Szukam dobrego anime akcji

Witam wszystkich,

anime oglądam od niedawna jednak mam problem ze znalezieniem tytułów, które mogą zatrzymać mnie na dłużej. Żeby nie pisać samych ogólników poniżej napiszę moje oczekiwania (żeby było czytelniej).

Czego oczekuje pod względem merytorycznym:

- dobra fabuła (wiem, że to pojęcie względne jednak zdaje się na wasz gust, nie musi być to coś strasznie wyszukanego jednak odrzuca mnie

gdy reżyser traktuje widzów jak idiotów serwując im bajki dla 3 letnich dzieci)

- nie może być nudne (kolejny ogólnik)(nienawidzę oglądać odcinków i czuć, że robię to bezsensownie bo bohater nie robił nic ważnego. Idealnym przykładem jest tu

"zetsuen no tempest" gdzie do 1/4 anime jest ok ale potem czujesz, że mógłbyś wszystko przewinąć. Podsumowując: nie cierpię gdy w anime nic się nie dzieje.)

- charakterystyczny bohater (nie muszę go lubić ale dobrze by było gdyby miał jakąś osobowość, nienawidzę bezpłciowości)

- dobry nemezis (chce go po prostu nienawidzić, obojętność jest najgorsza)

Czego oczekuję pod względem graficznym:

- kreska ma być po po prostu schludna (tym nowsza tym lepiej)

- walka na co najmniej dobrym poziomie, nie musi być to mistrzostwo animacji ale nie chcę odwracać wzroku gdy zaczyna się walka.

- postacie przyjemne dla oka, żadne "babo-chłopy" ani małe dziewczynki ze skrzywioną osobowością.

- najlepiej mroczna grafika (ale to niekonieczne)

Czego nie chcę:

- pełnometrażowych romansideł gdzie akcja jest "z boku" (żebyście mnie źle nie zrozumieli: może być romans ale tylko jako dodatek, nie "danie główne")

- "szkolnego życia", czyli oglądanie jak to "fajnie" jest w szkole.

- psycho-dramatów, osobistych tragedii, przemyśleń, prowadzenia pamiętników, koleżeńskich kłótni, problemów miłosnych (jednym słowem pozycji gdzie nie dzieję się nic "fizycznego")

Tematy na +

- magia

- okultyzm, demony, sekty

- mordercy, płatni zabójcy

- walki na miecze(pistolety, magię, tylko nie mechy), dochodzenia

- anioły, Bóg, Szatan

- motyw zemsty

Tematy na -

- szkolne życie

- mechy (z wyjątkami)

- zombie

- sport

Anime, które mi się podobały:

- Fate/Zero - arcydzieło, spełnia wszystkie moje kryteria, jak ktoś ma coś podobnego śmiało mówić.

- Sworda Art Online - fajnie anime z domieszką romansu osadzone w grze.

- High School dxd 1 i 2 - również dobre anime akcji(demony, anioły) z domieszką romansu. Jedynie za dużo cycków.

- Kore-wa-zombie-desu-ka- było OK, na jeden raz.

- Ao no Exorcist - bardzo dobre, demony, magia. Takich szukam.

Anime, które mi się nie podobały:

- zestuen no tempest - nudne, męczące, przeciwieństwo tego czego szukam.

- umineko-no-naku-koro-ni - było średnio, zaczyna robić się nudno (12 odcinek), dla mnie zbyt monotonne.

Anime które zamierzam obejrzeć i chce znać wasze zdanie i czy spełniają moje warunki:

Darker than Black

Strike-the-blood

Tokyo-ravens

Fullmetal-alchemist-2-brotherhood

Zero-no-tsukaima

Tak więc proszę o polecenie tytułów pasujących do mojego opisu. W odpowiedziach proszę o wymienienie tytułu i krótki opis dlaczego akurat ten tytuł.

Dodam jeszcze, ze przeczytałem temat "Szukam anime akcji:)" napisany przez użytkownika sporlakes jednak był on dla mnie trochę zbyt ogólnikowy(wiem, mam może specyficzny gust) dlatego postanowiłem założyć swój. Jeśli jednak moderator uzna ten temat za niepotrzebny/powtarzający się proszę o jego usunięcie.

Z góry dziękuje.

Tate no Yuusha no Nariagari to anime, które spełnia większość twoich wymagań.
Seria ta ma 25 odcinków, ale jeszcze nie wszystkie wyszły.
Polecam fajne anime. :yum: