier peta tym krótszy jego czas na podniesienie co przekłada się na ilość śmieci per godzina.Tutaj najlepszą opcją jest komplet petów T4 - chociaż przy “za wysokim” AP i tak te pety nie dadzą rady zebrać wszystkiego. Kolejny punkt w paraboli to end game - na większości spotów pety tier 2/3 w zupełności wystarczają ponieważ moby nie padają jak zwykłe fogany więc na spokojnie nadążają podnosić cały loot.
Maidki są przydatnym dodatkiem ale można je wyrwać co jakiś czas z eventów lub za achiva z czasem gry (przez te lata co grałem to darmowych maidek było przynajmniej 7szt.). Kiedy ich nie było to jakoś sobie ludzie radzili więc to jest jakaś niezbędna rzecz.
Ostatnią opcją wartą zakupu jest namiot - bardzo fajna rzecz o ile chce się spędzać na odludziu sporo czasu. Namiot oferuje wzięcie villa buffów, naprawę sprzętu oraz kilka dodatkowych slotów (chociaż ma mały udźwig). Co jakiś czas są niezłe promocje na namiot więc warto wtedy w niego zainwestować.
Czy te 400zł to dużo? Biorąc pod uwagę to, że gra kosztuje grosze (lub jest za darmo), aktualizacje są darmowe a dla nowego gracza kontentu starczy na długie miesiące to nie jest to kwota ogromna.

BTW. z marketu da się kupić dość sporo itemów z IS’a ale zajmuje to sporo czasu. O ile outfity da się zakupić praktycznie od ręki (szczególnie w czasie promocji) oraz Kama blessing o tyle zakup VP czy peta jest problematyczny. Można zakupić np. dwa VP w jeden weekend a później czekać 3 miesiące i nie kupić nic.
Zgadzam się z tym co napisał Verdel - dla nowych graczy BDO powinna być pozycją obowiązkową dla samego sprawdzenia (wiadomo nie każdemu się spodoba). Jest masa rzeczy do odkrycia, masa grindu oraz questów. Dla graczy, którzy już ograli ją w każdy możliwy sposób nie ma co za bardzo robić. Grind z czasem się znudzi. Z gearem dochodzi się do ściany gdzie 2/3 AP kosztuje kilka-naście/dziesiąt mld. a hajp na nowe krainy mija po miesiącach czekania na nie.

Hehehehehe…kkkkk troll.

Co? To nie ma rankingów w RBF? Kurcze, całe życie żyłem w błędnym przekonaniu że opcja nazwana “red battlefield leaderboard” pokazuje ci ranking RBF… Widocznie musi to znaczyć coś innego. Nwm, może jest to generator losowych numerków?

Chciałbym się jakoś odnieść też do twojej gadki o outficie ale sam się już wystarczająco ośmieszyłeś. W każdej grze masz bardziej i mniej popularne outfity. Jeden wybierze to co mu się podoba, drugi wybierze brzydkie gówno byle tylko być tym “wyjątkowym” płatkiem śniegu. Zgaduję że sam należysz do drugiej kategorii? :slight_smile:

Typowy przykład dzbana co czepia się innych a sam gówno wie.