Rozrywanie klatek oraz smugi pixeli


#1

Cześć, mam problem chyba często spotykany.
Posiadam kartę grafczną GTX 1050TI oraz monitor full hd BenQ GL2460.

Borykam się z problemem rozrywania klatek oraz tak jakby linii poprzecznych o długości max 5cm które jakby blurują pixele, jest to bardzo nie przyjemne gdy gra się w gry typu wiedzmin 3 czy guild wars 2, dodam że mam powyżej 60fps w obu grach i nie ma problemu z zacinaniem się gry.
Problem znika po włączeniu synchronizacji pionowej która ogranicza gre na 60klatkach, czy jest jakieś inne wyjście np. w opcjach karty graficznej ?


#2

jeżeli problem występuje tylko przy ruchu obrazu(czyli jak ruszasz myszką na boki i wtedy się robi ten efekt) a nic się nie dzieje jak obraz jest ciągle w tym samym miejscu, to takie zjawisko nazywa się screen-tearing i tylko V-Sync ci pomoże je rozwiązać. Od tego on właśnie jest by takiego efektu nie było.

Kwestia przyzwyczajenia. Dodam tylko że na matrycach TN efekt jest bardziej odczuwalny. Dodatkowo częściej występuję jak gra utrzymuje powyżej 60FPS a monitor ma 60Hz.

Możesz spróbować podkręcić monitor programikiem cru-1.3(poczytaj) powinieneś mieć możliwość podkręcenia monitora do 75Hz. Akcja całkowicie odwracalna i bezpieczna dla monitora.


#3

używam v-synca wbudowanego w sterowniki karty graficznej i pomogło, dziekuje :slight_smile: