Sterowniki ekranu przestały działać

Raczej karta , ale na odległość możemy tylko teoretyzować. Oddaj to komuś kto się dobrze zna by się temu przyjrzał .

Zapłaci więcej za diagnozę niż ten komputer warty, a idę o zakład że to wina karty graficznej.

Jeżeli autor wątku jest jeszcze zainteresowany to, do temperatur używaj programu Speedfan. Zapamiętuje on najwyższą i najniższą temperaturę, dzięki temu po zminimalizowaniu gry możesz sprawdzić jaka była podczas grania najeżdżając myszką na daną wartość.

Avantu, żeby zdiagnozować uszkodzenie karty graficznej nie trzeba jej oddawać do serwisu. Może to zrobić każdy kto nie boi się grzebać w kompie, wie jak mniej więcej objawiają się dane uszkodzenia i co od czego zależy.

Można jeszcze sprawdzić ją w bardzo prosty sposób, nie o tyle sprawdzić czy wentek chodzi, bo jeżeli temperatura nie przekracza 65*C to na pewno chodzi, ale zobaczyć czy nie jest zabity syfem. Rozkręcić boczek obudowy, zajrzeć na wentylator, jeżeli pod łopatkami wentylatora jest dużo brudu to może być to powodem pojawiających się 'esów-floresów'.

Jak upewnić się, że to temp w inny sposób:

Jeżeli podczas pierwszego uruchomienia(na zimno xD) nic się nie dzieje i dopiero po odpaleniu jakiejś gry dzieją się cyrki to jest to wina temperatury, karta fizycznie raczej nie jest uszkodzona.

Jeżeli po drugim uruchomieniu(na ciepło) dzieje się to samo, bez uruchamiania gry, to nie znaczy, że karta się nie przegrzewa. Możliwe, że zanim uruchomisz drugi raz ona nie zdąży ostygnąć.

Jeżeli po odczekaniu aż karta wystygnie od razu po odpaleniu dzieje się tak jak podczas drugiego uruchomienia no to coś jest nie tak z kartą. Jeżeli dzieje się jak w przypadku pierwszego uruchomienia to jest to wina przegrzewania się.

Najprostszy test to po prostu jak już pisałem sprawdzenie czy chłodzenie karty nie jest zabite brudem.

Witam mam problem podczas grania praktycznie w cokolwiek nawet w gry sprzed 6 lat, zaczynają pojawiać różne paski ekran zaczyna migać i komputer sie zawiesza i jedyne co pomaga to restart komputera, niby działa ale na monitorze jest tryb oszczedny. Czasami nawet przy oglądaniu filmu na pełny ekranie lub jeszcze lepiej jak siedze na fb. Komputer fakt mam stary a karta graficzna to ati radeon HD3450.

Przyszło mi na myśl czy to może być spowodowane złużyta pasta termoprzewodźacą, czy karte graficzna szlak trafił ?