Seriale, Polecam

Polecam House of Cards.

Pierwszy sezon oglądałem z lekkim naciskiem, ale potem samo się włączało : P.

A ja polecę The Last Kingdom

Właśnie na takie coś czekałem :) Słyszałem o nim przed premierą ale potem jakoś wyleciał z głowy. Dzięki.

Mogę polecić też: Black Sails/ Piraci

Co tu dużo pisać, sama nazwa wskazuje że chodzi o piratów. Walki morskie, spiski, i obrona pirackiej wyspy przed Brytyjczykami i Holendrami.

3 sezony jak na razie.

Potwierdzam, The Last Kingdom jest bardzo przyjemna alternatywa dla Vikingow, oba seriale maja swoje mocne i slabe strony, ale skupiajac sie na przygodowej czesci fabuly, oba oglada sie swietnie.

A ja jestem na świeżo po pierwszym sezonie Vinyl, więc polecę, bo nadal mam wrażenie, że serial powinien mieć trochę więcej rozgłosu niż aktualnie ma.

Vinyl opowiada historię Richiego FInestry, czyli szefa uznanej, choć średnio prosperującej wytwórni muzycznej z Nowego Jorku lat 70. Szybko wiele wątków obiera nieciekawy obrót kiedy w grę zaczyna wchodzić koks i wszystkie tego następstwa, o których trudno pisać bez spoilerów. Jest dużo muzyki tamtych lat, nawiązań i autentycznych wykonawców/zespołów obecnie już wręcz legendarnych. Jest też trochę gangsterki jak przystało na serial Scorsese, który tym razem współtworzy wraz ze scenarzystą Wilka z Wall Street, Zakazanego Imperium czy Rodziny Soprano. Oprócz tego swoją cegiełkę dokłada też Mick Jagger, przez co wiele scen rzekomo ma swoje oryginalne, autentyczne podłoże w jego zawodowym życiu. Serial jest oczywiście w większości fikcją, ale sprytnie zbudowaną wokół gwiazd tamtej epoki, a współpraca z jeszcze żyjącą gwiazdą zdaje się wskazywać, że właśnie tak mógł wyglądać kiedyś rynek muzyczny od środka. Dla wszystkich chcących spróbować dobra rada - nie zniechęcajcie się po 2-godzinnym pilocie, który bywa nużący. Od drugiego epizodu wszystko idzie ku lepszemu.

To ja polecam bardzo dobry serial Mr. Robot.

Serial „Mr. Robot” opowiada o tajemniczym anarchiście, który rekrutuje aspołecznego speca od cyberbezpieczeństwa i chce z jego pomocą odmienić znany nam świat.

Aktualnie trwa 2 sezon który zapowiada się równie świetnie jak 1.

Uwaga: W niektórych momentach ryje banie a już szczególnie 2 ostatnie odcinki.

Sposób na morderstwo / how to get away from murders

Polecam bardzo! Serial nieprzewidywalny i wciągający jak cholera! Nie spoiluje, oglądajcie :D

Serial Dolina krzemowa (Silicon Valley). prod. HBO.
Akcja serialu rozgrywa się w tytułowej krzemowej dolinie - mekce przemysłu Hi-tech. Młody programista, poza pracą dla giganta IT, pracuje nad własnym projektem. Pewna część aplikacji okazuje się być innowacyjnym rozwiązaniem...
Serial w humorystyczny sposób przedstawia pracę developerów, przedsiębiorców oraz prawo działające w branży. Serial zdecydowanie skierowany dla ludzi zainteresowanych szeroko pojętą :informatyką:

Nie jest to może najlepszy serial jaki oglądałem, ale doskonale nadaje się na przerwę między "poszukiwaniem brakujących średników"

HUKOYR1RR7.jpg

Ja polecam od siebie:

- Humans ocena 7,5 na filmwebie (na razie jest tylko 1 sezon)

- Stranger Things ocena 8,4 na filmwebie (podobnie jak w przypadku Humans na razie jest tylko 1 sezon, ale czekam na kolejny :) )

Cześć jestem nowy na forum i pomyślałem że można założyć temat gdzie będziemy polecali seriale (widziałem to już na kilku innych forach i nawet fajnie to działało).

Nazwa Serialu:

Opis swój, bądź pożyczony :)

To może ja zacznę.

Fallen Sky / Wrogie niebo.

Serial opowiada o inwazji kosmitów na Ziemię. Podczas niespodziewanego ataku, spora część ludzkości ginie. Ci, którzy przetrwali zawiązują grupy ruchu oporu. Na czele jednej z grup, zwanej Second Mass, staje Tom Mason - profesor historii z Bostonu. Jego żona zginęła podczas pierwszego ataku obcych, a jeden z trzech synów - czternastoletni Ben, został złapany i uwięziony. Tom wykorzystując swoją rozległą wiedzę z dziedziny historii wojskowości będzie się starał przechytrzyć i uprzedzić kolejne ataki obcych, ochronić pozostałych przy życiu synów i odnaleźć uprowadzonego Bena. "Falling Skies" to serial ukazujący determinację ocalałych po ataku obcych ludzi, którzy każdego dnia wytrwale walczą z przeważającymi siłami wroga i nawet w najtrudniejszych okolicznościach nie tracą ludzkiego ducha.