Royal Quest PL f2p mmorpg

To może i ja dodam coś od siebie :D

Gram w Rq od początku, szczerze to jest to jedna z najlepszych mmo na rynku. Niestety polski serwer to totalna porażka. Całkowity brak doświadczenia administracji sprawił, że gra straciła większość osób oraz przez p2w. Osobiście uważam, że zaczynając grać w rq bez złotówek nic się nie zdziała (cena reala na rynku to kosmos dla nowych osób). Mimo wszystko warto spróbować. Jeśli jednak ktoś nie ma problemu z językiem rosyjskim to osobiście polecam ten serwer (dużo więcej graczy, tańsza cena reala w przeliczeniu na zł i baaaardzo dużo eventów)

Na wszystkie pytania dotyczące gry chętnie odpowiem :)

Przedstawię Wam również kilka filmików z Royal Questa.


Zamek - Główna zabawa na end game

Edward, Boss

Mauzoleum Geometrów - Dungeon z end game

czyli gdzie grać? chodzi mi o serwer itd xD bo już się pogubiłem i kiedy w rq się zaczyna prawdziwa gra? :D

Jezeli z postu powyzej nie zrozumiales gdzie "oplaca" sie grac to juz nie ma dla Ciebie ratunku ^^

czyli gdzie grać? chodzi mi o serwer itd xD bo już się pogubiłem i kiedy w rq się zaczyna prawdziwa gra? 

Kamstar ma rację, na ruskim serwerze jest dożo więcej graczy. Ale ja osobiście polecam nasz Polski serwer Chrobry 2

a od którego lvl'a się zaczyna prawdziwa gra? :D

a od którego lvl'a się zaczyna prawdziwa gra? 

Od samego początku heh ^^

A tak na serio to 50+ można już ogarnąć wszystko.

jaką polecasz postać dla osoby która będzie grała cały czas sama?

Krzyżowiec, rycerz ciemności, czarodziej, łowca.

Co wy gadacie że nie ma z kim grać jak gram od 3 dni i wszędzie o każdej godzinie jest pełno ludzi... Macie ból d*py bo nie potraficie zarobić na premke czy co?

Siemanko,

chciałbym wam przybliżyć mało znanego mmorpg'a jakim jest Royal Quest.

Gra jest f2p na Polskim serwerze Chrobry II - nie jest to wersja steamowa.

Adres strony: https://royalquest.pl/

Adres forum: https://forum.muve.pl/index.php?/forum/8-royal-quest/

Open beta gry wystartowała jakoś na początku 2014 roku, więc serwer trzyma się już 4 lata. Populacja serwera nie jest wielka bo liczy sobie koło paruset aktywnych graczy. Ale za to z plusów, gra jest absolutnie f2p, walutę płatną można kupić od innych graczy za golda. Do tego dużo ewentów, wręcz darmowych premek itp

Obecnie wystartował ewent Świąteczny ^^

Filmik stary, ale początek się wiele nie zmienił :)

https://www.youtube.com/watch?v=N48K1hejHD4

Serdecznie polecam, zapraszam do gry i dyskusji.

Thyrael

Siemanko!

Na Polski serwer Royal Quest nadciąga największy od 4 lat patch wprowadzający wiele nowości.

Na chwilę obecną jest jeszcze nie wiele konkretnych informacji więc zapodaje to co zamieściła administracja:

Spokojne i rześkie powiewy mroźnego wiatru niosą wspomnienie dawnych, srogich zim... Zim, o których słodkie krainy lata już zapomniały. Ale północ je pamięta, bo północ pamięta wszystko... Orkowie pamiętają dawne wojny, zamarznięte ruiny pamiętają elfy, a elfy... Choć nikt nie pamięta o elfach, one na pewno zapamiętały wszystko dokładnie! Zimno dobrze konserwuje...

Księstwo Aranty

Długo nim Roland wstąpił na eleński tron, ci którzy nie znaleźli dla siebie miejsca w krainach lata, ruszyli na północ by szukać szczęścia tam, gdzie nikt za nimi nie podąży.

W śniegach odległej krainy odnaleźli tubylców gotowych zaciekle bronić swych ziem, ale też skorych do pomocy. Dzięki nim kamienne mury Aranty szybko wyrosły wśród lodowych pustkowi, a podróżnicy z całej Elenii ruszyli oglądać ten cud.

Złodzieje, oszuści, odkrywcy, kultyści i naukowcy, wszyscy odnaleźli tam swój dom. Miasto rozkwitło.

Wkrótce bogata i niespokojna kraina ogłosiła powstanie niezależnego księstwa, a wściekła korona Elenii zerwała z nim wszystkie kontakty. Monarchia była gotowa zapomnieć o upokarzającym istnieniu Aranty na zawsze...

Aż do teraz, jak się okazuje. Jego Wysokość król Roland i piękna księżna Violetta podpisali właśnie traktat, a piękna Aranta gotowa jest dołączyć znów do ziem koronnych. Radujmy się!

Bramy Aranty otwarto znów dla przyjezdnych!

Aby podtrzymać rodzące się porozumienie, liczne placówki dyplomatyczne i naukowe z Varlone otwierają właśnie swe ekspozytury w stolicy księstwa. A co do Aszkalotów... Cóż, niepomni na słowa polityków, sprytni kupcy dawno już tam dotarli.

Ziemie Północy

Aranta jest doskonałą bazą wypadową dla odkrywców oraz naukowców (i rabusiów grobów...). Kartografowie studiują rozległe lasy i bezdroża, góry i rzeki, podczas gdy łowcy polują na niespotykane na południu okazy lokalnej fauny, by zdobyć cenne i egzotyczne futra oraz pióra. To okazja dla wszystkich poszukiwaczy przygód, aby dorobić trochę na eksploracji, handlu z Alaitami, poszukiwaniu skarbów czy nawet zwożeniu bloków lodu do Varlone.

Orkowie i Alaici

Te dwie nacje zamieszkują Północ od wieków. Orkowie słyną z ostrego temperamentu i oryginalnej metody naukowej, polegającej na inicjowaniu myślenia abstrakcyjnego poprzez walenie w łeb maczugą. Alaici bardziej przypominają ludzi, a ponadto strzegą pewnego sekretu. Wiele lat temu gwiazda spadła na ich terytorium, a legenda głosi, że odważni Alaici wydobyli z niej niezwykłe magiczne artefakty! Ich potęga zapewniła im niezależność od orków, a miejsce upadku gwiazdy stało się obiektem kultu, nazywanym Świątynią Darów Aury.

Cenne relikty

Mówi się, że na Północy czeka wiele skarbów do odkrycia, a nawet źródło mocy potężniejsze niż Elenium! Wystarczy wysłać tam odpowiednio silną ekspedycję a całą Elenia urośnie w siłę! Pozostaje pytanie - dlaczego tubylcy nie wykorzystali tej potęgi... a może zrobili to? Jedno jest pewne - skarby Północy nie mogą wpaść w niepowołane ręce!

Co to oznacza dla Was?

6 nowych map a wśród nich miasto Aranta;
Maksymalny poziom postaci podniesiony do 65;
Nowe zadania odkrywające mroczną historię Księstwa;
Północne potwory i przedmioty;
Tubylcy - Alaici i Orkowie z północy;
Nowe opowieści w świecie Aury!

Zródło: https://royalquest.pl/news/Witajcie-na-polnocy

</p>

Bedę was informował na bieżąco.

Pozdrawiam i widzimy się w świecie Aury.

Thyrael

No no no ... mój assasyn będzie miał większy lvl ^^ mam nadzieje że coś się pozmienia w talentach oraz dojdzie jakiś skill lub dwa ... RQ jak dla mnie jest mega dobra grą, po prostu nie jest przygotowana na polski rynek gdzie większość ludzi woli na 20lvlu oceniać endgame, oraz powielac wypowiedzi innych o P2W czy czymś innym ... rosyjski RQ radzi sobie znakomicie i to na wszystkich 3 serwerach co pokazuje że to nie z grą jest problem a z ludzmi. Dzieki za informacje czas wrócić do najlepszej gry pod względem PvP.

wersja steam to global ? Jak to wygląda mogę grać przez steam na serwerach PL czy nie ?

nie ... osobiscie jestem ciekaw po co steamowa wersja dziala skoro gra tam góra 100 osób w skali miesiąca ... wersja PL masz na royalquest.pl i da się z nią łączyć tylko po przez klienta i mimo iż tragedii z ludzmi nie ma i da się jako tako dobrze bawić to na pewno mogło by być więcej ludzi, aczkolwiek z drugiej strony dużo ludzi po prostu nie wie o tej produkcji i nie jest w stanie nawet przekonać się do tej gry.

Pograłem chwilkę za czasów bety, później przestałem ze względu na negatywne opinie. Nie mniej jednak gierkę wspominam bardzo dobrze, ale przyznam szczerze, że zapomniałem o jej istnieniu. Jeśli faktycznie jest do czego wracać i nie zastanę tam tylko pustek, to chętnie wrócę i popykam.

Właśnie kończe ściągać i zaraz zabieram się za grę.

Nie ma ktoś może przypadkiem takiego kodu jak ktoś tutaj wcześniej podawał na premke i jakieś pierdoły?

Jeśliby się znalazł to chętnie przygarnę na priv :)

Pograłem chwilkę za czasów bety, później przestałem ze względu na negatywne opinie. Nie mniej jednak gierkę wspominam bardzo dobrze, ale przyznam szczerze, że zapomniałem o jej istnieniu. Jeśli faktycznie jest do czego wracać i nie zastanę tam tylko pustek, to chętnie wrócę i popykam.

przepraszam ale troszkę popłynę i napisze coś od siebie

twój wpis odzwierciedla idealnie to dla czego "gardzę" opinią innych ludzi na temat, w którym siedzę/na którym się znam zwłaszcza jak jest negatywny, kluczowy cytat gierke wspominam bardzo dobrze jednak przestałem grać przez opinie innych graczy. Przykro mi ale jeżeli gra mi się w jakąś gre bardzo dobrze, to nie ma bata by jakas osoba to zmieniła jakimś tam wpisem, przez takie podejście gry umierają często już zanim wyjdą, będąc szczerym w dzisiejszych czasach ludzie nie potrafią racjonalnie myśleć potrzebują tego "popchnięcia" obojętnie co robią i w internecie na przykładzie głupiej gry widać to bardzo dobrze ... na forach redditach zazwyczaj piszą ludzie co mają jakiś problem, widzą w grze problem i tak dalej przez co "normalna" osoba jak to czyta widzi tylko negatywne opinie i myśli że z grą jest coś nie tak powielając tylko te negatywne informacje coraz dalej i dalej, taki royal quest, czy drakensang jest idealnym przykładem kogo by się nie spytać nie wie o grze nic, albo mówi tylko coś negatywnego na jej temat a jak pyta się o szczegóły to on ci ich nie powie bo nie grał w tego jak to on nazywa crapa.

Jeżeli jakaś gra ci się podoba i granie w nią sprawia ci przyjemność to nad czym się zastanawiasz, jeżeli wszyscy ludzie postępowali by w ten sposób, nie przejmując się osobami którym kowal spalił bron i zwalał winę że gra jest zbyt RNG a tym bardziej że IS pozwala ci w mniejszym stresie ulepszać itemki, a grali by dla siebie i swoim stylem, to nie dość że w gry grało by się przyjemniej to po prostu grało by w nie od groma ludzi, a ekonomia sprawiła by że IS nie był by całkowicie potrzebny.

To było kilka lat temu, kiedy byłem dość podatny na takie zniechęcające opinie innych. Teraz, kiedy mam za sobą kilka mmorpg jest inaczej, więc chęć do gry wróciła.

Kilka filmików na temat Royal Quest, poradniki i omówienie sytuacji w grze.

Pamietam, ze dawno temu przy wyjsciu u nas Royal Questa gralem dosc sporo. Myslalem, ze bede miec tam swoja stara postac. Sciagnalem, zalogowalem sie do gry a tu puste konto. Jedynie do odebrania 3x 3dni premium, 3x 7 dni premium, jakas czapka i pelno jakis mikstur ale zadnej postaci. Jezeli nie logowalem sie przez kilka lat to mogli usunac mi postac czy jak to wyglada?