Szukam gry podobnej do Aiona

" dlaczego po 8 latach od premiery dalej jest w top10 w kr " - super, to olej aiona, graj w lineage 1 który dalej jest top 1 w azji mimo swoich 20 lat :).

U nas (czyli EU i NA) aion kiepsko się przyjął - tego nie przeskoczysz. Daleko mu tam we wszystkim (ot chocby populacji) do wowa, gw2, eso, ff, czy nawet tak niszowych tytułów jak EVE Online (!!!). I to nie moje widzi mi się, a fakty - popatrz na różne wykresy czy statystyki. Zresztą - jakby gra była taka dobra to by się utrzymała jako p2p, lub b2p :).

Przy okazji... to ty nie wychwalaj tak Aiona jako gry dla hardcorów, gdyż to zwykla, prostacka giereczka dla casuali w porównaniu do Black Deserta gdzie masz o wieeeele więcej do stracenia niż tu w pvp, a i pvp jest trudniejsze. Dalej się tak licytujemy? Gwarantuję że mnie nie przebijesz i to nawet grając na twoich warunkach (hardcore i open pvp) :)

A co do tematu to tak jak reszta : powiedz co ci sie spodobalo, czy czego szukasz. Bo wszystko może pasować.

Lubiłeś open pvp? To polecam Black Desert.

Lubiłeś latanie? GW2 z dodatkiem PoF gdzie masz gryfa który jest chyba najlepszym fly mount'em ever (w skrócie : gryf wyskakuje do góry, a potem szybuje... ale tylko do przodu i nie może "stać" w powietrzu, a żeby nabrać wysokości musisz nacisnąć spację co powoduje pojedyńcze machnięcie skrzydeł i by się utrzymać w powietrzu musisz co te dwie sekundy machnać skrzydłami - całkiem ciekawie w praktyce to wygląda :D).

Lubiłeś PvE które wymagało pomocy innych? Gw2 - co chwila eventy grupowe, epickie world bossy, trudne dungi/raidy/fractale... jest co robić

Lubiłeś farmienie eq? Black Desert - tam możesz farmić eq i lvl w nieskonczoność praktycznie i cały czas stawać się coraz lepszym

Lubiłeś chodzenie na spota i trzebanie mobów po pyskach (czy to dla questa czy dla dropu)? Maple Story

Lubiłeś kreację świata? Final Fantasy

Lubiłeś dużą ilość skilli? FF (jak wyżej)

Lubiłeś system f2p? Neverwinter Online

Lubiłeś polski język i serwer? Rappelz Online

I tak dalej i tak dalej xD. Bez szczegółów będzie ciężko zgadnąć co akurat tobie się spodobało :D

Ps - Blath, mi się udało mimo że jakoś specjalnie nigdy nie grałem w ff (w sensie że to nigdy nie była moja pierwsza, główna gra) wiec to żadne osiągnięcie :P. Byłem i ukończyłem nie lamiąc zbytnio (raz, czy dwa chyba był wipe, ale to ginąłem nie sam, a z cała reszta xd) ifryta i ritahtyna czy jak tam się go pisało (nwm, miał jakieś długie i dziwne imię, a jak mówiłem nigdy mnie szczegolnie nie wciagnelo xd). Przy czym ten drugi byl juz bodajze 8 osobowy. Powiem tak : więcej się napocić musiałem by ukończyć niektóre skrzydła raidów w gw2, czy wildstarze :D. Aczkolwiek nie byłem jeszcze na wszystkich, więc może akurat mi się te "łatwe" trafily xD

" dlaczego po 8 latach od premiery dalej jest w top10 w kr " - super, to olej aiona, graj w lineage 1 który dalej jest top 1 w azji mimo swoich 20 lat :).

No bo dobre gry same się obronią :) btw dobrze, że w tych czasach są jeszcze takie tytuły jak L1 i Aion.

Przy okazji... to ty nie wychwalaj tak Aiona jako gry dla hardcorów, gdyż to zwykla, prostacka giereczka dla casuali w porównaniu do Black Deserta gdzie masz o wieeeele więcej do stracenia niż tu w pvp, a i pvp jest trudniejsze. Dalej się tak licytujemy? Gwarantuję że mnie nie przebijesz i to nawet grając na twoich warunkach (hardcore i open pvp) 

Prostacka gierka bo trzeba znać wszystkie skill'e swojej postaci, wiedzieć kiedy i w jakiej sytuacji użyć danego skill'a. W dodatku trzeba znać skill'e swoich przeciwników żeby wiedzieć kiedy cover'ować skille/buffy/debuffy itd. No fakt bardzo prostacka w porównaniu do bdo gdzie napieprza się skill'e na pałe w pierdyrlajt mobów naraz.

Prostacka gierka bo trzeba znać wszystkie skill’e swojej postaci, wiedzieć kiedy i w jakiej sytuacji użyć danego skill’a. W dodatku trzeba znać skill’e swoich przeciwników żeby wiedzieć kiedy cover’ować skille/buffy/debuffy itd. No fakt bardzo prostacka w porównaniu do bdo gdzie napieprza się skill’e na pałe w pierdyrlajt mobów naraz.

Ale znajomości skilli wymagają chyba wszystkie gry MMORPG, więc to nie jest żadne osiągnięcie.

Ps - Blath, mi się udało mimo że jakoś specjalnie nigdy nie grałem w ff (w sensie że to nigdy nie była moja pierwsza, główna gra) wiec to żadne osiągnięcie :P. Byłem i ukończyłem nie lamiąc zbytnio (raz, czy dwa chyba był wipe, ale to ginąłem nie sam, a z cała reszta xd) ifryta i ritahtyna czy jak tam się go pisało (nwm, miał jakieś długie i dziwne imię, a jak mówiłem nigdy mnie szczegolnie nie wciagnelo xd). Przy czym ten drugi byl juz bodajze 8 osobowy. Powiem tak : więcej się napocić musiałem by ukończyć niektóre skrzydła raidów w gw2, czy wildstarze :D. Aczkolwiek nie byłem jeszcze na wszystkich, więc może akurat mi się te “łatwe” trafily xD

Triale posiadają różne stopnie trudności, aczkolwiek zależnie od klasy każdy potrafi być utrapieniem. Jak grałam ninją, to wiele triali było dla mnie prostych (zawsze mogę uciec lub odskoczyć, w dodatku mam tanka i healera od brudnej roboty), ale jak idziesz healerem, to nawet Ifrit potrafi dać w kość. Ale to nie temat o Finalu.

Gw2 lub Tera jak ktos jest slaby z angielskiego da rade oagarnać ta gre

AA jak ci się w aionie głowie pvp aspekt podobał.

Gatunek MMO jest w stanie stagnacji parę tytułów z zachodu, więc to Azja kreuje ten rynek.

FF to raczej typowy pve, ciężko doradzić archeage też w wybitnej formie nie jest.

Gry zbliżone do aiona wymierają, takim najbliższym następca jest archeage ale gra jest p2w lub nolife to win.

AA jak ci się w aionie głowie pvp aspekt podobał.

 

Gatunek MMO jest w stanie stagnacji parę tytułów z zachodu, więc to Azja kreuje ten rynek.

 

FF to raczej typowy pve, ciężko doradzić archeage też w wybitnej formie nie jest.

 

Gry zbliżone do aiona wymierają, takim najbliższym następca jest archeage ale gra jest p2w lub nolife to win.

powiem ci jestem typem pve a pvp srednio umnie no life nie bo pracuje

Gw2 lub  Tera jak ktos jest slaby z angielskiego da rade oagarnać ta gre

Wydaje mi się, że Tera będzie pod tym względem łatwiej przyswajalna, bo GW2 posiada jednak sporo własnych mechanik plus napisane nieco trudniejszym do zrozumienia językiem main story.

Jeśli zależy Ci na contencie PvE, to moim zdaniem obie gry są ok, aczkolwiek w GW2 ponoć bardzo ciężko znaleźć ludzi na dungeony. W Terze jak grasz tankiem, to masz ekspresowe kolejki.

Swoją drogą skoro pracujesz, to może jednak skusiłbyś się na jakąś grę P2P?

może zależy jaką gre?

Chociażby WoWa, o którym pisałeś na shoutboksie.

NIO MOZNA NP

powiem ci jestem typem pve a pvp srednio  umnie no life nie  bo pracuje

Sproboj WoWa, albo gw2.

BDO odpada bo nolife/p2w

Może riders of icarus na grze wystarczy z 1,5 h

@maciqsw zasadzie to Blade and Soul jest bardzo podobny do Aiona jezeli chodzi o "zawartosc gry",

z tym ze pvp 1v1/3v3/6v6 & dungeony + raidy 12os, farma glownie poprzez dungeonki nie grindzisz mobow raczej poza instancjami, sporo zabawy mozesz farmic sobie stroje no i dodatkowo masz tam calkiem spoko rozwiniety craft.

1 eu serwer, 1 de, 1 fr, wszystkie pelne.

p2w? nah ale jest bundle za 15 euro ktore ci ulatwi start - daje mozliwosc odblokowania wszystkich skilli +/-

Gatunek: MMoRPG

Cechy : Siema wszystkim poszukuje gry podobnej do aiona bo widzę co się dzieje i temu chce zmienić gre

Przypadły mi do gustu

Aion

Metin 2

diablo 3

Hots

Wow

Overwatch

A nie przypadły mi do gustu

Tibia