Rozpoczynać przygodę?

Natomiast ty wszystkie rozumy żeś pozjadał panie " dojrzały ".
Kolejny paskudny fanboy (we łbie chyba rzeczywiście tylko kamyczek ci się obija), ja rozumiem ze w polandii wszystko co nie wiąże się z dodatkowymi opłatami zawsze “guruje” nad resztą, taka prawda, o to tu się rozchodzi.
Wyobraź sobie, ze w gw2 grałem przedpremierowo, i w gw1 zaraz jak się ukazała, więc jak to od środka wygląda - wiem.
Gra nie oszukujmy się, ale swoje lata juz ma (a na pewno te najlepsze daleko za sobą), to ze ty widzisz na co dzień iluś tam graczy, nie zmieni faktu, ze wyniki finansowe są takie a nie inne, a zasługa to właśnie tego “cebulowego” systemu wymiany golda na premium. Skoro nowych graczy nie przybywa, a starzy wyjadacze nie kupują waluty premium za gotówkę, to z czego ma się gra utrzymać ?

Jak nie przybywa nowych graczy skoro firma notuje przychody? To sa one ze samego TP? Poza tym sam 4 kwartal jest nizszy ale rok zamkniety dochodami nieznacznie mniejszymi od 2017 (premiera pof). Gw2 najlepsze lata ma za soba? Yyyy no nie bardzo bo to od pof widac wyrazny naplyw graczy… Ktory jakos nie slabnie a od pol roku widac wyrazna tendencje naplywu graczy z innych tytulow (wow staje sie plaga - nie ma tyg jak na fan pageach gw2 pisza o swoim przejsci z wowa i chca porad po kilka osob) … Takze jest cos nie tak :wink: Mozesz mi zarzucac bycie fan boyem (jestem) ale mam krytyczne spojrzenie dlatego wowa czy d3(juz na 4-5sezonie) czy inne tego typu gry kopnalem w dupe bez mrugniecia. A z gw2 wlasnie jest tak ze gra jest rozwijana (nie end game jaako taki czyli gearowanie czy nowe tryby) ale zasob contentu) i o ile starzy gracze czasem marudza to nowe osoby juz ilosc contentu (story asc gear mastery lws fraki raidy dungi elitki itd) przytlacza mnogoscia. W przeciagu ost miesiaca przewinelo i przewija sie kilkadziesiat nowych/powracajacych graczy ktorzy w zdecydowanej wiekszosci potwierdzili ze ilosc contentu przekroczyla zdecydowanie to co ludzie wypisywali na temat gw2 tylko ktos musial pokazac co sie robi po 80lvl i po story- w tamtym tyg nawet zabralem znajomego ktory tez naczytal sie ze gw2 umiera (chyba tu) i pokazalem jak umiera… Robilismy przez cala noc (o 5-6 skonczylismy) eventy metaeventy world bossy itd wszedzie full lub prawie full mapa. A gw2 ma megaserwery wiec zasob populacji widac i da sie odczuc. Takze gw2 teraz to nie to co przed hot to tj ktos by ocenial wowa bo zagral triala np.
Pozdr

http://global.ncsoft.com/global/ir/quarterly.aspx
Co ja tam wiem ? to moze luknij sobie na pierwszy podpunkt :wink:
Takze te tabelki, to guru sobie z dupy nie wyjął, tylko z oficjalnej strony ncsoftu kolego drogi.
4Q 2018 jest o ponad polowe nizsze jak wynik za 4Q w 2017, o czymś to świadczy.

Ale ja je znam doskonale tylko ze zobacz na zdrowy rozum: jestem graczem gw2 wiedloletnim kupilem hot i pof (i podstawke tez) i ostatnie pieniadze ncsoft zarobilo na mnie w 2017 bo wtedy kupilem pof a gemy kupuje za gold. Czyli logiczne ze taki gracz z punktu widzenia zestawienia finansowego jest martwym graczem? No tak ale z punktu widzenia populacji itd jestem bardzo aktywnym graczem bo jestem w grze codziennie. Tylko ze gw2 zarabia tylko na sprzedazy nowych kluczy i tp. Tu nie ma subskrybcji (gdyby byla to wtedy mozna smialo wnioskowac ze graczy ubywa bo ilosc odswiezonego abonamentu zmalala). A tu dochod dotyczy tylko nowych kluczy i tp a dochod jest tylko mniejszy czyli sprzedaje sie mniej nowych kluczy i/lub gemow na tp ale z tego nie da sie wywnioskowac ze gra mniej ludzi bo wynik nie uwzglednia tego. A jak grasz czesto to widzisz jak gra wiecej ppl czy nie to sie widzi na megaserwerze.

Zrobiłem własne rozeznanie, wychodzi na to, ze populacja aktywnych graczy w GW2 to przedział między 1.5 milona a 3 miliony aktywnie grających, jednakze te dodatkowe 1.5mln to wynik konwersji gry na ftp.


A zarejestrowanych kont, to jakieś 11mln+.
Bazując na tym wyniku, mozecie sobie porównać do innych gier.

Dokladnie… Tym bardziej ze ostatnie (mi) znane szacunki graczy wow to przedzial 3-4mln…
A podany artykul jest z lutego 2018 (i tyczy sie roku 2017) a mamy 2019. Poza tym jak zaznaczono to szacunkowe dane bo w gw2 trudno jest okreslic aktywny gracz- wiec jest nim nawet osoba ktora 1 sie zaloguje na miesiac (i jest juz 1 pkt statystycznym na potrzeby tego narzedzia).
I teraz konkluzja - jezeli od 2017 do 2019 ciagle ncsoft ma zyski z gw2 mozna zakladac ze przybywa nowych graczy… Tylko ze nikt nie jrst w stanie okreslic ile zostaje aktywnymi, ile jest graczy z multikontami a ile jest graczy powracajacych po ilus letniej przerwie itd itd

Ano i cyfry wyjsciowe saz gw2 efficiency… A ilu jest graczy niedzielnych jtorzy nie umieja wygenerowac api i nie ma ich na efficiency… No wlasnie

Właśnie widzisz, ciezko jest powiedzieć ilu ich tam gra, oczywiście firmy poszły by na m na rękę dzieląc się takimi informacjami, jednakze prawdopodobnie same nie chcą strzelać sobie w stopę. Jeszcze jedno, jaki był powód przejścia gry na f2p ?

Wydanie dodatku hot… Dzieki temu prod mogli sobie pozwolic na taki zabieg robiac z cental tyrii f2p z ograniczeniami dzieki temu zabiegowi marketingowemu mogli pozyskac nowych graczy… To normalne nawet wow z czasem doszedl do takich konkluzji laczac dodatki w pakiet za grosze. Taki zabieg dziala jak marchewka bo gracz jest zachecony i wie ze dalej jest jeszcze wiecej contentu.

Znaczy, powiem ci, ze nie pamiętam takiej gry mmo, co była całkowicie b2p, a potem przeszła na połowiczny f2p, doszli do wniosku, ze na podstawce juz nie zarobią i ratują się potencjalnymi dodatkami. Wowa bym nie porównywał, bo popatrz ile wow na rynku się trzyma, a ile gw2.

Bardzo mozliwe ze tak. Tylko ze zabieg tchnal nowe zycie do gry i jest dosc smiale bo f2p daje dostep i do full story i do pvp(a buildy f2p nie sa gorsze od tych z elitkami) i do wvw itd takze odkrywa karty co jest w grze do samego lvl cap… Masa ludzi po f2p dalej kupuje hot i pof albo rezygnuje a niektorzy przez dlugi czas gra tylko f2p. Zablokowano na dobra sprwe to co jest zwiazane ze zarobkiem zeby handlarze nie flipowali zlotem na tych kontach.

Czyli podsumowując, jeśli nie wydadzą jakiegoś dodatku w najblizszej przyszłości, to te tabelki będą lecieć cały czas w dół, bo na dzień dzisiejszy, to jest ich główne źródło przychodu. Jeśli zaś mówimy o aktywnie grających, to bazując na statystykach jest ich 1.5-3mln, z tym ze ta wartość jest zalezna (zmiany na+/- i co mamy na myśli mówiąc aktywny gracz, ten co gra 1 dzień w tygodniu, czy taki co gra na codzień) od tego, czy pojawi się nowy dodatek, czy tez nie.
Tyla w temacie.

Gw2 jeszcze ma LWS ktore sa free dla grajacych i do kupienia dla nowych ale ktore tez przyciagaja wiec sprawa dodatku to kwestia tyczaca sie starych graczy bo nowy zanim skonczy cale story to mina miesiace.

Zaciągnąłem klienta, odzyskałem konto, odpaliłem gierkę i… mam postać :D, guardiana na serwerze Black coś tam - kiedyś grałem w podstawkę ale głównie sam, więc wiadomo jak wyszło. Znajdzie się ktoś kto przygarnie noobka?

Dodaj Majki. 7241 do friendsow niedlugo wbije to sie odezwiesz albo wpisz swoje acc

Odradzam grę w GW2
Ogólnie zwalniają pracowników, dodatkowo dziś miał być stream na Twitchu na kanale Guild wars 2 gdzie mieli omawiać nowego mounta WvW, olali po całości graczy nie robiąc zapowiedzianego streama, gracze czekali i dostali jedno wielkie gówno, zero jakichkolwiek informacji w mediach społecznościowych by się jakoś wytłumaczyć, GURU powinien poczytać na internetach i zrobić z tego newsa bo najwidoczniej GW2 nie dotrwa niestety do końca 2019, bo skoro graczy mają już gdzieś tzn. ze i grę ANet juz olało

Ten moment kiedy fanboy nie moze sie pogodzic z tym, ze czasy jego gry przeminely xDD

rly zwlaniaja? Podaj zrodlo tego ze kogokolwiek zwolnili - jest plan zwolnienia a nie ze juz zwolnili (zrobia to ale nie pieprz bzdur - tak na poczatek no i najwazniejsze KOGO maja zwolnic). A teraz zagadka czysto logiczna - w jaki sposob zmienil sie content gry na wieść ze maja byc zwolnienia (nie wazne ze zwolnienia maja dotyczyc projektow anulowanych itd)?? Odpowiedz NIJAK - gra jest taka sama jak tydzien temu kiedy o takim info nie miales pojecia. A to Ci psikus…
I zadanie domowe - grasz dalej w wowa?
Jezeli tak - to czemu nie przestales po masowych zwolnieniach w blizz??
Jezeli nie - to czy przestales bo byly zwolnienia w blizz czy dlatego ze bfa to pic na wode?? (i teraz zagrywasz sie w ff).

Moze byś się wypowiedział nt. braku zaplanowanego streama? olali kompletnie graczy którzy zcekali na streamie nie podając zadnego info w mediach spolecznościowych, po 3 godzinach czekania na twitchu jakiś moderator się zlitował i napisał ze streamu z WvW nie będzie
To jest olewanie graczy i to olbrzymie, bo najpierw zapowiadają streama z WvW a potem bez słowa go nie robią gdy gracze czekają

Jesteś fanbojem jak xar, wiekszym niz ja WoWa, cale forum drży od hejtu po wyrucha!@iu wczoraj graczy WvW, Ty jak zwykle nie widzisz problemu, jak mozna graczy tak w ch!@ja robić? to tak jakby Blizzard zapowiedzial omawianie patcha 8.2.0 w WoWie na Twitchu i nagle ni z gruchy streama nie zrobił nie podając zadnej przyczyny. ANet pokazala tym brak szacunku do graczy, a najgorsze w tym jest to ze sporo commanderow odeszlo calkowicie z GW2 przez co ucierpi jak zwykle tryb WvW

Oczywiscie masz tu racje i nie neguje tego. Nie widze po prostu powodu odnoszenia sie do slow w ktorych ktos ma racje chyba ze odczuwasz potrzebe zeby ktos pisal rzeczy typu “tak on ma racje olali graczy”… Bo to ani nic nie wnosi a jedynie powiela cos co juz bylo napisane.

Na marginesie: o ile cala sytuacja to nieporozumienie i glupota AN o tyle ja streamow nie ogladam bo to dla mnie strata czasu takze cala ta sytuacja nawet mnie nie dotknela. A idac dalej jezeli bede widzial i odczuwal faktycznie ze gra stoi w miejscu jak d3 i bedzie mnie nuzyc to ja kopne w dupe tj to robilem nie raz a to z d2 a to z d3 a to z wowem i skrupulow tu nie mam i nie tworze sobie zludnych iluzja “a moze dam szanse jeszcze”. Dla mnie obecnie jako gracza implementacja kontentow przebiega z tym samym rytmem teraz bedzie mount ktory bedzie czyms swiezym na wvw itd… A sprawy zwolnuen czy streama nie wplywaja na mnie w ogole wiec nie mam co jakos wizualizowac dramy
Pozdrawiam

Szczerze nie wiem co mam myśleć teraz o GW2, ta akcja z olaniem streama (chociaż sama także ich nie oglądam) no i przyszłe zmiany kadrowe wraz z przeniesieniem do NCsoftu nie zapowiadają niczego dobrego. Najwidoczniej wydawca doszedł do wniosku, że to AN przynosi mu za małe pieniądze i trochę ma rację - na kwartalnych słupkach zawsze GW2 jest na końcu (wcześniej było jeszcze WildStar no ale [*])

Ciekawe jak będzie z dodawaniem nowego contentu bo aktualnie jak dla mnie już wychodzi za wolno - żeby czekać kilka miesięcy na dalszy ciąg Living Story, która jest po prostu okskryptowanym, krótkim scenariuszem, to lekka przesada. No teraz ma wyjść ten nowy mount ale przecież to też nic ogromnego.

Osobiście chciałabym nowe raidy, fractale, jakieś inne nowe aktywności na endgame, a nie mielenie tych Living Story, które przechodzi się raz i zapomina. Zresztą już fakt, że nie wyjdzie w tym roku duży dodatek jest niepokojący.

No ale pożyjemy, zobaczymy. Ja i tak do GW2 wchodzę raz na ruski rok to szczerze nie jestem z nim jakoś mocno związana - niemniej gierki na pewno będzie mi trochę szkoda jak zaczną ją powoli uśmiercać. Na MMORPGowym pustkowiu wypada całkiem nieźle i będzie przykre jak GW2 umrze, a zostanie takie drewniane freemium TESO.

1lajk