Ragnarok Online - NovaRO

Nie możesz znaleźć gry dla siebie? Lubisz Grind? Jesteś starym wyjadaczem i tęsknisz za tzw. starą szkołą gier mmorpg? Albo po prostu wszystkie te “next geny” Ci nie podchodzą? Zapraszam do gry ze mną w “old school’owego” Ragnarok’a Online!

Witam, szukam osób do wspólnej gry w Ragnarok Online.

Serwer: NovaRO (Renewal)

NovaRO to prywatny serwer.
Online sięga 3000 łącznie zalogowanych osób.

Gra działa na najnowszym kliencie z 2018 roku.
Tutaj link do wszystkich zmian i ulepszeń względem poprzednich wersji:

Ogólnie kilka słów na początek. Atmosfera na serwerze jest bardzo fajna, ludzi jest dużo i są z reguły bardzo pomocni a zespół odpowiedzialny za serwer jest aktywny i ciągle wprowadza jakieś swoje innowacyjne zmiany i ulepszenia. Także pierwsze wrażenie bardzo na plus. Teraz kilka zdań do potencjalnie nowych graczy (jeżeli to dalej czytacie).

Teraz słów kilka o tzw. “End Game”. Bo to pewnie najbardziej będzie interesowało potencjalnie nowych graczy.
Ok więc zaczyniemy po kolei, najpierw podzielimy sobię “Content” na PvE i PvP.

PvE

turtle-island-thumbnail
Dungeony - Lokację na mapie świata otwarte dla wszystkich, najczęściej w każdym Dungeon’ie znajdziemy jakiegoś Boss’a.

Instances_banner
Instancje - Jak sama nazwa wskazuję lokację instancjonowane. W grze znajdziemy zarówno Instancje jedno osobowe jak i dla całego Party w przypadku RO to 12 osób. Przy czym nie musicie mieć całego full party żeby wejść na jakąś instę. Możecie próbować sił w dwie lub pięć osób ^^
Więcej o instancjach jak i ich listę możecie znaleźć tutaj:
https://www.novaragnarok.com/wiki/Instances

community_image_1421697089
MvP - Tzw. Monster VS Player Boss’owie którzy najczęściej mają po kilka milionów HP a zabicie ich jest nie lada wyzwaniem. Występują w Dungeonach, Instacjach i na otwartym świecie.

Questy - W Ragnaroku mamy bardzo dużo różnych Questów, co ciekawe nie są one nigdzie zaznaczone na mapie tak jak to często bywa w dzisiejszych grach. Więc musimy sami rozmawiać z NPCkami w celu odnalezienia Quest’a bądź szukać w poradnikach lub na wiki. Questy dzielą się na zwykłe w stylu: przynieś, zabij jak i bardziej skomplikowane gdzie musimy prawidłowo odpowiadać na pytania zadawane przez npc a to wiążę się ze znajomością gry / mechanik bądź lore. Aż w końcu w grze znajdziemy Questy które składają się np. ze 120 innych zadań i wykonanie ich zajmuję naprawdę sporo czasu.

Do tego mamy standardowe Daily Questy / Weekly itp. W stylu zabij 400 mobków itd.

PvP

Duel - Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.

Arena - Arena otwarta jest 24/7 każdy może na nią wejść spróbować swoich sił.

WoE - Walki Gildia vs Gildia. Walki odbywają się w określonych dniach i o określonych godzinach.
https://novaragnarok.com/wiki/War_of_Emperium

Battlegroundy - Dostępne cały czas. Jest kilka rodzai BG jak np: Capture The Flag czy Conquest. Więcej informacji znajdziecie pod linkiem:
https://www.novaragnarok.com/wiki/Battlegrounds

W grze mamy 16 klas postaci:
https://www.novaragnarok.com/wiki/Category:Class_Guides

Enchant System, Crafting, Fishing, różnego rodzaju Eventy, zbieranie czapek i wiele wiele innych.

Także jeżeli jesteś zainteresowany/a to pisz tutaj w tym temacie. Jak już nas się zbierze kilka osób to pomyślimy nad jakimś komunikatorem ^^

2D mmorpg z "trójcą" ?

Cześć! Ja bym chętnie pograł w Ragnaroka. Ale mam pytanie odnośnie tego serwera, czy nie padnie po roku i jakie są raty expa i joba? I ostatnie pytanie, czy nie ma jakiegoś oficjalnego serwera w Europie?

Z tego co wiem, była jakaś akcja Warp Portal (wydawca na EU) zmienił politykę firmy i wszystkie ich serwery grier w EU zostały zamknięte z dnia na dzień w tym RO1, RO2 i inne. Czyli na tą chwilę nie ma opcji żeby zagrać na oficjalnym serwerze.

A co do Rate i innych info, łap:

Rates:
Base EXP Rate: 25x
Job EXP Rate: 25x
Quest EXP Rate: 25x
Item Drop Rate: 10x
MVP Drop Rate: 10x
MVP Card Drop Rate: 0.02%

Other Information:

Max Level: 175/60
Max ASPD: 193
Max Stats: 130 (3rd job)
Party Share Limit: 30 Base Levels

Official Server Features:

Episode: 16.2
Third Classes: Fully Available
Rebellion/Kagerou/Oboro/Doram: Fully Available

Chętnie dołączę do rozgrywki, jakaś ekipa się może zbiera??

Jest już nas trzech ^^ ja ogólnie gram od kilku dni, także będę mógł podzielić się tym czego już się nauczyłem, ogólnie na serwerze jest dużo różnych aktywności, walut jakieś np. “Gold Coiny” które zbiera się za Eventy i za tzw. Monster Hunt, ale to dopiero od 140 albo od 150 lvl więc jeszcze nie byłem :stuck_out_tongue:

Też pomalutku sobie pykam od wczoraj, jak na razie 84lvl i 44jlvl, robię warlocka.

No to mamy Heal - Palancho , DPS - Rasun i drugi DPS - Ja :smiley:
Co proponujecie Team Speak czy Discord? Mogę załatwić i to i to xd
a no i podawajcie swoje Nicki z gry ^^

Zainteresowała mnie gra, myślę nad priestem

Ja zrobiłem huntera jak cos. Dzisiaj mialem mniej czasu na gre, ale jutro troche pocisne. Moj nick Anumaereth.

Priest bardzo fajna klasa i bardzo potrzebna ^^
Spoko luzik, fajnie coraz więcej nas się zbiera. To co ogarniamy jakiś komunikator?

gram od kiku dni, chetnie dolacze na jakis discord, gram Shadow Chaserem lvl 135 atm.
nick Swagik

Skoro tak nagle zbiera się jakieś party, to może zrobię jednak minstrela, którym miałem grać od początku ale jak powszechnie wiadomo supportami słabo gra się solo, w sumie to tylko dla tego zrobiłem maga.

Miło że tyle osób nagle się odzywa i chcę razem pograć w RO ^^
Ok to w takim razie łapcie Discord’a, może nam się przydać :stuck_out_tongue:
https://discord.gg/YuS4cqR

Jest już nas 5 osób i jeszcze jedna jest nie zdecydowana, założyliśmy już nawet własną Gildię. Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć to zapraszamy serdecznie ^^

Discord: https://discord.gg/YuS4cqR

Ja jutro dolacze. 92 lvl hunter.

Wbijam, napisze potem nick:D

Z olbrzymią chęcią do was dołączę.

Niestety nie mam żadnego doświadczenia w tej grze.